Sportovní Sání - Celica 7.gen.

vše o tuningu na vozech Toyota
Matesz
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: ned 11.02.2007, 00:13

Sportovní Sání - Celica 7.gen.

Příspěvek od Matesz »

Zdravím,

Nevíte někdo jak se řeší sportovní sání u Celicy 7.generace ?

Co je všechno za potřebí nebo jak velké zásahy se musí provést ?
Uživatelský avatar
Andrey
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: ned 07.10.2007, 22:57
Kontaktovat uživatele:

Sani 7 gen

Příspěvek od Andrey »

Toto tema me taky velice zajima. Mam v planu nechat udelat sport sani na celicu 7 gen a nasel jsem toto. Jedna varianta drazssi od Greenu

http://toyota.autodoplnky.cz/toyota-cel ... ce-s578592

a pak levnejsi varianta Dynamik plus UNI FILTR GREEN ale ne zas o moc levnejsi :-)

http://toyota.autodoplnky.cz/toyota-cel ... n-s1460080
http://tuning.autodoplnky.cz/filtry-gre ... ni-s260190

Mimochodem by me opravdu zajimalo jestli po tom neni nutne nejak prenastavit ECU nebo neco s vahou vzduchu
Prosim zkuseni Tuzéři dejte vědět :-)
greddy
Věčnej rejpal
Příspěvky: 847
Registrován: pon 24.10.2005, 20:40

Příspěvek od greddy »

otevreny sani ma mensi ucinnost nez origo air box.dejte pruchodnejsi vlozku.
Uživatelský avatar
Andrey
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: ned 07.10.2007, 22:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrey »

Zajímavý koukal jsem po greenu různě na webu a k těm jejich trubkám jsem nic nensašel. všude jen sama propagace filtru.... jj akorat mi nejde do hlavy proc se to teda vlastně vyrábí, když to má horší parametry než origo..... to je jen takova kundolapka na chromovou trubku??? :-D
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

Andrey píše:Zajímavý koukal jsem po greenu různě na webu a k těm jejich trubkám jsem nic nensašel. všude jen sama propagace filtru.... jj akorat mi nejde do hlavy proc se to teda vlastně vyrábí, když to má horší parametry než origo..... to je jen takova kundolapka na chromovou trubku??? :-D
Otevřený sání bude fungovat mnohem líp, pokud bude úplně odstíněný od motoru a bude nasávat jenom vzduch z okolí, což bohužel ale znamená si s tím dost vyhrát a bude to dost nákladný...
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
Uživatelský avatar
Andrey
Navigátor
Příspěvky: 108
Registrován: ned 07.10.2007, 22:57
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andrey »

Tak kdyz to green prodava primo na to auto tak to asi tak spatny nebude ne? nevim nevidel jsem zadny nakres a jak říkám co jsem našel na netu tak k air intake green systemum sem nenasel prakticky nic.... da rozum ze by to melo vest nekam pod auto nebo do nejakeho nafuku aby to nenabiralo teply vzduch od motoru...... no ma s tim nekdo zkusenosti?
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

Tak sem našel na netu tento kit přímého sání od KN,v Německu udávaj,že to přidá 7.5PS,tak sem na něj zvědavej.Do týdne ho mam doma.


http://kandn.com/images/l/69-8522TS.jpg
:lol:
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Thomas CZ píše:Tak sem našel na netu tento kit přímého sání od KN,v Německu udávaj,že to přidá 7.5PS,tak sem na něj zvědavej.Do týdne ho mam doma.


http://kandn.com/images/l/69-8522TS.jpg
:lol:
Prosímtě a mohl by jsi to nechat odbrzdit? Před a po montáži? Docela rád bych ten rozdíl viděl. Pokud dobře počítám,měl by jsi pak mít 199.5psa,že? ;)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

Počítáš správně. :lol:
Aby to přidalo to co udávaj,tak si s tim musim nejdřív trochu pohrát.Určitě udělat odstínění od motoru,možná omotám tu trubku páskou,která zabrání pronikání tepla a nakonec bych chěl přivíct vzduch od spodu auta z nárazníku.Uvidíme jestli to bude znát.Na zvuku určitě. :wink:
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

