Previa a LPG?

vše ohledně modelové řady Previa
E9
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: pát 27.01.2006, 12:25
Bydliště: olomouc

Příspěvek od E9 »

mohu se zeptat, jakou ma Previa spotřebu na LPG? Sháním nějakou mini dodávku a nemůžu rozhodnout
Toyota Corolla 1332ccm, E10, liftback, r.v 95, 65kw +LPG
Nissan Micra 998 r.v 97, Carisma automat, sekvenční vstřik LPG
dříve škoda 1000, dacia, fiat 126, audi 100, citroen BX a Xantia, Nissan Patrol, VW Golf nakonec JAPONEC :)
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Svou spotřebu ti ještě nejsem schopen říci, ale ninja uváděl cca 14 litříků LPG, tak doufám, že to bude podobné i u mne 8)
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Postelovany to jeste nemam. Studene starty pres leto nevadi a pote, co jsme prestal brat LPGcko u Robin Oilu, tak se zlepsil vykon i spotreba. Ale zajet tam musim, uz to bude chtit i vymenit filtr atd. Tu Jihlavu mozna zkusim.

Spotreba na LPG je 14-15 dm3/km. Mam automat, s manualem to bude mozna lepsi.
Previa '98 GL, automat & LPG
Aleš
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04.08.2008, 15:35

Příspěvek od Aleš »

Datázek na tompa. Kolik vyšlo to vstříkování LPG a jakej byl rozdíl proti podtlaku? Zatím žádné problémy? Taky jsem rozhodnut do něj jít, jen bych rád taky dal auto předělat někam, kde už vědí jak na to. A dlouhé sání a podtlak se řeší jednoduše protizášlehovou klapkou (měl jsem to na BMW E34) a pak je to v pohodě. Děkuji za odpovědi.
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

2Aleš: Cena byla 32tKč+800Kč svíčky+800Kč plyn. Rozdíl proti podtlaku je velkej-někde ti ho udělaj i za 20tKč. Nechtěl jsem ale riskovat problémy a tak jsem raději připlatil než abych se pak s tim mordoval. Jinak šistém maká jak má. Po dovolené na Slovensku najeto cca 1500km a to s naloženym autem a permanentně zaplou klimou, po dálnici 140-150km/h-prostě žádná sporo jízda a spotřeba? 14 l LPG :) Takže spokojenost.
Co se týče podtlaku, tak protizášlehovou klapku samo znám, ale konkrétně u Previe nejde ani tak o ochranu Air boxu ale spíš o to, že sání je opravdu extrémně dlouhý a podtlak na to špatně reaguje. Netvrdim ovšem, že to nejde udělat tak aby to makalo. Nenechal bych to ovšem dělat dokud bych se nesvez v autě, kde to maká bez problému. Pak bych to teprve nechal udělat od stejného plynaře.
Náhoda tomu chtěla, že jsem chvíli po zástavbě LPG mluvil s chlapíkem, kterej má podtlak v Previi a řikal, že s tim byly docela obštrukce. Prej mu museli přestěhovat váhu blíž ke klapce atd. :roll: Shodou okolností to byla zase fa Zahrádka Cvikov :evil: Takže do Cvikova nikdy víc!
Jo a Jihlaváci to dělaj s Elpigazem za cca 29tKč a Prevítů už několik spáchali, takže pokud to máš blízko, šel bych do nich.
No a Tartarini v Praze klíďo rád předvedu :wink:
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

Tiez sa pridavam k fanusikom LPG, tiez mam tu moju upravenu o sekvencne vstreovani STAG. Jazdi to skvele, po meste sa zmestim do 13l/100km, vzhladom k kubature je to uplna pohoda. Mam diskovu nadrz uchytenu odspodu, dokonca tam bola z tovarne predpriprava na uchytenie. Ak by nejake dotazy rad zodpoviem...
Naposledy upravil(a) Marcello dne stř 09.09.2009, 20:47, celkem upraveno 1 x.
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Už jsem něco nalítal na LPG a tak mně čeká výměna svíček.
Můžete napsat jaké používáte pro vaše Prevíty s LPG svíčky, jaká je spokojenost a po jaké době je měníte?
Předem dík!
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

Ja davam NGK Iridium, vydrz 90.000km. Nema zmysel spekulovat. Tieto su v mojom pripade predpisane. Kazdopadne nech sa jedna o akykolvek druh kazdpodane treba dat NGK.

Vhodny typ NGK-cky najdes tu:
http://www.ngksparkplugs.com.my/english ... tail&id=50

previu hladaj pod nazvom ESTIMA

neda mi nespytat sa ta, kolko si zatial najazdil km na LPG ? Boli nejake problemy? napr. s ventilmi ?

...mimochodom dnes som bol na otocku BA - ZA, spotreba 10,7 l/100km.
co sa FlashLube tyka pouzivam tento: http://www.ochranamotoru.cz/flashlube-o ... er-kit.php
Viem zabezpecit za 130€. Nutne dopredu overit.
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Dík za reakci!

