Zkušenosti

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Honza5
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 30.01.2008, 19:44
Bydliště: Praha a Říčany

Zkušenosti

Příspěvek od Honza5 »

Jak se jezdí s Priusem ? Jaké jsou zkušenosti ?
Honza5
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 30.01.2008, 19:44
Bydliště: Praha a Říčany

Už ho někdo máte ?

Příspěvek od Honza5 »

Už ho někdo máte ? Jak se vám jezdí ? Byli jste nadšeni nebo zklamáni ?

Já jsem absolvoval zkušební jízdu, byl jsem mile překvapen. Až na to, že mi mladý muž v mnichovském autosalonu (byl jsem tam na služební cestě) jednoduše dal klíčky a řekl :
Jeďte se klidně projet, i na dálnici za město, ale zkuste se do půl hodiny vrátit -- ale já to neuměl nastartovat a rozjet, i když jsem četl na internetu, jak se to dělá. Musel jsem vystoupit a jít pro pomoc.

Kosmický kokpit, digitální tacho, řazení joystickovou páčkou, absence ruční brzdy a středového vystouplého tunelu - to všechno má určitý KICK.

Vlastní jízda s jednostupňovou automatikou je podivuhodně hladká, planetový systém se snaží motor držet v optimálních otáčkách, jen při prudké akceleraci si musí člověk zvyknout na to, že chvilkové zvýšení otáček neznamená prokluz spojky, ale že se vyrábí elektřina v předstihu pro potřeby akcelerace. Jako v dieselelektrické lokomotivě (ale potichu).
Při 140 km/h na dálnici otáčky překvapivě nízké - a to vlastně NA JEDNIČKU.
Závěrečný kilometr - dojezd k autosalonu pouze na elektromotor rychlostí okolo 50 km/h a neslyšné parkování, to je zážitek.
Costa
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: pon 24.03.2008, 18:37

Příspěvek od Costa »

Muj nevlastni tatka ho ma jako sluzebaka docela v poho ale vymenit zarovku v prednich svetlech je pomalu na service a ma to porad nejaky problem se svetly ze tam zatejka voda nekam do elektroinstalace. Jinak jizda asi dobry no ja porad u toho hledam fofr klacek rozjezd nic moc je to jak tramvaj ( zvukem) :D ne docela dobry auto ale ne pro me.
Toyota starlet rv.97 4E FE 1,4 dovoz Nemecko
perito
Navigátor
Příspěvky: 107
Registrován: ned 14.10.2007, 20:41

Příspěvek od perito »

Najel jsem s Priusem cca 1000km a můžu Vám zpodpovědně říct, že to stálo za to! Jízda s ním pro mě byla relaxací a potěšením. Ovládání, jízda, komfort - s tím vším jsem byl velice spokojený... a potom jízda po městě na EV - nádhera.
Jedinou maličkostí co se mi moc nelíbí, je okamžik výraznější akcelerace cca 70-130km/h+ - zde mi vadí stálé vysoké otáčky a hluk, ale to jen opravdová maličkost.
Když bych si mohl dopřát auto za cca 700tis - neváhal bych a koupil Prius!
Honza5
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 30.01.2008, 19:44
Bydliště: Praha a Říčany

Já jsem si ho koupil ...

Příspěvek od Honza5 »

Já jsem si ho koupil, nestál přes 700 t., ale v Německu nový (model Sol, Smart Entry. mlhovky, tempomat) 20900 Eur netto plus 101000 Kč DPH v Česku. Celkem včetně poplatků a vyřízení českých SPZtek bratru 600.000 Kč. Navíc ho teď v ČR zlevnili (v akci).
Problém byl jen, že jsem auto přivezl na německých dočasných SPZ a to se pak musí dělat STK a Emise (v ČR, před registrací) - a nikdo neuměl změřit emise, neb Prius nejde nastartovat a plynem regulovat otáčky... Úředníkům vadilo it to, že v COC-listu nebylo Manual nebo Automat, ale CVT (kontinuálně proměnný převod) a chyběly jednotlivé rychlosti (poměry) a ty oni chtěli, není-li tam napsáno "AUTOMAT". taky postrádali v COC-Listu "ABS" a údaj, že benzín je bezolovnatý.
Ale bylo to na malém městě, v Praze by možná bylo míň problémů a zkušenější úředníci. Na STK mě hnali celkem 3x, až se mi tam smáli.
(Ministerstvo dopravy mi na dotaz ohledně metodiky měření emisí hybridů - neodpovědělo).
zdenek.64
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 06.05.2009, 18:56
Bydliště: v lesích za Brnem