Jo a na tu brzdu pojedu až po zimě,eště mam v plánu menší,větší úpravy,zatim to nemá cenu.Co sem slyšel tak to stejně vsude měří jinak. :?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Thomas CZ píše:Jo a na tu brzdu pojedu až po zimě,eště mam v plánu menší,větší úpravy,zatim to nemá cenu.Co sem slyšel tak to stejně vsude měří jinak. :?
tak tenhle názor o brzdě jsem také slyšel. Možná vznikl z toho,jak měří výkon různé firmy které dělají "chiptjůning" motoru. :D aby vůbec dostaly zaplaceno. :D jinak si stále myslím a nikdo mě ještě nepřesvědčil o opaku,že krom zvuku to přinese nějaký efekt. Proto jsem se ptal na brzdu. Před a po. A i nadále jsem přesvědčen,že tento motor už je od toy vyroben v n/a na hranici výkonu,kde jen výměnou filtru nepřidás ani psa,což je běžná odchylka měření.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

Tak když to bude dobře udělaný,a potáhne to jen studený vzduch,tak to určitě něco málo přidá.Akorát když mam pod kapotou 192ps tak se to těžko pozná.
Chělo by to kompresor ten přidá cca75koní.A to už je kurva znát. :shock:
No jo no plánů je hodně,ale.............
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Thomas CZ píše:Tak když to bude dobře udělaný,a potáhne to jen studený vzduch,tak to určitě něco málo přidá.Akorát když mam pod kapotou 192ps tak se to těžko pozná.
Chělo by to kompresor ten přidá cca75koní.A to už je kurva znát. :shock:
No jo no plánů je hodně,ale.............
s kompresorem už je to jiná. A že kitu je hodně. No a právě proto jsem navrhoval brzdu. Protože krom zvuku je to dle mého placebo efekt a tahání peněz z kapes těm kdo tomu uvěří. Motor si zkrátka nenasaje více než je objem válce. Studený vzduch? Tím myslíš třeba teď kdy se teplota pohybuje kolem 25-28 st že třeba pod autem už se prouděním ochladí na 10? Protože to je teplota při které se teprve začíná citelně zmenšovat objem vzduchu a tím zvyšovat hustota a objem kyslíku který by přinesl nějaký efekt. Třeba při laboratorních zkouškách a testech třeba spalování benzínu se používá vzduch o teplotě 0 až -20st. Toho prostě nedosáhneš na autě žádným prouděním ale musí se použít další podpůrné prostředky.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Thomas CZ
Řidič
Příspěvky: 214
Registrován: ned 15.06.2008, 23:51

Příspěvek od Thomas CZ »

libor12 píše:
Thomas CZ píše:Tak když to bude dobře udělaný,a potáhne to jen studený vzduch,tak to určitě něco málo přidá.Akorát když mam pod kapotou 192ps tak se to těžko pozná.
Chělo by to kompresor ten přidá cca75koní.A to už je kurva znát. :shock:
No jo no plánů je hodně,ale.............
s kompresorem už je to jiná. A že kitu je hodně. No a právě proto jsem navrhoval brzdu. Protože krom zvuku je to dle mého placebo efekt a tahání peněz z kapes těm kdo tomu uvěří. Motor si zkrátka nenasaje více než je objem válce. Studený vzduch? Tím myslíš třeba teď kdy se teplota pohybuje kolem 25-28 st že třeba pod autem už se prouděním ochladí na 10? Protože to je teplota při které se teprve začíná citelně zmenšovat objem vzduchu a tím zvyšovat hustota a objem kyslíku který by přinesl nějaký efekt. Třeba při laboratorních zkouškách a testech třeba spalování benzínu se používá vzduch o teplotě 0 až -20st. Toho prostě nedosáhneš na autě žádným prouděním ale musí se použít další podpůrné prostředky.
Studený vzduch myšleno v uvozovkách.Určitě je lepší,když to bude odstíněný a vzduch přiveden od spodu auta,než když bude filtr schovanej za motorem a pude tam všechen horký vzduch od motoru,svodů...
Když už nic,tak aspoň ten zvuk za to stojí.Rádio v autě už nebude třeba.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Tak rozhodně. Sani atmosféry je rajská hudba pro moje uši. Rádio v autě ani nemám. Určitě bych doporučil možná udělat násos přímo v kapotě a výfukové potrubí obalít izolační tepelnou páskou. No a pak ještě nějakou úpravu,která souvisí s tím studeným vzduchem. Ale dočkej času. Už se to blíží... :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Tuning“