Previa a LPG?

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
Tomáš Novák
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03.03.2007, 20:44

Příspěvek od Tomáš Novák »

zdarek Vsem, tak jsem se take dostal do faze, kdy mi kufr meho Avensisu nestaci a potrebuju presedlat na neco vetsiho a Previa je pro me jasna volba, samozrejme s LPG. Rad bych ten novejsi typ od r. 2001 a chtel bych se Vas zeptat s odstupem casu, jak jste s LPG spokojeni, kolik uz mate najeto a jakou znacku lpg mate. Popripade jake jste meli poruchy-problemy. Predem diky moc za odpovedi.
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Mám starší verzi, LPG stříkačku Elpigaz, torzní nádrž místo rezervy. Spokojen jsem velmi.

A budu se jí zbavovat, ale je to verze '98.
Previa '98 GL, automat & LPG
Uživatelský avatar
Tomáš Novák
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: sob 03.03.2007, 20:44

Příspěvek od Tomáš Novák »

ninja píše:Mám starší verzi, LPG stříkačku Elpigaz, torzní nádrž místo rezervy. Spokojen jsem velmi.

A budu se jí zbavovat, ale je to verze '98.
a kolik uz ma Previa najeto na lpg?
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

cca 30-40 000 km
Previa '98 GL, automat & LPG
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Já mám s plynem najeto 35 000. Auto jsem kupoval už s plynem, ale byl tam montovanej půl roku před tím, než jsem auto kupoval. Takže většinu jsem toho na něm najel já. Po 30 000 jsem nechával kontrolovat ventily. Zatím vše bez závad, naprostá spokojenost.
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Příspěvek od herrkomisar »

ninja píše:Mám starší verzi, LPG stříkačku Elpigaz, torzní nádrž místo rezervy. Spokojen jsem velmi.

A budu se jí zbavovat, ale je to verze '98.
Ahoj, ak máš predstavu, koľko by stála Tvoja pekná Toyotka? Daj mi vedieť, ak to bude aktuálne ... :idea:
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od frostie »

ahojte,

jen si dovolím poupravit trošku propočet výhodnosti LPG:

při dnešních cenách (benzín je o cca 20 korun na litr dražší než LPG...červen 2012), spotřebě benzínu 10 l/100 km, spotřebě LPG 12 l/100 km, ceně systému LPG cca 26 tisíc, návratnost této investice je při nájezdu cca 16000 km. Při tomto nájezdu se už začne tato investice vracet v podstatně levnějším běžném provozu.

LPG rulezzzzzz 8)
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Banung
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04.02.2017, 21:25

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Banung »

Existuje nějaký způsob jak dát do Previe 2 LPG nádrž na cca 100 litrů?
Ideálně velkou toroidní. s tím že se někde uřízne část podlahy.

Tankovat každých 300 - 400 km se mi fakt nechce.

Dvě nádrže jsou u nás zakázané, jsem zjistil :(
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Tomiq »

Podle mého plynaře jsou již dvě nádrže povoleny (asi rok) Určitě bych do auta neřezal, to vše je nosné. Já mám nádrž 55 litrů a mám ohnutý plovák, který mi umožní natankovat 52 litrů. Na to najedu přes 500km.
Uvažoval jsem o nahrazení benzínové nádrže menší a místo ní druhý toroid. Ale to by byla komplikace. Podle mě by se vešla i větší nádrž (65l), než mám já, obzvlášť jestli nemáš TZ.
Další možnost by podle mě byla, předělat výfukové potrubí a dát druhou ještě před benzínovou. Ale to vše je spousta vymýšlení a hlavně to chce vztřícného plynaře, se kterým budeš spolupracovat.
Nádrž dovnitř je blbost, to zabije celý prostor.
Kořen slova Toyota je Toy!
Banung
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 04.02.2017, 21:25

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Banung »

Na tak to je paráda.
Ověřil jsem to u plynařů a dvě nádrže opravdu jdou.
Tak to vidím na 2 toroidní nádrže přibližně nad sebou s tím že jedna bude v kufru.
Nejspíš nepůjde dát jedno sedadlo poslední řady, ale to mě moc netlačí.
Tažné potřebuji. Autí dostane docela záhul.

