Previa a LPG?

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od zvady2 »

8) DiKy jinak prec ten Cat je jen jeden v odkazu na ten eshop = já mám dvojitý a 4 lambda sondy
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od zaki »

zvady2 píše: stř 13.01.2021, 19:27 8) DiKy jinak prec ten Cat je jen jeden v odkazu na ten eshop = já mám dvojitý a 4 lambda sondy
Už jsem to tam změnil , chybička se vloudila .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od zaki »

Tomiq píše: stř 13.01.2021, 18:58
zaki píše: stř 13.01.2021, 17:46
zvady2 píše: stř 13.01.2021, 11:51 Mimo téma = kde si kupoval KAT, nebo jakou značku = asi to budu muset řešit.
Kupoval jsem ho tady https://dufy.cz/toyota-previa-2-4i-mont ... uku-kovovy .
Tohle do Prévie nepůjde. Prévie má 2 katy vedne sebe vždy na dva válce. Já dával tenhle https://www.aci.cz/vk-kat-1e3k-katalyza ... 14269.html
Nebo vy ostatní tam máte jeden kat a dvě lambdy?
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Tomiq »

Jo, časy se mění. Já ho dával před necelými 2ma lety. Tehdy jsem za tu vložku platil 2800,- a komplet byl nejlevnější asi za 12. Dneska ta samá vložka stojí 4300,- a kompletní 7800,- Kdyby byly tehdy ty ceny takové, nesral bych se s vyřezáváním a vařením. Ale teda ten druhý furt drží.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od zaki »

Tomiq píše: stř 13.01.2021, 19:53 Jo, časy se mění. Já ho dával před necelými 2ma lety. Tehdy jsem za tu vložku platil 2800,- a komplet byl nejlevnější asi za 12. Dneska ta samá vložka stojí 4300,- a kompletní 7800,- Kdyby byly tehdy ty ceny takové, nesral bych se s vyřezáváním a vařením. Ale teda ten druhý furt drží.
Jo taky jsem uvažoval , že tam jenom vyměním vložky , ale pak jsem se na to sys..l a koupil cely nový , když byl k mání . :D
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od zvady2 »

8) jake teda máte značky LPG systému a typ?Můžete napsat i počet KM na LPG.
Je tady Stag 300....
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od zaki »

zvady2 píše: stř 13.01.2021, 21:03 8) jake teda máte značky LPG systému a typ?Můžete napsat i počet KM na LPG.
Je tady Stag 300....
A cca 150tk najeto , ale HLAVNĚ ZÁLEŽÍ KDO TI TO DOBŘE UDĚLÁ A ABY TOMU FAKT DOBŘE ROZUMĚL . Protože není plynař jako plynař . Mě to dělaly tady http://www.auto-plyn-lpg.cz/ . U nich to byla první právia co tam dělaly . A dělaly mi i mondeo a naprostá spokojenost . V Prévii už 10 let a bez problémů . U Mondea , taky tak . Spotřeba benzín - plyn stejná + - 10,5 L . Rozdíl výkonu nerozeznatelný .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Tomiq »

Já mám ten Stag 300 v jedničkový. Koupil jsem to už namontovaný. Akorát jsem měnil reduktor, vstřiky, pár hadiček a filtry. Přijde mi celkem fajn, celkem dobře se nastavuje. Na týdle jsem dělal generálku motoru a qůli plynu jsem zvýšil kompresní poměr a zvýšil předstih. Jede super. Najel jsem na to zatím prd, je to třetí auto, pracovní a navíc youngtimer. :D
Ve dvojkový mám magic G4, to mi přijde proti tomu Stagu lepší. Je propojeno přímo přes obd a dá se tam nastavit kdeco. Montováno ve 162, teď 225. Někdy kolem 190 jsem měnil ten kat a lambdy a asi ve 200 jsem seřizoval ty výfukové ventily. Jediné smítko na kráse je chyba P171 a P174, kterou jsem tu i řešil. Objevuje se tak po 50-100km . Korekce map mám nastavené správně, reduktor dostatečný. Jedno z podezření mám, že při velkém výkonu a otáčkách se nestíhá spálit všechno palivo, páč plyn hoří pomaleji a dostane se do výfuku na lambdu a s ním i nespálený kyslík a to právě ta lambda vyhodnotí jako chudou směs. Chystám se namontovat variátor předstihu.
Ve fóbii mám BRC. najeto 200 tis. měnil jsem reduktor .Původní BRC vydržel asi 80 tis. dal jsem tam ten Magic a dosud funguje perfektně. Vstřiky valtek se rapasovaly a budou chtít asi už zase. Mám v šuplíku sedýlka, gumičky a pérka. Celkem jednoduchej systém, nedá se tam nic moc nastavovat.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od zvady2 »

:D teď mne došlo že auto je na manželku a má SR SPZ takže musím montovat v SR :/
Camry mi dělali v Praze v Neptun harfa
http://www.neptun-harfa.cz/Camry/3971.html

