Zkušenosti

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

Ahoj priusáci,minulý týden jsem se zbavil svého PIII protiúčtem s doplatkem za RAV4 hybrid a to generace IV. 2016-2018.Podařilo se mi sehnat z r.v.2017 s 50 tis.km téměř v plné výbavě ale předokolku.Je to špice a díky pětiletému cestování světem na Priusu III se mi i s RAV4 podařilo jet vzdálenost 200km po okresních a městských silnicích za průměr 5,1 l/100 km.Takže o tom jak někteří si na vlákně stěžují o tom,že jezdí okolo 7 ne-li 8 l/100km je to o tom naučit se s touto technikou jezdit a využívat maximálně všech "vymožeností",které tato technologie umožňuje. Ano očekával jsem vyšší spotřebu oproti Priusu, vždyť RAV4 je o nějakých 250 kg těžší ,má benzinový motor o 41 kW větší a celkový výkon je jěště o dalších 6 kW větší a navíc ten můj je na 18" kolech a podstatně širších pneu.Ale když jsem zjistil,že jsem vlastně oproti PIII jel jen o 1,1 l/100km dráž,tak ve vztahu k daleko pohodlnějšímu posezu a možnosti "tahat" i přívěs o 800 kg, tak jsem naprosto spokojen. Jen mi jde na "nervy" to stálé pípání v obci v okamžiku, kdy řidič jede o nějaký kilometr rychleji než ukazuje značka. Má to totiž snímání značek a občas se tam objeví i třeba požadovaná rychlost 5 km ,kterou jsem nikde neviděl a začne to otravně upozorňovat o překročení limitu.Musím počkat až mi někdo přeloží všechny položky pod RSA z důvodu nastavení nebo vypnutí. On totiž počítač mezi budíky je ve všech jazycích jen NÉ v českém jazyce.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zkušenosti

Příspěvek od slabostka »

všetko je to v hlave - ty si mentálne nastavený na pohodu. Ja by som to nezvládol - ja som na ceste najradšej čo najkratšie a ten liter benzínu radšej vymením za 5 minút ktoré na ceste už nie som. Ale nech ti radosť drží.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
titox
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pon 20.04.2020, 17:35

Re: Zkušenosti

Příspěvek od titox »

Ahoj,

Kolko vam tak zere PII v reizime dialnica 90% (107km/h) ..
Mne na palubaku ukazuje 4.6 / 4.7 ale po dotankovani to je 5.5 L/100Km :D Cakal som nieco ako +0.3L, max +0.5L, ale skoro rovny liter.
Tankujem ten E10, ale asi kupim VIF, do toho srackoveho benzinu. Nie zeby som nebol stastny z 5.5L len ma prekvapil rozdiel.

Budem menit gumy letne aj zimne, mate niekto skusenosti s:
Letne - Michelin energy saver
Zimne - ??? Dunlop alebo nieco +- 90Eur kus.
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: Zkušenosti

Příspěvek od JirkaVejrazka »

Na dalnici nastavuju tempomat na 123 km/h, zere to okolo 5,5 litru (realne i podle PP). V lete o neco min, v zime o neco vic.

Letni pneu mam Michelin Energy Saver, zimni ted Nokian WR D3. Predtim jsem mel zimni Dunlop WinterSport a subjektivne se mi zdaly lepsi (mam je i na druhem Priusu), ale muze to byt jen pocit.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zkušenosti

Příspěvek od ježek2 »

Letní zatím ještě origo 17' Toyo...pak přejdu na "něco" 16'- na P III jsem měl Dunlop- velmi slušné...Zimní Nokian WR4 /16'/ po 5-ti zimách mají ještě 5 mm,možná ještě odslouží jednu "zimu"....pak mám v náhledu Fulda kristal control...
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Zkušenosti

Příspěvek od PetrPH »

Jen se podelim o zkusenost, ze (k nelibe mnoha dalsich debatujicich) jezdim na celorocnich Goodyear Vector 4Seasons. V testech vychazeji jako nejlepsi, jsou plne pouzitelne v zime (tzn maji m+s) a pritom jsou stabilni i v lete. Jezdim je cca dva roky (jestli si pamatuji dobre), na horach jsem s nimi byl jednou a jely pekne.

Pomerne rychle se ale sjizdi, takze predpokladam ze daji jeste jednu, ci maximalne dve zimy, dele ne. Coz vychazi na cca 50-60tis km. To je vyhoda, clovek jezdi na stale "cerstvem vzorku" v porovnani s klasickym prezouvanim, kdy prave zimni byvaji delsi vydrze a tudiz starsiho data a tvrdsiho vzorku.
Prius II 2008
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Tomi71 »

Ahoj všem, řešili jste někdo zámek na kufru Priusu II? Jde mi o tu gumu, už se mi párkrát stalo, že jsme špatně otvíral a měl jsem od té gumy černé prsty :-) Máte někdo podobnou zkušenost? Díky
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Zkušenosti

Příspěvek od PetrPH »

