Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od m5t »

.. ale vůz bude mít svatý grál servisní historii a to se počítá :wink: já si ten olej vymění radši sám opravdu a důkladně. Nevím kde chlapi berou tu jistotu že kvalitní servis dá jedině autorizák, snad jedině co se týče hybridní jednotky.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od maxwell »

jak se prosimtě mění "důkladně" olej ?
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od sofer »

Žeby počkať kým všetko vytečie? Potom trochu nového frknúť nech vypláchne aj usadený spodok? Dosť často sa stáva, že ani nevypustia a už zavrú a leju nový olej. Len zriedia. V Košiciach v KIA tak šetril servisak a potom predával. Už tam nerobí,lebo po sťažnostiach pozerali záznamy a usvedčili ho.
Najhoršie je, že si človek musí všetko kontrolovať.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od maxwell »

to že se nechá vytéci starý olej je snad naprostý základ ne? a vyplachovat novým olejem? to ti poradil kdo?
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od sofer »

To mi robil v servise, ked som doniesol 4l bandasku s olejom a do motora išlo len 3,3. Najprv tam nalial pol litra, počkal kým vytečie a potom lial nový.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od maxwell »

zbytečný plýtvání novým olejem...pokud je skutečný důvod motor propláchnout, existuje na to olej a je třeba nechat motor projet a pak dát nový olej, to má určitě význam...
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne čtv 07.09.2023, 18:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od m5t »

Asi tak nějak, pauzička na kávu, při výměně ještě následuje kontrola spodku plus očista a natření míst zasažených rzí, to žádný autorizák neudělá, jen výměnu šup šup a další pán na holení :wink: Co si budem povídat, antikorozní ochrana nic moc a spousta holých šroubů a kovových dílů minimálně chráněných.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od evzen »

Tak dôvod prečo ľudia berú radšej autá so servisnou históriu je hádam jednoduchý - je tam vysoká pravdepodobnosť, že auto bolo naozaj servisované podľa plánu výrobcu, takisto pečiatky z autorizáku si môžeš celkom ľahko overiť. Nič viac nič menej - podľa mňa celkom logický postup.
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Kocúr »

Presne tak. Dôvody na vykonávanie prehliadok v autorizáku proste sú. V mojom prípade je proti tomu len cena - čo sa týka odvedenej práce zatiaľ nemám nejaké nadštandardné pochybnosti. Respektíve nijaký neznačkový servis ma v tomto nepresvedčil viac ako autorizák. A to som ich s citroenom či renaultom navštívil viac než dosť. A minimálne nepočúvam pohŕdavé poznámky technikov že toto auto by som JA nikdy nekúpil. Kto kde berie istotu že v neautorizovanom servise ti olej vymenia kompletne a v autorizáku nie? Tak ako môžu podvádzať tu, môžu aj hentam. Keby som chcel v Toyota Košice pozerať technikovi na ruky, tak je z čakačky veľké okno, môžem. Ja im tam verím, vravte si čo chcete.
Otázka je čo po záruke. Každopádne som zatiaľ presvedčený, že budem naďalej navštevovať autorizák - ale povedzme olej si budem nosiť vlastný.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od m5t »

Servisní historie se odvíjí od pravidelné výměny oleje a k tomu je pak přidána výměna třeba filtr klimy, brzd.kapalina apod podle roků a km, pokud vše jinak funguje tak není důvod dělat více, a teď situace - nastal čas výměny oleje, tak volám do autorizáku a ti že je plno a až po příštím měsíci, ale to zas mě nepasuje adt, protože toyoty neustále přibývají ale aut. servisů zas tak ne, takže mají plno i když jsou drazí, takže když mám kontakt na ověřený a spolehlivý neaut. servis zajedu tam a mám i do dvou dnů po starosti nebo to sfouknu sám kdy se mi to hodí, a teď případný kupec pídící se po servisní historii vidí chybějící záznam a už mu to vrtá hlavou a přitom je auto v cajku. Čili servisní historie nic neznamená a jen se její význam přeceňuje, když servisní historie končí záruční dobou tak se o vůz přestalo starat a dojede sotva za nejbližší roh ? Když budu chtít kontrolu v autorizáku tak využiju akcí jako je jarní příprava na sezonu či podzimní před zimou, ale existují i normální servisy které se vypracovaly na solidní úroveň a lidi jezdí jen tam, protože autorizák je pro ně daleko nebo prostě že jsou i lepší.
Navíc když se kouknu do rozpisu pravidelných prohlídek tak třeba výměny vzd.filtru je po 4r/60tKm, já měním každoročně, to mi od nich nepřijde jako košer péče.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od evzen »

Alebo ten chýbajúci záznam môže znamenať, že majiteľ sa na prehliadku vysral a auto jazdí 30 000km na rovnaký olej - pochop, že väčšina ľudí berie autá ako spotrebný materiál a nechodia riešiť na fórum či treba vymeniť olej po zábehu, ale rozmýšľajú tak, že aj tak auto idem predávať, tak keď vynechám jednu servisku nič sa nestane. alebo je to už staré tak to na ten olej 30 000 predsa dá....

