Zkušenosti

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
PALO-Prius
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: pát 03.10.2014, 05:29
Bydliště: Bratislava - Ruzinov / Finsko - Rauma

Re: Zkušenosti

Příspěvek od PALO-Prius »

erotidua píše:Tenhle dotaz bude směřován asi nejvíce na pány ze Slovenska :bigups:
Můžete doporučit dobrý servis hybridů v Bratislavě a okolí? Za rozumné peníze, hlavně poctivě odvedenou práci... v Praze jsem jezdila do Řep, do neautorizovaného Hybrid servisu, kde měnili opravdu jen to, co bylo třeba; pokažené se snažili opravit. Majitel sám má Priuse a vyzná se. Niečo také? :)

V nejbližší době nás čeká jen výměna oleje, ale kdo ví, kdy bude co třeba.... 8) Díky.

Ahoj.
Ja chodim do autorizaku Toyota AUTOGRAND: http://www.autogrand.sk/toyota-sk/kontakt/ s mojou P III a brat tak isto s P II (bol tam s nim aj pred kupou na obhliadku).
Zatial ziadne problemy za tych 6 rokov, co mam auto (dovezene z DE). Ceny maju transparentne, vies dopredu kolko zaplatis (maly/velky servis). Ale kedze je to autorizak, ceny su aj take ...no ...normalne (nie nizke). jednaju slusne, korektne, na urovni, auto je po servise ciste. Maju vzdy ako prvi najnovsi hybrid od Toyoty na Slovensku/Bratislave, maju s nimi teda uz bohate skusenosti.

O hybridnych garazistoch v BA a okoli neviem, ale urcite nejaky bude. Ja vsak razim taktiku autorizaku a moj 180 000km Prius ide zatial ako Svajciarsk ehodinky, resp. ako Japonska Toyota, teda uplne bez jedineho problemu za tych 9 rokov (len olej a brzdy) :bigups:
Prius III 2010 Excutive, seda metaliza
http://moje.auto.cz/PALO-Prius/priusik.html
Obrázek
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Zkušenosti

Příspěvek od DavidDDD »

Možná blbý dotaz, ale má vůbec smysl "řadit" Béčko na krátkou chvilku. Jestli se to tam nějak zbytečně "nejebe" jen kvůli pocitu... :?:
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
PALO-Prius
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: pát 03.10.2014, 05:29
Bydliště: Bratislava - Ruzinov / Finsko - Rauma

Re: Zkušenosti

Příspěvek od PALO-Prius »

Ja osobne som este nikdy neradil/nemusel radit do |B| za 5 rokov co mam prius III. Je to asi aj tymn, ze zijem v celku rovinakej krajine,no....
Urcite tu uz bola taka diskusia, ale tak sa mi zda, ze vysledok bol taky, ze je to ozaj zbytocne, ci? :-)
Prius III 2010 Excutive, seda metaliza
http://moje.auto.cz/PALO-Prius/priusik.html
Obrázek
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Zkušenosti

Příspěvek od wojta »

Tak já to používám docela často, stává se, že baterka je plná. Nebo jinak, když vidím, že bude potřeba víc brzdit a rekuperace to ubrzdit nestačí. Jinak tempomat si to dělá sám, když je baterka plná.
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Zkušenosti

Příspěvek od DavidDDD »

No právě, já s tím taky šmrdlám docela dost a jde o to, jestli to vůbec má smysl (protože to občas na tom B i zapomenu :roll: ). Jasný, na dlouhém kopci o.k. Ale jde mi o to, jestli to technicky není spíš špatně.
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Zkušenosti

Příspěvek od wojta »

No pokud už je v EV režimu, tak jsem si všiml, že přeřazení do B spotřebuje palivo (ukazatel okamžité spotřeby 1-2l/100km skočí na chvíli), asi se musí motor nějak "nastartovat".
Uživatelský avatar
tachec
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 06.12.2017, 06:44
Bydliště: okolí Příbrami

Re: Zkušenosti

Příspěvek od tachec »

B je brzdění i motorem, proto musí ten motor naskočit, ale jinak jsem moc nepochopil význam tohoto režimu. Z táhlého kopce jezdím na tempomat, takže využívám klasickou rekuperaci - to snad jedině, že by ten kopec byl tak dlouhý, že by komplet nabil baterii - pak je otázka zda to něčemu vadí - případné přebíjení by si snad měla nějak ošetřit elektronika. Jinak to brzdění v režimu B není nijak intenzivní, takže se mně také často stávalo, že jsem to zapomněl přepnout a pak jsem se divil proč mně nejde tempomat. Spíš než tenhle režim B bych uvítal možnost měnit sílu rekuperace - třeba pádlem pod volantem - pak by člověk při dojezdech na křižovatky nemusel skoro šlapat na brzdu a víc by si dobíjel baterie.
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Zkušenosti

Příspěvek od wojta »

