Previa nový model

vše ohledně modelové řady Previa
Odpovědět
Tomáš
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 21.04.2005, 08:52

Previa nový model

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj kamarádi :D , máte s novým modelem někdo nějaké zkušenosti? Jaký máte motor? Jaké problémy, jak je to se sháněním dílů, co servis... Corolla byla bezva a bez problémů a servis Japan Car neměl moc práce a se vším poradili bez problémů, ale byla už malá :(
Ahoj a díky
Uživatelský avatar
asio
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 06.02.2006, 14:47
Bydliště: vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od asio »

Jjj, pánové pochlubte se se zkušenostmi s Previi II.
Také mě to zajímá :D .
Toyota Yaris Verso, 2003, 1.5 VVT-i
Toyota Corolla Verso, 2005, 2.2 D-4D 135 - prodáno
Toyota Corolla Verso, 2002, 1.8 16V VVT-i
Toyota Yaris, 2000, 1.0 VVT-i - R.I.P.
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

Ahoj, ja mam previu II. generacie, alebo 3? (v oznaceni modelu je R3). Som s nou nadmieru spokojny. Povodne som zvazoval Galaxy, Sharan, ale toto ma totalne dostalo. Skusenosti s japonskymi autami uz mam (3x Honda accord) ale tento kusok ma totalne ocaril. Nadmerna spokojnst s priestorom, komfortom a celkovou spolahlivostou. Motoricky je auto zive a vzhladom na jeho hmotnost su jeho jazdne vlastnosti prekvapive. Do zatacky sedi vynikajuco co som prekavepny. Motor je na moje potesenie ulozeny vpredu (nie pod autom), takze je pristupny pre potreby servisu. Neviem co konkrtene by ta zaujimalo, ale som ti plne k dispozicii...

Pekny den a tesim sa tomuto foru.
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
agy
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 26.12.2008, 21:24

Příspěvek od agy »

Dobrý zvažuji koupi Previe v Německu.Na fotkách jsem viděl že má vzadu jen dvě sedačky což je pro naší 5 členou rodinu problém.Nevím jestli je toto auto vůbec dobrá volba?Nelze se do něj nikde podívat a svézt se((
Pavel
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

Zdravim... pre 5 clennu rodinu male ? Ved to ma vpredu dve, v strede tri a v zadu 2 sedacky, co je dokopy 7 plnohodnotnych miest. Podotykam ze tie posledne dve sedacky vzadu maju viac miesta na sedenie ako v skode octavia zadny pasazieri.

Toto auto je neskutocne velke a po porovnani s ostatnymi ako je VW Sharan, Ford MAX, Galaxy a podobne, toto je bezkonkurencne najvacsie a pre mna najuzitocnejsie auto ake bolo podla mojich predstav.

Mozem vrele doporucit. Ak by ste mali cestu na SKK tak bez problemov predvediem :)

Kupou tohoto auta nesklamete seba a ani svoju rodinu...

Blizsie info najdete aj na tomto linku : http://toyota.katalog-automobilu.cz/aut ... 2-4-vvt-i/
Maju tam ale drobnu chybicku pri uvedenom pocte miest, kde namiesto 8 ma byt spravne 7 miest na sedenie. Zaroven si dovolim podotknut ze ulozna plocha ma dlzku 230cm co je uz dost slusne... ;)
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
pyroman
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: pát 09.11.2007, 09:24
Bydliště: Praha

to> Marcello

Příspěvek od pyroman »

V Něměcku jsou běžné Previe se sedačkami 2-2-2. Když má rodina 5 členů, musí jeden sedět na poslední sedačce, čímž si odpálíš 1/2 zavazadlového prostoru. Při jízdě na delší vzdálenost, kde se předpokládá hodně zavazadel to může být problém. Rozhodně lepší rozmístění je 2-3-(2), po kterém koukám i já. Ale dobrých kousků je málo...zpousta jich má najeto více než 170k km.
agy
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 26.12.2008, 21:24

Příspěvek od agy »

Právě že já všude našel jen rozložení 2-2-2 a to právě v tebou zminovaném Německu.Chci koupit co nejmladší auto ale i v Německu se u některých aut (nových) píše že nejsou určeny pro EU.Tak nevím Toyotu bych chtěl ale Corolla Verso se mi jeví jako malá.
Díky za postřehy Pavel
přidávám link na novou Previi
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

A ako vyzera rozmiestnenie sedadiel v tej verzii 2-2-2 ? Ja si to fakt neviem predstavit, nedava mi to logiku, kedze som nikde taku verziu nevidel. Urcite sa bavime o Previi rocnik 2000 < a vyssie ? Ja mam presne tu co je uvedena na tom linku ktory som uviedol vo vyssom prispevku a sedadla mam 2-3-2. Alebo obrazok uvedeny vedla v mojom avatare :)

Fajne auticko, neda mi nenapisat poznamocku :P
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
wilson
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: pon 21.11.2005, 20:03
Bydliště: Žilina, SR

Příspěvek od wilson »

marcello, kazda previa (moja urcite) ma diery v podlahe na ulozenie sedaciek 2-2-2 aj 2-3-2. ide len o to, kolko ich tam pri predaji nasadia, ci 6ks, 7ks, alebo ako u mna 5ks (2-3). ked zo stredneho radu vyhodis strednu sedacku, tak sa ti dve krajne buu da posunut o jednu dieru do sredu a budes mat 2-2-2 aj ty. pri 6 miestnej verzii sa davali aj do stredneho radu sedacky s laktovymi opierkami. dokonca uz som videl aj verziu so strednou nedelenou dvojlavicou (UK).... cize variacii je tam nahovado.

inak fakt fajne auticko
Previa D-4D
Ex: E10
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

no musim omrknut ... momentalne to nemam cas ani upratat, mam v tom aute bordel.... :P vonku je akasi zima
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
mimo
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: pon 19.09.2005, 15:11
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mimo »

Marcello

prosím ťa ako ti vychádza spotreba ? nie si v okolí BA ?
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázek
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázek
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázek
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

No spotreba mi vychadza okolo 10, ale jazdim na LPG, mam v tom sekvencne vstrekovanie a tam mi to robi okolo 11,5. Samozrejme uvadzam mesto. Ked vyjdem mimo mesta tak sa vpracem v pohode okolo 8. Pri slusnej jazde :P.

Som z Ba.
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
mimo
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: pon 19.09.2005, 15:11
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mimo »

rýchla odpoved :lol: dakujem

pozeral som že si aj na "našom" fóre :lol: :lol: mohol by si sa ukázať na nejakom stretku v BA ... trochu by som si tú tvoju krásku okukal :wink:
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázek
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázek
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázek
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi
Uživatelský avatar
Marcello
Navigátor
Příspěvky: 93
Registrován: pát 31.10.2008, 08:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcello »

no na tomto fore je zivsia debata... a tie stretka ? no neviem, ked ma tam volaju panic... :?
RAV4 2.0 116kW CVT - 2010
LPGclubSlovakia - forum LPGclubSlovakia
Uživatelský avatar
mimo
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: pon 19.09.2005, 15:11
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mimo »

toho panica nerieš , ja som "mimo prevádzky" :lol: :lol:

to je celý Fajry :shock:
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázek
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázek
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázek
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi
Odpovědět

Zpět na „Previa“