previa awd

vše ohledně modelové řady Previa
Jan
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 01.03.2007, 09:14

previa awd

Příspěvek od Jan »

pratele, potrebuju se zbavit jedny ze svejch previi. nevite o nejakem fandovi ktery by chtel previi s nahonem na vsechny 4 kola? ma sedivou metalizu, motor benzin 2,4 Je na ni potreba ale udelat fura veci - dal bych ji levne tak 40.000,- Jan
JAN, PREVIA AWD
Uživatelský avatar
Infernits
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: sob 24.11.2007, 11:21
Bydliště: naAuta.cz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Infernits »

aj :(, skoda, zes nenabidl o mesic drive... Previi 4x4 bych pred Yarisem urcite uprednostnil
http://www.Infernits.COM = http://naAuta.cz + http://www.AUTO-SAMOLEPKY.cz + http://www.nosiceAtera.cz + http://PermaShop.cz
Toyota 4Runner II, 3.0 V6 / r.v. 1993
Toyota Yaris II, 1.3 VVTi / r.v. 2007
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Lidičky, podělte se please o zkušenosti s Previi AWD.
Je to systém něco jako syncro-při prokluzu zadku se začne přidávat i předek? Má to jen viskózní spojku nebo i nějakou ovládací elektroniku? Nebo je ten předek odpojitelnej a používá se jen v terénu?
Nemá to náhodou vliv na spotřebu a nejsou na to astronomicky drahý ND?
Předem dík za info!
Voyager
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 23.07.2008, 21:07
Bydliště: Šumava

Previa AWD

Příspěvek od Voyager »

Jsem tu nový a taky bych se rád dozvěděl o AWD něco víc, než že to má náhon na všechny kola. Jakej je to systém, viskozní spojka, nebo nějakej Haldex, nebo diferák ze samosvorem, momentálně mám Grand voyagera AWD, ale dříve jsem pokukoval po Previi, ale byla na mně moc drahá, teď už jsou ceny sipatičtější tak by mně zajímalo, jestli je opravdu velikej rozdíl v tom ject z obyčejnou a nebo 4x4 a taky jak velká toroidní nádrž se vajde pod auto. Za odpovědi předem dík. :wink:
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Nádrž viz Previa a LPG.
AWD tady asi nikdo nemá nebo o tom nic neví :-(
Já jsem po AWDčku taky pokukoval, ale potom jsem zaslechl, že nějakej chlapík od toho přešel na syncro hranaťáka kvůli drahejm ND. No a vzhledem k tomu, že na hranaťáky jsou tyhle ND taky prej dost drahý, rozhodl jsem se že tuto libůstku oželím a jednou za rok maximálně nazuju řetízky, ale já nebydlim v horách...
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Aleš
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 04.08.2008, 15:35

Příspěvek od Aleš »

Ahoj. Já jsem čerstvým majitelem čtyřkolky. Zatím o ní taky moc nevím (najel jsem cca 1000km), jen to, že to má normálně 3 diferenciály (žádná viskospojka jako u vw). Nemá uzávěrky a ani se nedá přední nahon vyřadit. Jinak mi to žere asi 11l (pohodovka více mimo město) a nějakej z těch diferenciálů je hlučnější ve velkým záběru, nebo při brždění motorem (bude asi sranda zjistit kterej :) ). Má to klimu, ale nemá ledničku :( . Co jsem se dočetl, tak se do AWD asi nevejde. Uvidim v zimě, jestli se to vyplatí.
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Zdravím vás přátelé. Zaregistroval jsem se u vás na fóru, ačkoli momentálně nejsem a ani jsem nikdy nebyl majitelem vozu Toyota. Plánuju ale v budoucnosti koupi velkoprostorového vozu do rodiny. A protože mám nutnou podmínku, že to auto musí být 4x4 a že musí být japonský, moc značek na výběr není. Když jsem se tak zabejval hledáním možných alternativ, narazil jsem při tom na Previi. A nemůžu se ubránit konstatování, že mě to auto uchvátilo. Přiznám se, že jsem ještě pokukoval po Mitsubishi Space Wagon, ale Previa mě svým vzhledem nadchla. Stáhl jsem si tady na klubu manuál a studoval systém pohonu 4x4, nepřekvapilo mě, že je vše bytelné a solidní. Z čeho jsem byl trochu překvapenej je motor umístěnej na ležato, vzhledem k mé lásce k vozům Subaru je mi to ale v podstatě sympatické. :) Líbí se mi rozvod řetězem, to by měla být záruka dlouhé životnosti motoru.
Zatím jsem tedy nadšen. Bohužel Previa není zrovna příliš rozšířený model, takže diskusních vláken tu není příliš, ale přesto jsem získal dojem, že jste všichni s autem spokojeni a neřešíte příliš problémů. Není-liž pravda ? Pokud je v něčem zakopanej pes, ptám se v čem ? Jak je na tom Previa s korozí ? A co náhradní díly ? Bylo by možné někdy někoho z vás obtěžovat s exkurzí ve voze, případně se v autě svézt ? Předem dík za informace.
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Zdravím dalšího příznivce úžasně úchylného designu a koncepce Previe 1.generace!

