Zkušenosti

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zkušenosti

Příspěvek od slabostka »

[quote="Kocúr"]Ale tak zlé ako na Suzuki Baleno to určite nebude. Sused teraz jedno polročné Baleno predal. Prehrdzavievali mu na ňom prahy aj jedny dvere. V suzuki ich nedokázali ani na tretí krát prestriekať, normálne nechytala farba. Polročné auto... Za 14000 eur. Ani záruku mu na to nechceli uznať...[/quote]

- to som už počul, baleno robia v Indii predpokladám tam je problém... naša maďarská vitara zatiaľ OK ale dal som urobiť nástrek podvozka aj dutín, predsa je to japonec.
Inak opakovane tu čítam hnijú trubky palivové k nádrži - yarisky - aj susedovi prehnila, aj versá aj môj auris... zrejme berú nedostatočne ošetrené diely čo je škoda.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Zkušenosti

Příspěvek od esprit »

[quote="scheescha"]
Bezklíčové odemykání - nejde - nebo chybí?
Ale hlavně mě chybí vzadu třetí zámek bezpečnostních pásů.Pásy jsou tři , ale zámky dva. - Dá se domontovat?
Na LCD jde zvolit anglický jazyk, ale v palubní desce je při vypínání němčina - dá se změnit?
A možná drobnost - nevím.Mám teď 15" kola a radary v obci mě ukazují o cca 6 km méně než na displeji.
Díky za všechny smysluplné rady[/quote]

Bezklíčové ovládání (odemykání, zamykání, startování) je možné zapnout/vypnout v nastavení auta. Pokud tam není, tak to asi nepůjde. Zámek vzadu může být zapadlý pod sedákem. Jinak to bývá přišroubované ke karoserii, takže není problém sehnat třeba z vrakáče a domontovat. Všechna auta ukazují záměrně více, než opravdu jedou. U priusů je to přibližně následovně:

50 - 55
60 - 65
70 - 76
80 - 86
90 - 96
100 - 107
110 - 117
120 - 127
130 - 137,138
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

Kolegové "priusáci". Dnes jsem na dealerství toyoty.cz byl se svojim Priusem 3 generace na zimní prohlídce. Chtěl jsem znát odborný posudek /proměřením /na startovací baterii,která je v autě od data výroby a již přesáhla 10 roků.Když jsem ji doma micrometrem zkoušel dávala mi po dojetí domu 12,42 V,druhý den vykazovala 12,2V. V servisu dnes změřili 12,4 V a proměřili i startovací proud a předali mi protokol s tím,že je v naprostém souladu s požadavkem pro startování motoru.Jen tak na okraj jedná se zde o baterii typu AGM od fy Yuasa.Tak doufám,že přežije další zimu a příště bude opět zakoupena stejné značky.Auto je denodenně v pohybu a má již najeto 199 tis.km.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zkušenosti

Příspěvek od slabostka »

snád to v servise tiež nemerali micrometrom to by bolo smutne-veselé :D
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
scheescha
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: sob 28.09.2019, 05:39

Re: Zkušenosti

Příspěvek od scheescha »

Tak už mám se svým Priem první problém.
Po zapnutí (nastartování) auta tlačítkem mě levé boční zpětné zrcátko stále klepe.
Mám uvnitř tlačítko na sklopení - to funguje.Zrcátko se sklopí k autu a při druhém zmáčknutí se odklopí.Ale stále cvaká.Musím ho rukou různě tlačit, než to přestane.Dělá to po každém nastartování auta.Nevíte jak to opravit aniž bych musel do servisu, kde by to pravděpodobně řešili výměnou celého zrcátka?Děkuji
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Tomi71 »

Zdravím pánové, musím vyměnit v P II olej. Na štítku z minulé výměny v autohaus Augsburg je Shell 5W-30. Takže asi pokračovat ve stejném oleji, že? Přemýšlím, jestli dám do obyčejného servisu nebo dát do ne autorizovaného ale alespoň zastoupení Toyoty. Mám najeto 84 770 km, měl bych uvažovat ještě o výměně nebo kontrole něčeho dalšího? Díky za reakce
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Tomi71 »

Tomi71 píše:Zdravím pánové, musím vyměnit v P II olej. Na štítku z minulé výměny v autohaus Augsburg je Shell 5W-30. Takže asi pokračovat ve stejném oleji, že? Přemýšlím, jestli dám do obyčejného servisu nebo dát do ne autorizovaného ale alespoň zastoupení Toyoty. Mám najeto 84 770 km, měl bych uvažovat ještě o výměně nebo kontrole něčeho dalšího? Díky za reakce


samozřejmě je mi jasný olejový filtr. Někde byl uváděn olej v převodovce po 90 000 km?
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zkušenosti

Příspěvek od ježek2 »

...no,autorizák už asi ne - jestli tedy nechceš ještě udělat test hybridního systému / do 10 let od registrace/ .
V těch najetých km už asi rovnou udělat výměnu náplně převodovky, a taky svíčky.
To vše jde udělat u normálního servisáka,za poloviční cenu,než v AS.
Ještě bych nechal vyčistit a promazat brzdy..ty myslím trpí nejvíc...
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Tomi71 »