Příspěvek od zdenek.64 »

Já jsem ho měl půjčený jako náhradní vůz za Lexe. Zde je nutné si říct co od auta chceme a co s ním budeme jezdit. Na kratší cesty se mi zdál v pohodě. Na ježdění po městě je úplně super.
Na dálnici mi vadilo právě jeho řazení - nepochopil jsem ho. Vadilo mi neustálé přeřazování a s tím spojené změny otáček. Nedávalo mi to ten správný zvuk.
Jako auto na kratší jízdy bych si ho ale koupil. Líbil se mi.
Tisíc kiláků ne jeden zátah bych ale raději jel v něčem jiném (jel jsem to v Aurisu, Avensu, Lexu, Felcce a Octavii ).Na tuhle štreku bych si ho osobně nebral.
Lexus IS 220d luxury multimedia 180Hp , 2009
Toyota Corolla 3D 1,6VVT 2003 ex.
Toyota Auris 2.0D, Sol 2008 ex.
Uživatelský avatar
hathaway
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pon 15.03.2010, 23:55
Bydliště: Topolčany, Slovensko

Môj nový miláčik Prius 2010

Příspěvek od hathaway »

Tak som si ho pred 3 týždňami kúpil. od vtedy som najazdil cca 1700 km. Ak sa pýtate prečo, proste preto že je s tým radosť jazdiť. Vozil som sa ped tým aj na staršom modeli, ale toto je trochu iné kafe. Za prvé v meste sa za vami každý otáča keď vidí ísť auto a nepočuje ho, a za druhé keď tak na križovatke vidíte nejakého nadržaného majitela iného auta ako sa nevie dočkať kedy skočí zelená aby všetkým ukázal ako mu to "ťahá" a vy mu elegantne ukážete zadné svetlá, je to celkom sranda.
Pokial idete po dialnici , nastavíte si tempomat a autíčko si iba kĺže ako lietadlo. Pokial človek nejazdí štýlom brzda /plyn v pohode sa zmestí do 5l/100km . Pri jazde po okreskách sa dá bez väčsieho snaženia jazdiť za 4,2 - 4,5 l/100km. Ale to bol iba jeden z dôvodov prečo som si ho kúpil. Ten hlavný je že sa na tom krásne jazdí.

Aby som to zhrnul, po skúsenosti s mojím miláčikom by som už proste klasické auto nechcel :) .

p.s. pokial vás bude niečo zaujímať, kludne sa spýtajte .
Toyota Prius 2010
Uživatelský avatar
mimo
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: pon 19.09.2005, 15:11
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mimo »

aj sem by si mohol niečo napísať , ked už si z TO :wink:

http://www.toyotateam.sk/forum/viewforum.php?f=30

z môjho pohľadu ( nejazdil som ho ) veľmi dobré auto
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázek
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázek
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázek
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi
Uživatelský avatar
kar202
Věčnej rejpal
Příspěvky: 906
Registrován: pon 08.11.2010, 19:39
Bydliště: U vody

Re: Môj nový miláčik Prius 2010

Příspěvek od kar202 »

hathaway píše:Tak som si ho pred 3 týždňami kúpil. od vtedy som najazdil cca 1700 km. Ak sa pýtate prečo, proste preto že je s tým radosť jazdiť. Vozil som sa ped tým aj na staršom modeli, ale toto je trochu iné kafe. Za prvé v meste sa za vami každý otáča keď vidí ísť auto a nepočuje ho, a za druhé keď tak na križovatke vidíte nejakého nadržaného majitela iného auta ako sa nevie dočkať kedy skočí zelená aby všetkým ukázal ako mu to "ťahá" a vy mu elegantne ukážete zadné svetlá, je to celkom sranda.
Pokial idete po dialnici , nastavíte si tempomat a autíčko si iba kĺže ako lietadlo. Pokial človek nejazdí štýlom brzda /plyn v pohode sa zmestí do 5l/100km . Pri jazde po okreskách sa dá bez väčsieho snaženia jazdiť za 4,2 - 4,5 l/100km. Ale to bol iba jeden z dôvodov prečo som si ho kúpil. Ten hlavný je že sa na tom krásne jazdí.