Tak už jen sehnat nějaký pěkný kousek :wink:
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Tomiq »

Sem ti to vymyslel. Vlezl jsem s metrem pod auto a změřil, že mezi původní rezervu (toroidní nádrž) a zadní nápravu se vejde válcová asi 30x70
což je asi 40 litrů. Nutno samozřejmě změřit přesně. Takže pokud místo rezervy dáš 60 a pošteluješ plováky, máš 90 litrů. Na to, pokud umíš řídit, ujedeš 900km, pokud ne, tak třeba 700. A nemusíš dávat nádrž do kufru.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Fannies
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: pát 24.01.2020, 14:00
Bydliště: Praha

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Fannies »

Zdar Previáci,

Jsem šťastným majitelem Previe první generace.
Chci se zeptat, zda doporučujete přestavbu na LPG, případně, kde to dělají dobře.
Máte někdo zkušenosti s provozem se sekvencí a přimazáváním s plynulou regulací?
Můžete mi doporučit nějaký servis, kde to dělají poctivě?
Upřednostňuji kvalitu před cenou.
Mám Prévii rád a nerad bych jí ublížil.
Nemám origo vejfuk. Mám udělanej s uni katalizátorem, zadní díl s tlumičem - polsko.

Díky za radu.

Fannies
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Tomiq »

Tak LPG do auta rozhodně. Na co bys asi tak chtěl jezdit? Ba bezín? Kradeš snad?
S Pražskejma a skoropražskejma sezvisama mám zkušenosti se dvěma. Neptun Harfa- rozhodně ne.
A pak pan Kačmar z Kamenného přívozu, který je tak trochu bordelář, taky jsem s ním řešil nějaké nedostatky, ale je slušný, vztřícný a férový.
Přimazávání na jedničce jsem si udělal podtlakové, ale připojil jsem to do jedné z trysek na škrtící klapce, takže dávkuje v závislosti na otevření klapky a otáčkách.
Před montáží ten motor zkontroluj. Změř vůle ventilů a tlaky ve válcích.
Mám Prévii I i II. Můžeš se někdy stavit, vyměníme zkušenosti, případně nějaké díly.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
vesna
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: ned 08.04.2018, 23:37

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od vesna »

Zdravim,

12/2019 jsem si nechaval delat LPG Magic G4 tady: https://www.levnelpg.cz/
Mam presne toto https://www.levnelpg.cz/systemy-lpg/program-individual/ (+primaz).
Nabidnuta cena byla 22000,- ale nechal jsem si dodelat jeste elektronicky primaz Flashlube a celkova cena 29000,-.
Pan Pour ma dobre reference, tohle byla jeho druha Previa II takze zkusenosi uz ma. Bylo hotovo za 2 dny, vse vysvetlil. Zatim vse funguje bez problemu, mam kratce, tak uvidime casem.
Otvor LPG plneni mam schovany pod "dvirkama"u benzinoveho. Dokonce mi namontoval (bez prirazky) jeste vetsi nadrz (misto rezervy) nez jsme se puvodne dohodli - mam 71litru (troufam is rict, ze asi nejvetsi toroidni nadrz co tady kdo z Previaku ma). Jedina podminka byla, at mi ten toroid nesnizi svetlou vysku auta, coz dodrzel, je zaroven s vyfukem (muzu udelat foto).
Prumernou spotrebu ted v zime s plnejsim autem mam 11l benzin a 13l LPG -> na plyn jezdim presne za polovinu cca 1.7kc/km a to cloveka bavi :)

Jedine, ceho lituji, je, ze jsem LPG prestavbu neudelal hned jak jsem auto dovezl z nemecka, ale az po roce :D
Previa 2.4 Sol 115kW, 2005, benzin-automat
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Previa a LPG?

Příspěvek od Tomiq »

To se ti tam vejde, páč nemáš tažný.
Kořen slova Toyota je Toy!
Odpovědět

Zpět na „Previa“