Myslim, že ty Iridia jsou pro LPG zbytečný a hlavně předražený. Jde o to, že u LPG je díky vyšší teplotě více namáhán hlavně izolátor. Proto je vhodné měnit je max po cca 20tkm a to i když jsou elektrody chráněny Iridiem nebo jinou zázračnou technologií. Ta izolátor neochrání :( Těch 90tkm bych na LPG fakt neriskoval.
Prdnu tam klasický NGK BKR5EYA za 130Kaček kus ( http://www.ngk.de/index.php?id=659&pd=660&lng=en&t= )a nejpozději do 20tkm je vyměnim.

Jinak ke tvému dotazu na zkušenost s LPG:
Zatím LPG ta naše babička snáší dobře. Ventily teprve budu kontrolovat-dám vědět, jak to dopadlo(škoda, že Toyota nemá hydroštely :( )
Zkušenost je s LPG celkem dobrá. Problém byl ze začátku trochu se seřízenim, protože jen málo montérů LPG ho umí i seřídit :cry:
Spotřebu mám ať jedu, kde jedu furt kolem 13l/100, což je na takovou babičku podle mně v pohodě :D
O FlashLube jsem uvažoval, ale nakonec jsem se na to vykašlal, ale třeba o něm zase začnu uvažovat, až zjistim jak jsou na tom ventily :?

Prevítům zdar!
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Jirka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 925
Registrován: úte 29.06.2004, 16:12

Příspěvek od Jirka »

Já jsem dával do cariny E original Denso a měnil jsem je po 60tkm.Neměl jsem s tím jedinej problém.Spotřeba LPG byla od 8-11lt/100km.Dneska lituju,že jsem to prodal.Ale šla do dobrejch rukou.Najeto jsem měl 260tkm.
Uživatelský avatar
jose6979
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.09.2010, 00:51
Bydliště: Trenčín, SK

Příspěvek od jose6979 »

tompo píše:Dík za reakci!

Myslim, že ty Iridia jsou pro LPG zbytečný a hlavně předražený. Jde o to, že u LPG je díky vyšší teplotě více namáhán hlavně izolátor. Proto je vhodné měnit je max po cca 20tkm a to i když jsou elektrody chráněny Iridiem nebo jinou zázračnou technologií. Ta izolátor neochrání :( Těch 90tkm bych na LPG fakt neriskoval.
Prdnu tam klasický NGK BKR5EYA za 130Kaček kus ( http://www.ngk.de/index.php?id=659&pd=660&lng=en&t= )a nejpozději do 20tkm je vyměnim.

Jinak ke tvému dotazu na zkušenost s LPG:
Zatím LPG ta naše babička snáší dobře. Ventily teprve budu kontrolovat-dám vědět, jak to dopadlo(škoda, že Toyota nemá hydroštely :( )
Zkušenost je s LPG celkem dobrá. Problém byl ze začátku trochu se seřízenim, protože jen málo montérů LPG ho umí i seřídit :cry:
Spotřebu mám ať jedu, kde jedu furt kolem 13l/100, což je na takovou babičku podle mně v pohodě :D
O FlashLube jsem uvažoval, ale nakonec jsem se na to vykašlal, ale třeba o něm zase začnu uvažovat, až zjistim jak jsou na tom ventily :?

Prevítům zdar!
BRACHO - NEPODCENUJ FLASHLUBE/MAZANIE NEPODCENUJ!!!
Mam s PLG uz nejake skusenosti. do japonca idem ale po prvy krat. Vsetci odporucaju mazanie a niektori sa ta nepitaju a davaju ho tam rovno automaticky. Ja som bol na to niekolko krat upozornovany. U firmi kde budu montovat mne to stoji + 100€.
apropo : Ako chces odsledovat, ked ti bude odchadzat motor?? hm?
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Nepsal jsem, že poznám, že mi odchází motor 8)
Psal jsem pouze, že o tom FL budu možná uvažovat, až uvidim ventily a to je pokud se nemílím, to co by měl tento zázračný přípravek řešit, nebo se mílím?
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

podla mojho nazoru neexituje dokaz ze to naozaj funguje. Pre pokoj duse to tam namontuje clovek aby urobil pre auto maximum. osobne si myslim ze vysledky mozno hodnotit tak ze do dvoch sani bude FL davkovat a do dvch nie... zmerat pred montazou vole ventilov a po odjazdeni cca 50 - 100tis. km zmerat vole znova. potom sa mozno bavit o ucinnosti ci neucinnosti FL. Inak je tato debata irelevantna.
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
kristýna ficová
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: sob 30.01.2010, 13:52
Bydliště: Vyškov

Příspěvek od kristýna ficová »

prosím pěkně....konečně jsem se rozhoupal předělat previi na plyn, ale chtějí mi tam dát nádrž na 53l, jiná prý by už přečuhovala ....

kolik máte nádrže vy?
Previa '99 GL
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Celkem myslím 62 l, tankuji plnou kolem 50 litrů.
Previa '98 GL, automat & LPG
Odpovědět

Zpět na „Previa“