Jinak tek katalyzátor za dobrou cenu jsem našel zde:

https://www.primavyfuky.cz/doplnky/mont ... 201091652/
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od zaki »

zvady2 píše: čtv 14.01.2021, 10:08 :D teď mne došlo že auto je na manželku a má SR SPZ takže musím montovat v SR :/
Camry mi dělali v Praze v Neptun harfa
http://www.neptun-harfa.cz/Camry/3971.html

Jinak tek katalyzátor za dobrou cenu jsem našel zde:

https://www.primavyfuky.cz/doplnky/mont ... 201091652/
Jo , to bude určo keramický , protože , když jsem se tam na něho kdysi díval , tak ta cena cca souhlasí a kovový , tam vycházel o 500 ,- víc , jenže ho neměly a až za 3 týdny a já ho potřeboval hned . Tak jsem ho kupoval jinde .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Tomiq »

zvady2 píše: čtv 14.01.2021, 10:08 :D teď mne došlo že auto je na manželku a má SR SPZ takže musím montovat v SR :/
Camry mi dělali v Praze v Neptun harfa
http://www.neptun-harfa.cz/Camry/3971.html

Jinak tek katalyzátor za dobrou cenu jsem našel zde:

https://www.primavyfuky.cz/doplnky/mont ... 201091652/
Tak namontovat to snad můžou kdekoli. Akorát s tím pak musí žena na příslušný úřad.
V Neptun Harfa mi montovali do Fábky. A nikdy více. Bohužel, musel jsem tam vícekrát, páč brc tu v okolí nikdo jiný neuměl. Začalo to tím, že do nové instalace namontovali rok a půl starou nádrž. Námitky neuznali. Vodu do reduktoru zapojili tak, že auto netopilo a na plyn to v létě přepínalo po 5ti kilometrech. To jenom proto, že byl technik línej a ušetřil si práci. Jako čidlo teploty dali termistor, přiletovaný v tišťáku bez jakékoli povětrnostní ochrany a přidělali ho vázací páskou na gumovou hadici. Prasárna. Kámošovi po vyjetí od nich po instalaci lpg vyletěla hadice na kterou nedali pásku. Jsou to matlové, ale tvářej se hrozně profi a hlavně umí všechno okecat.
Tenhle kat je podle všeho keramický. Ten o něco dražší, co dával Zaki je kovový. Dal bych rozhodně kovový.
Kořen slova Toyota je Toy!
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od tonny »

Tomiq píše: stř 13.01.2021, 09:55Ten výkon je relativní jako všechno. Jo, a ta Camry není o moc lehčí než Prévie, pojede to podobně.
Jako nechci se dohadovat, v Prévii jsem nikdy nejel. Jedna věc je hmotnost, kde je rozdíl papírových 175kg, výkon mám nižší o 3kW. Když ale vezmu průměrnou spotřebu u mé Camry kolem 8mi litrů, u Prévie tady píšete přes 10, takže to musí motor cítit. Nejde jen o tu hmotnost. Když vezmu podobné auto Siennu 2007, která váží o 270kg více jak Prévia, s motorem 3,5 V6 (199kW v TP) automat, bere kolem 11l/100km a dynamika je už znát.

Také jsem jezdil s Š 1203 a podobnýma, člověk to neřešil, prostě to tak bylo. Netvrdím že Prévia má slabý motor, jen jsem napsal, co říkal majitel se Siennou 3,3 (171kW), co měl předtím Prévii (nevím jakou, jen že benzínovou) že to prostě nejelo. Prostě jinému vyhovuje a není co řešit.

K tématu. Dozvěděl jsem se tu o variátoru předstihu. Vím, že se to někde zkoušelo mechanicky, dát ještě jedno čidlo na řemenici (jednoduše řečeno) ale netušil jsem, že to lze řešit elektronicky. Trochu jsem si načetl na netu, že je to důležité hlavně u CNG a že jestli se to u lpg špatně nastaví, může to i poškodit motor (citace: " toto nastavení je v každém případě potřeba dobře odzkoušet, neboť při chybně zvoleném předstihu hrozí při využívání plného výkonového potenciálu závažné poškození motoru" odkaz: file:///C:/Users/A11/Downloads/0015244765_ka0148_ukazka.pdf). Chci se tedy zeptat, jaké máte zkušenosti s tím variátorem předstihu, jestli je poznat výkon nebo ta spotřeba.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od fsoos »