Aby som to zhrnul, po skúsenosti s mojím miláčikom by som už proste klasické auto nechcel :) .

p.s. pokial vás bude niečo zaujímať, kludne sa spýtajte .
....také jsem chvíli váhal, jestli si toto skvělé auto nekoupím, ale bylo pro mne malé. Testoval jsem i Toy Camry hybrid....také bomba, ale nakonec zvítězil vynikající Avensis combi. Ale po hybridu stále pomrkávám, potřebuji k práci více aut a ta další potřebují obměnu.... Asi ale počkám na Priuse do zásuvky.

Zdravím všechny Toyoťáky ....nějak vám ta diskuse zkomírá ....chápu, jezdit ve skvělých autech je lepší, než o nich psát....a navíc, když se v nich nic nekazí..
Toyota Avensis 2.2 D CAT Lux 130kw
Uživatelský avatar
kar202
Věčnej rejpal
Příspěvky: 906
Registrován: pon 08.11.2010, 19:39
Bydliště: U vody

Příspěvek od kar202 »

http://www.auto.cz/japonsky-trh-v-roce- ... acek-53871

...článek vypovídá o kvalitě ...
Toyota Avensis 2.2 D CAT Lux 130kw
Jan Horčík
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01.02.2011, 14:13
Kontaktovat uživatele:

Prius plug-in hybrid

Příspěvek od Jan Horčík »

Aktuálně jsme měli možnost se týden projíždět testovací verzí Prius plug-in hybridu. Ve městě skvělé a lze jezdit i za méně než 3 l/100 km. Na dálnici za dvojnásobek.
Uživatelský avatar
hathaway
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pon 15.03.2010, 23:55
Bydliště: Topolčany, Slovensko

Skúsenosti

Příspěvek od hathaway »

Ak máte niekto záujem, tu je link na moju užívateľskú recenziu na Prius 2010.
http://www.zavolantom.eu/2011/02/08/sku ... /#comments
Toyota Prius 2010
Uživatelský avatar
kar202
Věčnej rejpal
Příspěvky: 906
Registrován: pon 08.11.2010, 19:39
Bydliště: U vody

Re: Skúsenosti

Příspěvek od kar202 »

hathaway píše:Ak máte niekto záujem, tu je link na moju užívateľskú recenziu na Prius 2010.
http://www.zavolantom.eu/2011/02/08/sku ... /#comments
Pěkný článek. Díky.
Toyota Avensis 2.2 D CAT Lux 130kw
Cri
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 20.03.2011, 23:48
Kontaktovat uživatele:

Prius 3. generace

Příspěvek od Cri »

Ahoj,

neudrzim se, abych nenapsal. Jsem tyden stastnym majitelem tohoto vozu a ...doslova stastnym. Par aut uz jsem vyzkousel, ale tohle je neco uplne jineho. Lituji, ze jsem si podobnou hracku neporidil uz drive ;)

Ma sice par much, ale ty se daji odpustit pro zazitky z jizdy, ktere prave Prius nabizi. Nedokazu si predstavit, ze bych se ted vratil ke konvencnimu autu. Uz jen prechod do naseho druheho vozu (Mazda 3) je krok z radosti k nutnosti.

Existuje tu nejaka skupina majitelu techto vozu? Rad bych se pripojil.
Uživatelský avatar
hathaway
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: pon 15.03.2010, 23:55
Bydliště: Topolčany, Slovensko

Gratulácia

Příspěvek od hathaway »

Síce trochu oneskorene, ale gratulujem k novému autíčku. Zopár jednotlivcov sa tu možno nájde ale skupinu ľudí s Priusom by si asi hľadal márne (aspoň teda v ČR a SR). Môj už ťahá druhý rok, aktuálne 41000km a maximálna spokojnosť.
Toyota Prius 2010
Odpovědět

Zpět na „Prius“