Osram Night breaker

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od Jimmi »

No.... z mých dvou aut je to furt to novější 8)
Ten rozežínač je v plánu, už mám někde i schéma. Jen to vyrobit.
Ještě uvažuju o lehké indukčnosti do cesty elektrickému proudu; to by bylo spolehlivé a po rozsvícení by to neužíralo napětí.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od damasig »

Tak jsem se konečně dokopal vzhledem k ranním a večerním jízdám za tmy k výměně originál H4 od Toyoty za Osram NB Unlimited co jsem dostal za levno od souseda a tady jsou moje postřehy.

- svítí lépe a více
- barva je trochu víc do bíla, ale není to nepříjemné
- více svítí do strany a dále což je fajn
- v mlze které jsou teď u nás denně, ale o proti originálu trochu hůře vidím (asi dáno více bílou, protože obecně žluté světlo je do mlhy vhodnější), neřeším to mám mlhovky které svítí dobře

- výměna žárovek byla proti Fiestě 2004 naprostá brnkačka za to Toyotě velké plus
- čekal jsem nějaké noname žárovky, ale byly tam Osramky, za to Toyotě také plus
- na rozpaku jsem z toho tuku na kontaktech žárovky, na jednu stranu fajn proti vlhku a oxidaci, ale jak si zamažete prsty tak tu gumovou krytku prostě nesundáte klouže to jak sviňa :-)

- trochu obavy mám z životnosti, ale přes den svítím denním svícením tak snad to do jara vydrží :-)

Až zdechnou zkusím proti nim postavit Philips X-treme Vision, dělají se plus 100% a 130% tak uvidíme jak si povedou proti 110% u Osramu a u kterých nakonec zůstanu.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od biscuit »

damasig píše: - více svítí do strany a dále což je fajn
to je samozrejme jen tim, ze sviti vic - smer svetla nema se zarovkou prece nic spolecneho, to je vec paraboly a skla svetlometu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
damasig
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: stř 18.11.2015, 16:10

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od damasig »

Tím bych si tak jistý nebyl, viděl jsem test žárovek H7 kde bylo kromě naměřených parametrů i graficky zobrazené rozložení světla a lišilo se to někdy ve tvaru dost výrazně a testováno to bylo na stejném světlometu. Je jasné že by všechny žárovky měli mít stejný tvar kuželu světla který vydávají, ale vzhledem k tomu že se u různých výrobců bude lišit třeba vlákno, krycí sklo nebo míra zabarvení vrchlíku tak nikdy nebudou svítí úplně stejným tvarem na silnici.
Yaris 2015, Trend, 1,33 Dual VVT-i
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od micron »

poslušně hlásím že Osram Cool Blue pořád svítěj... jak H4 ve vyklápěčkách, tak H3 v mlhovkách... ale potkávám spoustu aut co nesvítěj... nebo jim zkolabujou led pásky i ve světlech original :-) mam z toho radost :biggrin: vidět jak i ty originální ledky zgebávaj... kdežto kvalitka... no prostě svítí :biggrin: ledky jsou dobrej business... jo musíš koupit celý světlo nový... ne jen žárovku co přežije ledku... ale tak to móda chce :-)

To že tak držej ale podle mě nemůže bejt jen kvalitou Osram, ale min. z 50% ultra kvalitou japonský elektroinstalace. 89´
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od ts1990 »

To je důvod, proč bych nechtěl origo LED, ať už v denním svícení nebo LED pásek nebo přimo FULL LED. Takhle si mohu kdykoli vyměnit žárovku, navíc budou novější a novější modely. To samý v potkávačkách. Jelikož přicházejí na trh ob dva měsíce nové LED sady a současná za 45 USD stojí stějně jako origo LED za několik desítek tisíc, tak je jasno, co asi zvolit. Asi nebudu kupovat nový lampy až klesne svítivost. :D
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od micron »

