Dovoz "veterana"

co je potřeba vyřídit a komu se to vyplatí
Odpovědět
olik
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: ned 26.11.2006, 00:06
Bydliště: Ruzne

Dovoz "veterana"

Příspěvek od olik »

Zdravim, je-li auto rok vyroby 1991, tak ho muzu dovezt, na to uz jsem prisel. Ale staci mi na to jen platna technicka ze zeme puvodu, nebo potrebuju jeste tu evropskou homologaci a COC? A co emise, musi to mit aspon Euro 2?
Nebo spis co z tohle potrebuju pro bezproblemovy dovoz? Diky.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovoz "veterana"

Příspěvek od Idaho »

olik píše:Zdravim, je-li auto rok vyroby 1991, tak ho muzu dovezt, na to uz jsem prisel. Ale staci mi na to jen platna technicka ze zeme puvodu, nebo potrebuju jeste tu evropskou homologaci a COC? A co emise, musi to mit aspon Euro 2?
Nebo spis co z tohle potrebuju pro bezproblemovy dovoz? Diky.
legální cesta be euro2 je mnohem dražší ale jde vše.. většinou swe vyplatí spíše mit papíry ceské než to za každou cenu tlačit "legálně" .. otázkla je co je to za auto a naklik / a za kolik ú jsou papíry sehnatelné ..
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Jde to a celkem v pohode, i kdyz auto nemelo z ciziny technickou ( jako moje ) , staci mit technicak a potom sehnat papir od Dekry - typove schaleni myslim. Nejlepsi je to nekomu sverit a on to udela ( tak jsem to udelal ja a byl bez nervu ale taky bez 7 tisic - ale to moc neni ) :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
olik
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: ned 26.11.2006, 00:06
Bydliště: Ruzne

Příspěvek od olik »

No byla by to 5 gen. gt 4, ale majitel pise, ze v pripade zajmu o auto tam nejak muze udelat Euro 2, z cehoz me napada, ze by tady nemuselo projit ofic. prvni technickou, i kdyz treba ho ma u nich odhlaseny a jen ho ma na dvore, asi to nekomu sverim, ze by Tygrovi?
Uživatelský avatar
Tygr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1087
Registrován: pát 27.05.2005, 00:36
Bydliště: Doma. UbI bene, ibi patria.

Příspěvek od Tygr »

cinkni.
Kup si Toyotu a zustanes s ni navzdy a Celica je srdecni zalezitost:o)
olik
Navigátor
Příspěvky: 81
Registrován: ned 26.11.2006, 00:06
Bydliště: Ruzne

Příspěvek od olik »

Asi, spis urcite to ted nebudu resit, jestli neco bude, tak nejdriv zacatkem roku, nejak mam zmatek co se bude dit :-).
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

může bejt jakkoli staré z eu ale musí mít v zemi původu typové schválení v papírech nebo třeba na štítku a tak ... a pak normálně na dovozovou stk a na úřad ..
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

to musi , ale je problem ze to Celica z toho roku nema ( aspon ne z Rakouska jako moje) a tak musis sehnat papir od Dekry - ktera ti to typove schvaleni za 2tis. napise , na netu Dekry toho moc o tom jak to sehnat nepisou ale vetsina zbehlejch prihlasovatelu to vi

spis by me zajimalo zda by mi to typove schaleni vydali na celicu z roku 78-8neco kterou chci :? moc chci v kabriu - pssst nikdo nevi :)
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

dekra typové schválení neudělí ... amximálně může doplnit údaje do tp kter třeba nejsou známé ... typové schválení se dělalo v zemi původu kde to bylo kupovaný a je buď na štítku, nebo v tp nebo třeba to může potvrdit registrační místo v zemi původu ....
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

cuisine píše:dekra typové schválení neudělí ... amximálně může doplnit údaje do tp kter třeba nejsou známé ... typové schválení se dělalo v zemi původu kde to bylo kupovaný a je buď na štítku, nebo v tp nebo třeba to může potvrdit registrační místo v zemi původu ....
no ja nevim co ti Dekra za papir presne da, v ruce jsem ho nemel, ale nic doplnit nepotrebovalo do TP, vsechno bylo v TP a jeste jsem mel prirucku, proste ti daji papir a s nim to muzes prihlasit, bez neho ne
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Odpovědět

Zpět na „Dovoz auta ze zahraničí“