No při kompletním nabití přestane rekuperace fungovat, tak se odírají klasické brzdové destičky, proto to brždění motorem. Předpokládám, že je to na motor a převodovku snad pořád relativně šetrné.
Uživatelský avatar
tachec
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: stř 06.12.2017, 06:44
Bydliště: okolí Příbrami

Re: Zkušenosti

Příspěvek od tachec »

wojta píše:No při kompletním nabití přestane rekuperace fungovat, tak se odírají klasické brzdové destičky, proto to brždění motorem. Předpokládám, že je to na motor a převodovku snad pořád relativně šetrné.
Tak to jsem nevěděl - nikdy jsem se do takového stavu nedostal. Pokud už se mně někdy povede dobít baterii na plný počet čárek, tak rekuperace funguje stále stejně (aspoň dle ekonoměru). Asi bych musel sjíždět někde z hor nebo z hodně dlouhého kopce, abych to pozoroval...
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zkušenosti

Příspěvek od ježek2 »

...hm,tak to když já dám "B" - je to zpomalení cítit dost výrazně...a baterku "natřískám" úplně domodra /od poloviny/ z necelého km kopce nad Jihlavou...Pak je ten motor slyšet docela nepříjemně - někdy raději přidám malinko plyn,aby to přestalo...u trojky mi to tak "agresivně řvát"nepřipadalo...servis tvrdí,že je to normální - hybridtest nic špatného prý neprokázal...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zkušenosti

Příspěvek od slabostka »

Netreba o tom špekulovať, B-čko je tam pre lepšie brzdenie v prudkom tiahlom kopci, pre nič iné , podobne pri iných automatoch zastane túto funkciu režim Sport alebo Low . Celý algoritmus v hsd je blbuvzdorný takže ak nemáte pocit že " nejako to neviem v tých Alpách ubrzdiť" tak to tam nemusíte dávať a rovnako ak to tam šupnete nič sa nestane.
:D
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Zkušenosti

Příspěvek od DavidDDD »

Děkuji za info, asi s tím přestanu šmrdlat na malé kousky.... :)
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
p1947
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: úte 03.05.2016, 11:07

Re: Zkušenosti

Příspěvek od p1947 »

Tak vážení priusáci. Dnes jsem si nechal u dealera Toyota vyčistit brzdy včetně promazání vodicích čepů v třmenech/téměř po roce nechodily/ a současně nechal vyměnit ve 195 tis.km chladicí kapalinu v benzinovém motoru/někde na zahraničním servru uvádějí 150 tis.km/.Současně jsem obětoval nemalou finanční částku do prověření hybridní baterie,neboť se mi blíží konec záruky na ní tak,jak uvádí toyota.cz a to 10 let.Vše je OK a dostal jsem na ní ještě záruku do 9.9.2020 čímž překračuji o jeden rok záruční dobu,což je špička. Prohlásili,že auto je ve špičkovém stavu a že ještě spousta km najezdí.Jen tak na okraj v současné době jezdím/uvedeno na PP/na průměru 3,8l a nedávno jsem s ním udělal rekord jel jsem za průměr 2l/100km.Jedná se o PIII.Přisuzuji to i tomu,že v současné době odebírám natural 95 oct. od fy MOL. Dočetl jsem se ,že tato benzina dodává tento benzin obohacený o nějaké další aditiva a skutečně mi od té doby klesla průměrná spotřeba o nějakých 0,4 l/100km a k tomu ještě na každý litr přidáván 1 ml aditivum VIF.Třicet haléřů na litr mě "nezrujnuje" ,ale stoprocentně to čistí motor/ověřeno i v armádě ČR/.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Zkušenosti

Příspěvek od slabostka »

Ano chladiačka v motore po 150 000km, v invertore po 250 000km, brzdy treba pravidelne premazať... mol benzín bude obyčajný, nič extra tam nebude, VIF je fajn pridávať a na kontrolu baterky by som sa vykašľal ak to nechceš predávať...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
wojta
Člen Týmu
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18.11.2017, 20:22
Bydliště: Tábor

Re: Zkušenosti

Příspěvek od wojta »

p1947 píše:Tak vážení priusáci. Dnes jsem si nechal u dealera Toyota vyčistit brzdy včetně promazání vodicích čepů v třmenech/téměř po roce nechodily/ a současně nechal vyměnit ve 195 tis.km chladicí kapalinu v benzinovém motoru/někde na zahraničním servru uvádějí 150 tis.km/...
A co náplň převodovky, měnil jsi nebo ne? U nás v Toyotě se na to netvářili, řekli že jen zkontrolují jestli někde neprosakuje. Docela bych to nechal vyměnit (budu mít teď 150) a nevím jestli je k tomu donutím nebo bych si to mohl nechat udělat jinde (ale zase aby to neodflákli a nezničili mi to...)
Odpovědět

Zpět na „Prius“