Previa a LPG?

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

a nevyčuhuje? tvrdí mi, že zacouvám k obrubníku a budu bez ní.....
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Problém jsem nikdy neměl. nevím jak moc byla vidět rezerva, kupoval jsem auto už po přestavbě. Že by vyčuhovala mi nepřijde.
Previa '98 GL, automat & LPG
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

měl bych převelikou prosbu :oops: nemůžete mi někdo vyfotit a poslat na mail radim.jankovic@seznam.cz , jak vypadá plynová nádrž pohledově zespodu a kolik má rozměr a kolik pojme litrů, případně i jak máte vyřešené tlačítko na přepínání....abych věděl, co mám v servisu požadovat :D přeci jen....moc tu previe neznají
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Nafotím a hodím sem.
Previa '98 GL, automat & LPG
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Zdravím vespolek. Já mám ve svý Prévce 70 litrovou nádrž, čili pojme 61 litrů plynu. Určitě nevyčuhuje o moc víc než rezerva, ale vyfotím to. Jezdím s Toykou na chalupu na Šumavu, cesta k chalupě není zrovna dálničního typu a nikdy jsem s nádrží neškrtl. Tažný je níž než nádrž.
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

to by bylo velmi milé...brzy jdu na přestavbu, tak uvítám veškeré poznatky (tlačítko na přepínání, nádrž, víčko atd...) at mi to nepokazí :)))děkuji
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Tady máš pár fotek jak vypadá 70l nádrž pod autem. Mě tam teda nijak nepřekáží. :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

děkuju :wink: ještě kdybych tak věděl, kam se dává víčko do nádrže a tlačítko na přepínání...
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Tady máš přepínací tlačítko, plnící hrdlo a umístění reduktoru. Ten snad ani jinam dát nejde. :) Plnící hrdlo je samozřejmě šroubovací, takže pod dvířkama k nádrži je jen skrytej závit.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

děkuji mnohokráte :wink:
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Není zač, rádo stalo :)
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

tak a je to...... :lol: už jsem ujel asi 100km na plyn a jsem mile překvapen, že to není ani nijak moc poznat

systém STAG, nádrž 61l, cena včetně svíček, vzduchového filtru, flashlube 29 100, firma Fedorauto Prostějov...velmi milé jednání, ochota a zpracování vypadá také solidně

takže uvidím, jak to bude se spotřebou a doufám že budu spokojen

děkuji všem za ochotu poradit, za fotky atd...byla to pro mě důležitá a účelná inspirace :D

no a zároveň už poprosím, zda má někdo zkušenosti s čerpáním v zahraničí, seznamy stanic, mapky a podobně....a to v jakémkoli koutku Evropy....rád jezdím po výletech :oops:
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

V Itálii LPG stanic hodně, mají stejný konektor jako se používá u nás. V Rakousku a Německu je potřeba redukce. Podrobné informace najdeš na stránkách LPG klubu.
Previa '98 GL, automat & LPG
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

a opět jsem tu se zvídavou otázkou :lol: ne jednou

jak velký je rozdíl ve spotřebě v zimě a v létě?

kolik počítáte, že vám to bere benzínu než se přepne na plyn ( zima/léto)
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Tak ti gratuluju k plynofikaci. :) Ať ti dobře slouží. Co se tankování v cizině týče, mohu mluvit jen o Německu, Rakousku, Švýcarsku a Itálii.
Itálie a Německo pohoda, Rakousko a Švýcarsko slabota, ale taky se najde.

Tady máš nějaký vyhledávací odkazy na Německo, Rakousko http://www.gas-tankstellen.de/, Švýcarsko http://www.jaquet-ge.ch/gaz/stations_gpl.php a Itálie http://new.eurogasauto.egm.it/

Němčouři používají šroubovací adaptér, ten co používáme my je italskej. Ale obvykle si ho můžeš na pumpě půjčit. Jestli jezdíš častěji, tak stojí asi 14 E. Jinak většinou si tankuješ sám. Minulej tejden jsem byl v Itálii na lyžích, takže aktuální cena plynu v Německu, konkrétně v Garmisch-Partenkirchenu je 0,789 E

Co se zimní a letní spotřeby týče rozdíl v tom nemám, v zimě mám samozřejmě vyšší spotřebu benzínu, než se auto ohřeje. Přepíná to někde kolem 40°C.
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Previa“