Pískování a práškování

vše o tuningu na vozech Toyota
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Pískování a práškování

Příspěvek od Morfík »

Hola amigos,

nevite nekdo o dobrym cloveku nebo firme,ktera mi za dobry penize opiskuje a nasledne opraskuje brzdice,naboje kol atd... zkratka vsechno co je u brzd a je to videt pres ALU kola.

Nemusi to byt na jednou miste,ale rad bych kdyby mi to na jednom miste udelali vsechno,mozna by si to z toho kotouce mohli i samy sundat :)

Dikes
Uživatelský avatar
NiCKSON
Site Admin
Příspěvky: 107
Registrován: stř 25.08.2004, 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NiCKSON »

To ti můžem udělat i my. Pískování je tady vedle ve dvoře a práškovou barvu taky zajistíme...
Supra'85 + Corolla 4wd'88 + MR2 Racing'85 + Corolla AE86 fun project'84
Komanche

Příspěvek od Komanche »

vime. 300/kolo piskovani + zapeceni barvy... vysledek muzes videt u mne na kolech ;)
Komanche

Příspěvek od Komanche »

jo sorry, to je vo kolech, nedocet sem to :) ale myslim ze to zvladnou taky a taky nak levne... je to dilna co to dela na zavodaky...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Tak pánové a možná i dámy,pokud by jste se chtěli pustit do repase vašeho miláčka od prvního do posledního šroubku a jste z Prahy nebo okresu Praha západ tak jsem asi 5km od Dobříše objevil firmu která opískuje kompletně celého mazlíka až na plech za bezkonkurenčních 6000kč. Po domluvě přivezete rozebrane auto nejlépe na vleku a cca za 3 až 5h,které můžete strávit procházkou po okolních lesích může auto putovat rovnou k vyváření. :D Disky cca 20min za 600kč.
Uživatelský avatar
BRunner
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1036
Registrován: čtv 01.07.2004, 12:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BRunner »

2 libor12: no výborně, můžeš poslat nějakej kontakt a mapku kde je člověk najde?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Tuto informaci mi na poskytli nezávisle dva lidé. Mapku nemám,ale popsaní cesty je jednoduché,nelze to prý minout. Při příjezdu do Dobříše směrem od dálnice R4 na Strakonice,se za železničním přejezdem v Dobříši dát vlevo,směr Stará Huť -> Nový Knín po silnici č.114. Cca 5-6km.Je to po levé straně firma která se zabývá oficielně výrobou ocelových konstrukci. Takhle mi byla popsána cesta. Kontakt žádný nemám. Jelikož mě to opravdu zajímá a z Prahy to nebude víc než půlhodina cesty,a cena je více než lákavá,setkal jsem se víceméně v průměru kolem 20000 za komplet se tam zajedu osobně podívat ještě tento týden a vezmu sebou na test kola,abych nejel s prázdnou a informovat. Pokud to bude tak jak uvádím výše,dám samozřejmě i tel.
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Jestli k tomu můžu něco dodat,tak já už bych do komaxu nešel.Mám ho na mašině a bohatě mi to stačilo-jakákoli odrěnina a odloupnutí je díky silnější vrstvě(oproti laku)neopravitelná.Při přezouvání je to nejhorší.Jednoduchá není ani samotná příprava pro pískování a komax-všechny styčné plochy se musí zakrýt(nejlépe lakýrnickou páskou)a závity se štefty taktéž.Nedoporučoval bych ho ani dávat na brzdy(pokud se dost brzdí)Komax má taky jednu velkou nevýhodu-když omrzí odstín barvy,tak jde těžko dolů.Lze samozřejmě překrýt jiným komaxem,ale pak jsou z patnáctek pomalu šestnáctky :D Osobně preferuju lak.Má oproti komaxu snadnější aplikaci,podobnou odolnost,mnohem znažší opravitelnost,stejnou cenu a mnooohem lehčí je se ho pak zbavit :D
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jj. Já se chystám na kompletní repasi a vyvareni a znovunalakovani cele kastle. Není jednoduché sehnat firmu která to dělá v takové velikosti a když už ano,tak za nehorázné prachy. Ty kola nechám jen opískovat a přijde na ne klasika. Plnič,barva,lak. To jen abych nejel s prázdnou. Pravděpodobně tam vyrazím už zítra.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Tak jsem zpatky z vyletu.:-D Firma se jmenuje ok-be maji i stejnojmene net stranky. Tel je 318593513. Maji nekolik pobocek. Podle navodu trasy popsane vyse nemuzete nenajit. Jednani naprosto super. Nez jsem probral s vedoucim ceny za kastli a jak si to predstavuji,cca 15min,byla kola hotova. 600kc. S kastli zalezi na dohode,ale opet jen potvrdim co jsem napsal. Jeste musim doplnit,ze pouzivaji metodu tzv.mekkeho tryskani,coz je,ze pouzivaji kremicity pisek. Ten neposkozuje mekke materialy jako hlinik,dural atd. Dokonce se s tim pry da delat i drevo! Kdysi kdyz jsem si daval piskovat kola,delali to litino korundovym piskem a na kolech pak vnikly vlnky a prohlubne diky agresivite mat. Takze rozhodne doporucuji!
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

Mno já vše vozím na pískování do Berouna , firma tam sídlí hned pod dálničním viaduktem vedle vlakového nádraží - nelze to nenajít :D A jsou hlavně nejlevnější v kraji : opískování jednoho disku 100,- a opískovíní a následné galvanické pozinkování komplet brzdičů mě stálo 300,- ! Nejlevnější prášková lakovna je za na Mořině v bývalém areálu JZD : čtyři pružiny mě stály 120 kč , jeden disk 16" ( vrstva barvy a vrstva pevnostního bezbarvého laku) 200,- , komplet brzdiče 200 ,- ! Takže všem doporučiji :idea:
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

A do jake velikosti? Opiskuji mi celou kastli?
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

:shock: bezproblému opískují ale já bych to nedělal - raději si to nech udělat chemicky ... co to je za kastli ? aby se ti to nesklroutilo !
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jedna se o kastli celica 3gen. Chci ji od základu renovovat. Chemické čištění je dost nákladné. A to co jsem objevil,je nízkotlake měkké piskováni. Když se s tím dělá i dřevo,nemám strach že by to zkroutilo kastli. Mohl by jsi na ne hodit tel kontakt,nebo zjistit co by to stalo?
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

libor12 píše:Jedna se o kastli celica 3gen. Chci ji od základu renovovat. Chemické čištění je dost nákladné. A to co jsem objevil,je nízkotlake měkké piskováni. Když se s tím dělá i dřevo,nemám strach že by to zkroutilo kastli. Mohl by jsi na ne hodit tel kontakt,nebo zjistit co by to stalo?
HMM tak to jo ale v tom Berouně pískují jen vysokým tlakem a to by ti ti tu kastli odepsali :? kontakty ti zasílám na mejl
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Odpovědět

Zpět na „Tuning“