Tomi71 píše:Ahoj všem, řešili jste někdo zámek na kufru Priusu II? Jde mi o tu gumu, už se mi párkrát stalo, že jsme špatně otvíral a měl jsem od té gumy černé prsty :-) Máte někdo podobnou zkušenost? Díky
Co presne myslis tou gumou? Gumu na tlacitku patych dveri? To mi jeste nikdy prst nezaspinilo.
Prius II 2008
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Tomi71 »

přesně tak tu gumu na tlačítku pátých dveří, jako by byla zteřelá, roztékala se.....
Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Zkušenosti

Příspěvek od PetrPH »

Je stejny material jako na prednich dverich. Oboji mi funguje jak ma, auto zamykam prave jen tlacitkem na dverich/kufr, dalkove ovladani nepouzivam. Prsty ciste:)
Prius II 2008
Anys
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 25.09.2019, 09:46

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Anys »

Zdraví, tak už jsem taky majitelem Priuse 3 :bigups: dovoz Německo :)

Hned mam ale jednu otázku... Jedná se o vypnutí airbagu spolujezdce, u pantů je zámek pro klíč a po otočení by se měl airbag deaktivovat. Nevim proč, ale po otočení se zámek s klíčem vždy vrací do polohy aktivní (ON), je tam nějaká pružina, nevíte jakým způsobem ho můžu deaktivovat?


IMG-20200729-WA0002.jpg
IMG-20200729-WA0002.jpg (378.53 KiB) Zobrazeno 1991 x
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Zkušenosti

Příspěvek od wojta »

Anys píše: Hned mam ale jednu otázku... Jedná se o vypnutí airbagu spolujezdce, u pantů je zámek pro klíč a po otočení by se měl airbag deaktivovat. Nevim proč, ale po otočení se zámek s klíčem vždy vrací do polohy aktivní (ON), je tam nějaká pružina, nevíte jakým způsobem ho můžu deaktivovat?
IMG-20200729-WA0002.jpg
V té poloze OFF vytáhnout klíč ven a už se to nevrátí.
Anys
Člen Týmu
Příspěvky: 19
Registrován: stř 25.09.2019, 09:46

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Anys »

Díky moc, funguje to :)
Pjetr1
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: sob 13.08.2016, 18:17

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Pjetr1 »

Ahoj. Vzhledem k tomu, že mám P2 bez pár dnů 4 roky, napíšu pár poznatků, třeba si je někdo rád přečte, tak jako já, když se tady nějaký občas objeví. S autem za tu dobu ujeto cca 48 tis. km., s průměrnou spotřebou podle aplikace co používám 4,97 l/100., průměrná vzdálenost na natankování 832 km. Nutno dodat, že za poslední 3 roky, jsem absolvoval značné množství zrychlených přesunů z jihu Čech do Prahy po D4, se snahou jet na dálnici tachometrových 140 km/h na tempomat, někdy ve 4 dospělých velkých lidech, někdy 2,3, někdy sám. Celkové náklady na servis 9720 Kč, sem počítám 1500 Kč za 12v baterii, 1120 Kč za stěrače, zbytek sumy výměny oleje a filtry a 2x stříklý podvozek + nějaké drobné za obě přední H4, které postupně odešly. Nepočítám sem sadu zimních pneu, to je cca 6500 Kč, na jaře to budou nové letní, gumy se měnit prostě musí na každém autě. Takže když to shrnu, jediný neplánový výdaj jsou ty přední H4, zbytek se udělat musí. Pak tedy ještě 8000 Kč jako spoluúčast za sraženého srnce, to je osud. Za mě tedy max. spokojenost jak s tímto, tak s tou pohodou při jízdě. Jediný co mě nebavilo, tak ze začátku neustálé vysvětlování okolí, proč prius, když existuje oktávie :D , co s baterkama až odejdou a, vždyť to všichni znáte... A co mi vadí stále, jak má mnoho jiných řidičů neustále snahu za každou cenu prius předjet, aby mu to prostě nandal. Ve finále mu pak vždy vyprášíte kožich na prvních semaforech, nebo někde ve stoupání, protože ten šicí stroj v útrobách priusu na to prostě má :D . Ale dnes už je nechávám být, protože jsou často schopní jít do extrému a akorát ohrožují ostatní. Dnes vybírat auto, určitě jdu opět do něčeho s HSD, ale doufám, že ta moje japonečka bude ještě dlouho sloužit, tak jako doposud.
Fotomajor
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 22.07.2020, 13:36

Re: Zkušenosti

Příspěvek od Fotomajor »

Ve vlákně "Prius 2 .Sníh a hrabání kol=DEAKTIVACE ESP/ABS, sport režim" je popsán postup pro P2. Protože na tomto vlákně ale nejsou vítáni diskutující s jinými modely než P2, opakuju Anysův dotaz tady: Platí stejný postup i pro P3? Ke zkušenostem s jízdou na sněhu: Vlastním P3 teprve tři měsíce, a tak jsem byl na jeho chování zvědavý. Bez problémů se prohrabal i 15 cm nového sněhu. Občas si lehce hrábnul. I v hluboké rozsolené kaši neměl problém. Takže i když je dost nízko a někdy drhnul břichem, byl jsem mile překvapen.
Odpovědět

Zpět na „Prius“