Snížení podvozku

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Snížení podvozku

Příspěvek od moto.cvok »

Poraďte mám v plánu snížit Paseo o 4 cm ale vzhledem k tomu že jsem před měsícem zainvestoval do nových tlumičů chtěl bych koupit jen nižší pružiny, jenže u nich je poznámka že mohou být použity pouze se sníženými tlumiči :-( Tak mě napadlo pokud bych na původních tlumičích skrátil pístnici o 4 cm a nechal na ni vyříznout závit .... Fungovalo by to ? zachoval bych tím původní vlastnosti ale nižší světelnou vížku ? (Že to bude tvrdší mi je jasné vzhledem k tvrdším pružinám :lol: )
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

Vetsinou se udava, ze do 4cm snizeni muzou byt i seriove tlumice, takze si myslim ze problem nebude :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Bunny
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: stř 13.07.2005, 19:32
Bydliště: Plzeň

Re: Snížení podvozku

Příspěvek od Bunny »

moto.cvok píše:...světelnou vížku...
Myslíš "světlou výšku"? :wink:

Já mám pružiny -40mm a sériový tlumiče a musim říct, že se mi zdá, že přední tlumiče rychlejc odcházej, protože sou samozřejmě pořád víc stlačený, než by měly bejt. Zadní sou v klidu, protože na nich neleží motor.

Jinak nevim, co myslíš tim "původní vlastnosti", když je ti jasný, že to bude tvrdší. Pak už to totiž mít původní vlastnosti samozřejmě nebude. Auto bude mít nižší těžiště, tlumiče budou mít nižší zdvih a díky tvrdosti podvozku se ti bude při akceleraci přenášet míň hmotnosti na zadek (mělo by to míň hrabat) a při deceleraci půjde míň hmotnosti na předek, což nevim, jestli má nějakej užitek, když vepředu máš silnější brzdy.
Ford Focus ST (2006) - 2015-????
ex Lexus IS 200 (2000) - 2011-2015
ex Toyota Celica 2.0GTi (1991) - 2005-2011
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

Radši bych nekupoval nic, než jenom pružiny, jak bylo řečeno, tlumiče ti odejdou docela brzo, jelikož se budou dost často opírat o dorazy, být tebou tak radši ušetřím víc peněz a koupím radši tlumiče :wink:
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení podvozku

Příspěvek od moto.cvok »

Bunny píše:
moto.cvok píše:...světelnou vížku...
Myslíš "světlou výšku"? :wink:

Já mám pružiny -40mm a sériový tlumiče a musim říct, že se mi zdá, že přední tlumiče rychlejc odcházej, protože sou samozřejmě pořád víc stlačený, než by měly bejt. Zadní sou v klidu, protože na nich neleží motor.

Jinak nevim, co myslíš tim "původní vlastnosti", když je ti jasný, že to bude tvrdší. Pak už to totiž mít původní vlastnosti samozřejmě nebude. Auto bude mít nižší těžiště, tlumiče budou mít nižší zdvih a díky tvrdosti podvozku se ti bude při akceleraci přenášet míň hmotnosti na zadek (mělo by to míň hrabat) a při deceleraci půjde míň hmotnosti na předek, což nevim, jestli má nějakej užitek, když vepředu máš silnější brzdy.
:twisted:
:lol: nevím co myslím ale vím co myslím chápeš že ? :lol:
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

fildis píše:Radši bych nekupoval nic, než jenom pružiny, jak bylo řečeno, tlumiče ti odejdou docela brzo, jelikož se budou dost často opírat o dorazy, být tebou tak radši ušetřím víc peněz a koupím radši tlumiče :wink:
to mám také v plánu ale až po tom co odejdou origo :-) jsou staré mesíc a stály 10 tis :twisted: tak alespon sezonu by vydržet mohli ,pak pochopitelně zainvestuji do stavytelných
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

No a není škoda za rok zničit nový tlumiče??? :wink: Jako já osobně bych do toho nešel, přesně je to poznat všude v tuning časopisech, jak se prodávaji v inzerátech pružiny jako zběsilý, nikdo to nechce, protože to ničí tlumiče a hlavně pochybuju, že to zlepšuje jízdní vlastnosti... :roll:
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

[quote="fildis"]No a není škoda za rok zničit nový tlumiče??? :wink: Jako já osobně bych do toho nešel, přesně je to poznat všude v tuning časopisech, jak se prodávaji v inzerátech pružiny jako zběsilý, nikdo to nechce, protože to ničí tlumiče a hlavně pochybuju, že to zlepšuje jízdní vlastnosti...