To je proste ako povedať, že zrušme počítadla prejdenej vzdialenosti aj tak nie sú 100% - veď bývalý majiteľ mi povie koľko s tým najazdil. Ja netvrdím, že auto ktoré nemá servisku malo horší servis, ale že pravidelné pečiatky z auorizáku znamenajú, že sa s vysokou pravdepodobnosťou údržba auta nezanedbávala a preto sa potencionálny kupec nemusí spoliehať len na dobré slovo býbvalého majiteľa, ale môže si to overiť, takže je logické, že také autá človek ľudia chcú. Okrem toho pravidelné prehliadky v AS znamenajú aj vierohodné overenie najazdených kilometrov.
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od m5t »

Alebo koupím jetinu s krásnou servisní historií a do půlroka do ní nasypu stejnou částku na opravách, je to mýtus co nezaručuje nic a autorizáky to podporují (ví proč :wink: ).
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od MartinHSD »

co na to říci :-), to samé se může stát u auta co nemá servisní historii. Předpokládám, že ty až budeš prodávat své auto tak si najdeš ideálního kupce, nejlépe kamaráda co tomu rozumí a bude Ti věřit. Ano, zkušený motorista co autům rozumí se na servisní historii asi vybodne a řeší skutečný stav vozu, ale kolik takových je co tomu opravdu rozumí. Když budu prodávat 6 let staré auto co má servisku jen po dobu prvních 3 let a pak nic, tak jsem pro většinu zájemců v nevýhodě. Lidé co si chtějí koupit kvalitní ojetinu s doležitelným servisem a počtem km, toto prostě řeší, protože tomu nerozumí, každý nemůže být odborníkem na auta. Razítko od Franty ze servisu, který je jinak skvělý mechanik nemá bohužel takový efekt jako razítko z autorizáku, s tím se musíme smířit.

Já netvrdím, že autorizák znamená automaticky kvalitu, to bohužel neznamená. Nicméně dává alespoň určitou jistou, že auto jezdilo na pravidelný servis v rámci doporučení výrobce a to většině stačí. Já osobně si sám měním v meziintervalu olej, je to sice asi vyhazování peněz ale co :-). Do auta tankuji Vervu, byď do hybridu N95 bohatě stačí, ale pro dobrý pocit to dělám :-). Ke spotřebním věcem přistupuji jinak než asi většina, mám to tak prostě nastavené.

Druhá skupina lidí nesnese zaplatit více než musí a z principu přestane po záruce do autorizáku jezdit, jelikož přeci nebude podporovat ty zloděje a podvodníky, toto často slyším v mém blízkém okolí a vždy je hlavním argumentem cena oleje. Když se těchto lidí zeptám co kromě oleje mění tak mne odpoví, že většinou nic, když si vzpomenou tak jen filtr klimatizace. Vše ostatní až když to je bezpodmínečně nutné. Cena je dnes často vždy až na prvním místě, toto znám z vlastní branže, loajalita zákazníka a budování nějaké vztahu je hrozně těžké, bohužel cena rozhoduje čím dál tím více, proto si sám vážím těch co dokáží ocenit jiné věci než jen nejnižší cenu. Proto dokud mne v mém domovském aut. servisu nezklamou a nepodvedou tak tam budu jezdit i s klidně 10 let starým autem.

Bylo by fajn kdyby se zde objevovali reálné zkušenosti s tou či onou firmou a neřešila se cena oleje a domněnky, že každý autorizák je podvodník. Jasně charita to není, většina majitelů neinvestuje těžké peníze, aby pak prodávali litr oleje za cenu jako na internetu a za hodinu práce chtěli 400 Kč, když s toho musí zaplatit od recepční po uklízečku.

PS: vzpomněl jsem si jak mne známý vyprávěl trable s výkupem/prodejem auta v bazaru, měl sice auto ve velice dobrém stavu, ale bohužel měl dovoz bez plné historie, v prvních dvou velkých jej vyhodili s tím, že se na to ani nepodívají, jelikož dovozy bez plné servisky nechtějí. Nakonec uspěl, ale jeho vyjednávací pozice o ceně byla o dost horší. Jasně když budu mít něco co se rychle otočí a je toho málo, tak budu pro bazar zajímavý třeba i s dovozem, ale kolik takových aut je.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Grey
Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: čtv 05.05.2011, 21:54

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Grey »

Priznam se, ze patrim k tem "blbcum", kteri davaji auto do AS i kdyz je x let po zaruce. Sve zkusenosti s AS jsem uz parkrat psal, ve zkratce: vyzkousel jsem v Praze vsechny AS (krom Duby - jestli je to teda AS a Freye na Stodulkach) a v ani jednom nejsem/jsem nebyl 100% spokojen (nekde vic, nekde min). Priznavam, ze nekterym jsem nedal tolik sanci, abych mohl plnohodnotne posoudit, jestli (ne)spokojenost byla opravnena nebo ne.

Otazka, proc stale vyuzivam AS? Protoze cena mi neprijde nejak extra vysoka (zkuste si napr. zavolat do oplu, ze chcete servisku na Merivu 1.4T t.j. mensi motor, mensi auto nez Avensisu 1.8 a porovnejste si ceny...), protoze kdyz jsem mel jinou znacku a chodil ke garaznikovi v Praze, ktery mel na klubu nejvyssi doporuceni, tak to byla mastna spinava dilna (coz bych prezil), ale stejnak neplatilo, ze zkontroloval vse a vzdy, co jsem chtel, terminy se ne vzdy dodrzovaly a ceny nebyli o tolik nizsi (pak jsem jeste zkousel garaznika 100km od Prahy, kde byla spokojenost, ale ze bych chtel zase jezdit na servis 100km daleko...), protoze nechci zase hledat nejakeho garaznika a testovat u nej, jestli jsem nebo nejsem spokojen...
Staci, ze to delam u pneuservisu...

Jeste jsem poptaval jednu nezavislou sit a ze bych si proti AS polepsil, to jsem teda nemel ten pocit...

Taky jsem psal, ze co jinej AS a jinej termin, to jina specifikace oleje (coz mi hlava vubec nebere). Mozna bych si mohl donest olej vlastni, ale nechce se mi s tim ***, pamatovat na to atd..
ex Toyota Avensis T27 1.8
Odpovědět

Zpět na „Auris“