Ahojte, uz som tu dlho nebol a vidime, ze sa rozprudila debatka. Tak ja pridam svoju trosku do mlyna. Mam 2001, 8 miestnu v ludovej vybave, doniesol som ju z Mnichova v 2016 s 190tk, hned isiel do nej plyn od Hatiara - rozhodol som sa po dobrych skusenostiach pre PRINS s ich automatickym primazavanim, Teraz mam na budikoch 280tk a stale je to celkom pohoda. Zasadne problemy som nemal, len tie lambdicky som castejsie menil (naposledy som sa vykasal na DENSO a isiel do NGK, tak uvidime). Inak na jar sa mi objavil taky neduh, ktory som riesil vsetkym moznym (mechanici nevedeli k tomu nic povedat) a sice, ked nastartujem teply motor, auto neudzri otacky a skape, jedinou moznostou je motor nastartovat s plynom (je teply) - myslim tym, ze ho vytocim do cerveneho pola a potom uz neskape. Nie je to idealny postup, ale uz fakt neviem co by sa s tym dalo robit... teda palivovy v nadrzi som este nemenil, ale to mi 5 servisakov povedalo, ze to urcite nebude ono a ze pritom otrhnem tie male skrutkym z veka, ktore budu urcite zapecene. Tak teda neviem... pisem to preto, ze mozno motyka vystreli a bude nejaky napad :)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Tomiq »

tonny píše: pát 15.01.2021, 16:31
Tomiq píše: stř 13.01.2021, 09:55Ten výkon je relativní jako všechno. Jo, a ta Camry není o moc lehčí než Prévie, pojede to podobně.
Jako nechci se dohadovat, v Prévii jsem nikdy nejel. Jedna věc je hmotnost, kde je rozdíl papírových 175kg, výkon mám nižší o 3kW. Když ale vezmu průměrnou spotřebu u mé Camry kolem 8mi litrů, u Prévie tady píšete přes 10, takže to musí motor cítit. Nejde jen o tu hmotnost. Když vezmu podobné auto Siennu 2007, která váží o 270kg více jak Prévia, s motorem 3,5 V6 (199kW v TP) automat, bere kolem 11l/100km a dynamika je už znát.

Také jsem jezdil s Š 1203 a podobnýma, člověk to neřešil, prostě to tak bylo. Netvrdím že Prévia má slabý motor, jen jsem napsal, co říkal majitel se Siennou 3,3 (171kW), co měl předtím Prévii (nevím jakou, jen že benzínovou) že to prostě nejelo. Prostě jinému vyhovuje a není co řešit.

K tématu. Dozvěděl jsem se tu o variátoru předstihu. Vím, že se to někde zkoušelo mechanicky, dát ještě jedno čidlo na řemenici (jednoduše řečeno) ale netušil jsem, že to lze řešit elektronicky. Trochu jsem si načetl na netu, že je to důležité hlavně u CNG a že jestli se to u lpg špatně nastaví, může to i poškodit motor (citace: " toto nastavení je v každém případě potřeba dobře odzkoušet, neboť při chybně zvoleném předstihu hrozí při využívání plného výkonového potenciálu závažné poškození motoru" odkaz: file:///C:/Users/A11/Downloads/0015244765_ka0148_ukazka.pdf). Chci se tedy zeptat, jaké máte zkušenosti s tím variátorem předstihu, jestli je poznat výkon nebo ta spotřeba.
Hele, jestli to jede dobře nebo špatně Ti neodpovím, páč to je opravdu relativní. :D Krdž jsem jezdil na benzín, měl jsem spotřebu taky kolem 8. Na plyn jezdím mimo město 10, dálnice 12.
Variátor předstihu je lepší řešení než změna mechanická. Potřebuješ zvýšit úhel poměrově. Lpg hoří cca o 25% pomaleji, takže úhel potřebuješ změnit taky o cca 25%, nikoli o pevný úhel, páč ten úhel se s otáčkama a zatížením mění. Kromě toho, k čidlu kliky je přístup jak k penězům a nedovedu si představit, ještě tam na autě něco bastlit. Navíc tan variátor posune i úhel na snímači vačky. V tom variátoru si buď nastavíš posunutí o pevný úhel (nedoporučeno), nebo poměrový v %, nebo si nastavíš vlastní mapu. A samozřejmě, nastavením špatného předstihu teoreticky můžeš motor zničit.
Variátor jsem objednal chybně. Přišel mi na hallův senzor a Prévie má indukční. Takže jsem ho namontoval do Fábky a v pondělí mi snad přijde ten správný.
Kořen slova Toyota je Toy!
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od tonny »

Takže ho ještě namontovaný nemáš. Určitě dáš sem podrobnosti, jak jsi se s tím popral (s plynařem). Optám se Outraty, jestli s tím má zkušenost. Zatím s instalací nespěchám.

Jestli s tím benzínem jsi jezdil za 8 tak je to super, to bych nečekal. Plyn bych tam možná ani nedával ale určitě víš co děláš a najedeš s ní ročně dost kilometrů. Já najedu celkem se třemi auty do 25tkm ročně, hlavně Explorerem. Třetím (Verso) najede manželka do práce 4tkm po městě, tak si to občas beru na protáhnutí. Čtvrté Camry jsem vzal jen ze zvědavosti a pro syna, v podstatě jako rezervní auto které bude parkovat venku u garáže, plánoval jsem ho na dva roky, než dodělám dvougaráž s dílnou. Už má vlastní a já vlastně předčasně také, takže ho teď předčasně prodávám (pro člena fóra výrazná sleva).
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
Odpovědět

Zpět na „Previa“