ehmm nejsem zrovna fanda tuzerů s podvozkem pár mm nad zemí ale pokud "sportovní" kupé vypadá jako offroad tak mě to poněkud štve :-)
oddělat původní tlumiče mi samozřejmě líto je , ale šlo mi spíš o to, auto snížit chvíli s ním jezdit a odskoušet zdali se s tím bude dát jezdit i po čekých silnicích :lol: ono koupit stavitelné tlumiče za 30 tis za 14 dní je vyndavat by nebylo zrovna to pravé ořechové :wink:
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

Zrovna sem koukal na tlumiče i s pružinama na Corollu a stál něco kolem 13 tisíc a snížení o 40 mm, byl to Inter Alloy. Jako pokud budeš chtít Koni, nebo KW, tak to je pak i 40 tisíc, ale to si myslím, že je dost zbytečný na běžný ježdění :)
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

fildis píše:Zrovna sem koukal na tlumiče i s pružinama na Corollu a stál něco kolem 13 tisíc a snížení o 40 mm, byl to Inter Alloy. Jako pokud budeš chtít Koni, nebo KW, tak to je pak i 40 tisíc, ale to si myslím, že je dost zbytečný na běžný ježdění :)
jj právě rád bych koni :-) uplně na běžné ježdění to nechci , paseo si upravuji (čistě funkční úpravy) jako druhé hobby auto , na ježdění po nákupech mám něco jiného :) ........ Inter Alloy kamarád kupoval na civika a po roce přední ko ( znám ho jeho vinou to rozhodně nebylo) tak si rači připlatím za kvalitu...
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

moto.cvok píše:
fildis píše:Zrovna sem koukal na tlumiče i s pružinama na Corollu a stál něco kolem 13 tisíc a snížení o 40 mm, byl to Inter Alloy. Jako pokud budeš chtít Koni, nebo KW, tak to je pak i 40 tisíc, ale to si myslím, že je dost zbytečný na běžný ježdění :)
jj právě rád bych koni :-) uplně na běžné ježdění to nechci , paseo si upravuji (čistě funkční úpravy) jako druhé hobby auto , na ježdění po nákupech mám něco jiného :) ........ Inter Alloy kamarád kupoval na civika a po roce přední ko ( znám ho jeho vinou to rozhodně nebylo) tak si rači připlatím za kvalitu...

Dražší ne vždy znamená kvalitnější. Někdy koupíš kvalitní věc za hubičku a jindy zase šit za balík jako hrom.Pozor na to!!!
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

Tonda píše:
moto.cvok píše:
fildis píše:Zrovna sem koukal na tlumiče i s pružinama na Corollu a stál něco kolem 13 tisíc a snížení o 40 mm, byl to Inter Alloy. Jako pokud budeš chtít Koni, nebo KW, tak to je pak i 40 tisíc, ale to si myslím, že je dost zbytečný na běžný ježdění :)
jj právě rád bych koni :-) uplně na běžné ježdění to nechci , paseo si upravuji (čistě funkční úpravy) jako druhé hobby auto , na ježdění po nákupech mám něco jiného :) ........ Inter Alloy kamarád kupoval na civika a po roce přední ko ( znám ho jeho vinou to rozhodně nebylo) tak si rači připlatím za kvalitu...

Dražší ne vždy znamená kvalitnější. Někdy koupíš kvalitní věc za hubičku a jindy zase šit za balík jako hrom.Pozor na to!!!

to sice naprosto souhlasím ale konkrétně u Koni těžko šlápneš vedle :D
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

S tímhle se nedá nesouhlasit.Máš recht :wink:
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

To je dost možný, já s Inter alloy právě zkušenost nemám tak nevím, ale určitě u Koni chybnej krok neuděláš, to je jasná věc, ale je jasný, že i někdy může renomovanej výrobce udělat zmetkovej kus :)
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
moto.cvok
Navigátor
Příspěvky: 104
Registrován: úte 10.07.2007, 20:36
Bydliště: Černošice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od moto.cvok »

fildis píše:To je dost možný, já s Inter alloy právě zkušenost nemám tak nevím, ale určitě u Koni chybnej krok neuděláš, to je jasná věc, ale je jasný, že i někdy může renomovanej výrobce udělat zmetkovej kus :)
a proto Koni poskytuje záruku takovou jakou poskytuje :lol: :lol: :D
Nikdo po mě prosím nic nechtějte opravdu nic nestíhám děkuji :-)
Odpovědět

Zpět na „Tuning“