Díky za reakci, mám místního servisáka, kamaráda, akorát z toho byli při opravě výfuku a čidla klimatizace, hlavně u toho svařování rozhození a měli strach z té elektřiny a že je auto pod proudem. Já tentokrát při koupi neudělal to, že bych vyměnil směsi, filtry a náplně, když to mělo méně najeto a bylo to v tom autorizovaném servisu v Augsburgu. Možná jsme to měl udělat, auto nemá problém, ale asi vyměním ted všechny filtry.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Tomi71 »

Tak nakonec to zvládl celkem rychle ten kamarád u nás v obci ve své nové dílně, olej 5W-30 4 litry + olejový filtr, pak vzduchový filtr a filtr kabina. Vyhotoven štítek a zapsáno d servisní knížky. V příštím roce uděláme ten převodový olej a svíčky, ještě mu připomenu ty brzdy. Bude časem dělat i nástřik podvozku, tak toho taky využiju. Už jsem tu kdysi psal, že mi přestala jít ta zásuvka - nabíječka dole u spolujezdce, včera mi mrkl a vyměnil vadnou pojistku, ale prý ani tak nefunguje, tak nevím, kde je zrada.
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Zkušenosti

Příspěvek od PetrPH »

Tak jsem si u sveho Priusu 2. gen rozbil zadni okno, kdyz jsem zavrel kufr a mel jsem tam couhajici ocelovou cast. Nove sklo original Toyota, vcetne prace 12tis.
Prius II 2008
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zkušenosti

Příspěvek od slabostka »

to nepoteší... ja som na nissane rozbil predné sklo keď som chcel nasadiť-natlačiť späťák ale celé to stálo tretinku toho čo teba.... čo za hlúposť treba platiť
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zkušenosti

Příspěvek od ježek2 »

IMG_20190810_120906.jpg
IMG_20190810_120906.jpg (490.08 KiB) Zobrazeno 2771 x
..."sranda" 8/2019 za 28... :mad: :mad:
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: Zkušenosti

Příspěvek od milanos »

Měnil sem čelní sklo na Pll v létě 2019
Nějaký šmejd mi do něj na parkovišti něčím praštil téměř u sloupku na straně spolujezdce.Zůstalay tam jen nějaké šmouhy,jako od bláta.
Výměnu mi provedl neautorizovaný servisák,ani sklo není originál Toyota.Celé komplet to vyšlo na 7000,- Kč
V březnu 2019 do mě narazila paní na přechodu a jelikož to hradila její pojišťovna,opravu jsem řešil v Toyota servisu.
Docela mě zklamali,jelikož jsem 3 týdny čekal na opravu(mimo jiné až dostali nárazník) a nabídli jako náhradní předváděcí vozidlo Auris v hybridu.
Bohužel Auris momentálně nebyl dostupný a po MĚSÍCI !!! mi zavolali,ať se nezlobím,že auto mezitím prodali a zda se spokojím s jiným typem vozu.Už mi to bylo fuck,jen když mi konečně auto opraví.
Dostavil jsem se k příjmu,absolvoval proceduru papírování a technik poprosil o chvilku strpení,že nemají k dispozici žádný vůz,ale smluvní partner vzápětí přistaví náhradní vozidlo.
Asi za 15 minut se tak skutečně stalo,bohužel mladík,který s "autem" přifrčel mi předával klíče od staré smradlavé Oktávie v dýzlu!
ODMÍTL JSEM.Byla to pověstná kapka přetečeného poháru trpělivosti.
Nechápal proč,vždyť s tím jezdí půlka republiky?Do půl hodiny přijel s Meganem.Alespoň byl v benzínu.
Jízda v něm byla zážitek.Proto jsem se omezil pouze na 2 dny užívání a po 4 dnech volali z Toyoty,že je Prius hotov.To bylo shledání...
Z pojišťovny mi později přišla informace,že servisu v Toyotě vyplatili za opravu a výdaje s ní spojené částku 23 000,-Kč
Jaká byla cena opravy ale neuváděli.
Letos chci udělat brzdy a vyměnit svíčky.Do servisu Toyota Ostrava-Svinov mně však již nikdo nedokope!
Omlouvám se za tu slohovou práci,ale ve skutečnosti jsem to celé hodně osekal a zkrátil.
PRIUS II.G 2008
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zkušenosti

Příspěvek od ježek2 »

milanos:no,taky pěkná pálka...ALE : můj AS Jihlava mi po dokončení opravy předal podrobný rozpis o opravě,práci i použitém materiálu - detailně rozepsaný, pojišťovna pak jen vyrozumění o likvidaci. Jako náhradníka mi dali Verso /sice taky v naftě,protože hybridy byly rozebrané-na dojíždění do práce to šlo. Pak sice volali,že si můžu půjčit Yaris- hybrid,ale to už jsem nechtěl měnit...
Brzdy a svíčky udělá kdejaký servisák "podoma" - už si to tedy z P II moc nepamatuju,ale svíčky se myslím dají vyndat bez problémů...jestli si matně pamatuju - trošinku horší u P III - tam se musel vyndat plast pod oknem a táhla stěračů - ale taky nic dlouhého...koukám,že za DENSO svíčky jsem tenkrát platil 1600,- za práci 300... :mrgreen: :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Prius“