Jak to vidim já:
a, Pohon 4x4: Pokud ho opravdu potřebuješ a využiješ a vyhovuje ti Previe, šel bych do toho jedině u velmi zachovalého kusu, protože co se týká servisu 4x4, bude to asi přecejen trochu problém. Navíc počítej s tím, že budeš mít čtyřkolku se světlostí podvozku formule :D Jasně, že přehánim, ale ta světlá výška je vážně slabota a řekl bych asi jediná slabina tohoto auta :cry: To znamená že to 4x4 využiješ spíš jen na silnici. Navíc mě holka překvapila, jak dobře si vede na sněhu-u zadohraba nevídaně-to posunuté těžiště dělá divy. No a navíc je s ni proti předobrabu opravdu zábava :lol:
b, Ležatej motor pod zadkem: Taky v tom nevidim nijak zásadní problém. Když porovnám přístupnost motoru s novějšími předohraby, vychází mi ten motor pod zadkem ještě líp. Ty běžně servisované věci jsou totiž stejně pod haubnou nebo pod sedadlem a jinak se u Toyoty k motoru většinou skoro nemusí 8)
c, Koroze: Zatim s ní nemám problém. Řekl bych, že je to dost individuální. O nějaký slabině, která by nějak brutálně rezla nevim. Snad jen ty lemy zadních blatníku v místě spoje s nárazníkem byvaj někdy chycený.
d, ND: Běžný ND typu brzdy, čepy atd. jsou běžně dostukný a řekl bych i běžně drahý. Kupovat pokud možno Nipparts-většinou podobná cena jako ostatní, ale kvalita je zaručena. Některý méně běžný díly jsou občas trochu dražší, ale lze je zase pořídit za velmi zajímavé ceny z USA.
e, Exkurze v Praze je možná, ale mám jen zadohrab :D

P.S. Nedávno šel kolem soused a povídá: Koukám, že sis taky pořídil to nezničitelný auto. Ptám se jak to myslí a on na to, že má známého, co na ní má 600 tkm a měnil jen běžnou spotřebku. To potěší, což bratři préviáci? :D
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jen doplnim ze na problemy muzes narazit se servisovanim - jak znam ceske servisi - toz znamena najit (poptat se tu kdo ma zkusenost ) si dobry servis kde auto znaji a neboji se ho

k dilum Nipparts - nejsou "prvovyrobou" a kvalita je diskutabilni , takze u dulezitych dilu doporucuji japonskou prvovyrobu , rozhodne nekupovat v toyote - to se clovek nedoplati :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Nevim jak u 4x4, ale klasicka verze ma nejvetsi slabinu v zadnim diferencialu.
Previa '98 GL, automat & LPG
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

Díky za přivítání a za reakce. :wink: Co se tý čtyřkolky týče, nepotřebuju offroad, ale auto, který mě vyveze většinu roku na chalupu a na hory, na sněhu, na blátě a na mokrej trávě a podobně. Taky počítám s tím, že za autem budu tahat karavan a vleky. Čili nízká světlá vejška mi zase tolik nevadí. Tu bych ani u velkoprostorovýho auta nehledal. Ale protože jsem zvyklej na to kam dojedu se Subaru, jsem trošku rozmazlenej a rád bych si podobnej standard dopřál i u Previe. Na druhou stranu je pravda, že zadokolka je sympatičtější než předokolka. Tu bych si nepořídil v žádným případě.
Tompo překvapilo mě, že to má motor vzadu. To jsem si zatím vůbec neuvědomil. Myslel jsem, že je někde vepředu. Kudy se leze do motoru, když už se tam něco musí řešit ?
Co se dílů Nipparts týče, kupuju je do Subaru a nestěžuju si, takže bych se toho nebál. Auta si většinou opravuju sám, případně mám svý známý opraváře. Takže i proto se ptám, s čím mám počítat.
Previa je úžasnej exot. :)
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

Příspěvek od ninja »

Motor je po sedadelm ridice a spolujezdce, respektive mezi nima: http://www.youtube.com/watch?v=oxc1cySUA_s
Previa '98 GL, automat & LPG
Uživatelský avatar
VDC
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 15.01.2009, 17:37
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VDC »

To video se mi nespustilo, ale přečetl jsem si ještě jednou co psal Tompo. Napsal: "ležatej motor pod zadkem" a já to mylně pochopil, že motor je v zádi :lol:
Obrázek
Subaru XT 1800 coupé ´89 + Subaru Legacy 2.2 ´91 (under reconstruction)+Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

jsem skoro z krkonoš a zatím jsem nepotřeboval ani řetízky,a s vozíkem jezdím taky a to letos tu máme sněhu haba kuk :D zas po delší době. Když dáš pořádný gumy tak v poho. Previi mám z r.94 a s korozí zatím dobrý jenom trochu začíná kolem těsnění u z.dveří kolem okna ale ještě to je dobrý když se mrknu na jiný tak to maj horší :wink:
Uživatelský avatar
tompo
Navigátor
Příspěvky: 117
Registrován: pon 16.10.2006, 12:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od tompo »

Pavo.B. píše:jen doplnim ze na problemy muzes narazit se servisovanim - jak znam ceske servisi - toz znamena najit (poptat se tu kdo ma zkusenost ) si dobry servis kde auto znaji a neboji se ho

k dilum Nipparts - nejsou "prvovyrobou" a kvalita je diskutabilni , takze u dulezitych dilu doporucuji japonskou prvovyrobu , rozhodne nekupovat v toyote - to se clovek nedoplati :wink:
Máš recht! Dík za upřesnění.
Apropos, kde nakupuješ v Praze origo prvovyrobu za rozumnej peníz?
Previa GL ´95, LPG Magic
BMW 523i, E39, LPG Magic
Honda XL600V ´89
bylo: Camry Stationwagon 2.0 TD XL ´92
Volvo 940 '95 Combi, B230FB, LPG LovTec samodomo
Odpovědět

Zpět na „Previa“