ts1990> ok... je to celý jen marketing... nenápadnej jak se zbavit moc kvalitních žárovek který si každej vymění pěkně sám za nic...vs za produkt--- kterej se vyhodí a koupí novej... logický :-)
proto sem rád že např. na subaru XV jsou LED jen zrcátka a zadní brzda. jinak pěkně žárovičky... mimoto mě to bílý světlo ledek pěkně sere, nenávidim ho... sere se do očí, a rozhodně ničí oči... svítí jak kráva... zbytečně intenzivně a hnusně. něsnášim LED... bílý a modrý... orange nebo zelený nebo červený mi neva. bílý a modrý jsou pro oči zničující. a zakázal bych to. ničí to zrak. A Ať mi někdo dokáže že ne... nechám ho čumět do bílý lampy ledky ochcávky nebo superba 12 hodin... a sem zvědavej jestli mu to nepoškodí zrak... na rozdíl od žárovky 5/10w takovej test tu nebyl... oslepnul by... chudák tester. Ani na to stojící auto někde se nedá dívat dýl než 30sec... pak bolej oči... ptám se jak je možný že tohle je povolený???? očividně to poškozuje zrak lidí na chodníku... kdekoliv... to ale nikoho nezajímá...
O co bych neneradši přišel v životě je o zrak... ale moderní je dělat agresivní LED... divim se že na tom ještě někdo v USA nevysoudil pár míčů... ale stane se... snad. jinak to bude pořád agresivnější a ještě víc agresivní světlo...
proč to vůbec cpou do aut? Důvod k tomu neni... jen marketing že led je moderní... důvod k tomu neni... že by to šetřilo baterku? co je mi po tom? nepotřebuju... že by to šetřilo minimilimicrolitr paliva nasrat... proč to vůbec mít? na to nosit brejle? WTF! proč nosíš brejle? No vždycky sem viděl dobře... ale jak přišly ty ledky tak se to zhoršilo... ale to nebude tim... určitě ne... příklad... přece by nikdo nepovolil vyrábět něco co ničí zrak... a nebo že by jo... business... lidi viděj až moc dobře... je potřeba prodávat čočky a brejle... díky LED.
je to spiknutí... někdy když stojim na ulici a pokuřuju si doutníček a vidim to hnusný bílý světlo... mam 100 chutí mu ten reflektror rozkopat... jemu je to totiž úplně jedno... vůbec nechápe jak to bolí do očí... ale já brejle nechci... modlim se za to aby si tohle automobilky uvědomily, a auta na poziční světla svítily prostě normálně... nemoderně žárovkama.

Nebo by ty ledky měly mít nádech oranžový... prostě oranžový ledky /bmw je používá/valo... ty nebolej do očí. bílá je ale hnus.
rozdíl v tom je... v usa auta svítily pozičkama oranžovýma... vždycky mělo to sklo barvu oranžovou. Tady sem zkoušel žárovku normal do čirý pozičky bílo-žlutý... nebolelo to, ale když sem dal oranžovou žárovku jako sem dal do celicy... tak ta barva je prostě příjemná pro oči... je rozdíl mezi bílou, žlutou a oranžovou... i když se jedná o žárovky. u LED je ten rozdíl v tom že to ničí zrak. A lidi si to nechávaj líbit... v zájmu pokroku???? coooože čeho-že???? tý komedie:?????
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
xtreo
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 15.09.2015, 09:08
Bydliště: HK

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od xtreo »

Takže Osram Night breaker instalovány v polovině října a v polovině května už jedna nesvítila (po 7 měsících). Najeto cca 4000 km převážně kratších tras po městě. Že by to nějak lépe svítilo jsem si opravdu nevšiml. Vrátil jsem původní halogenku a žádný rozdíl pravá/levá strana nepozoruji.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od biscuit »

treba je rozdil i u konstrukce zarovky. h4 je jednoznacne (nebo pred tremi roky, kdy jsme je tam dali) velkej krok vpred.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od ts1990 »

od poloviny unora 2016 jezdim s nej LED sadou na trhu a max spokojenost...sviti jako origo LED, nekd i lip, super viditelnost za mokra i sucha, odber jen max. 25 w
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od Jimmi »

A jakou LED sadou......?
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od micron »

COOL BLUE a vyserte se na night breaker... " :oha: :oha: COOL BLUE OSRAM respect"
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
ts1990
Manager Týmu
Příspěvky: 389
Registrován: ned 13.04.2014, 12:14

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od ts1990 »

Přímo tento model, instalováno asi na cca 30 aut a vše OK. S nightbreakerama apod. se nedá ani srovnávat. Prodává se i u nás ve Zlíně za 3830 Kč na adrese: xenony-zlin.cz
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... Rx0SwP&s=p
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od zvady2 »

Pochopil som správne, že v Číne je to za cca 52 USD a ty to máš tiež v aute namontované?
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Osram Night breaker

Příspěvek od zmaxxx »

zvady2 píše:Pochopil som správne, že v Číne je to za cca 52 USD a ty to máš tiež v aute namontované?
Já bych ten dotaz doplnil:

...že v Číně to mají za 50USD a ve Zlíně to prodávají za 160USD ? :D
Odpovědět

Zpět na „Tuning“