nový landcruiser 200 - kompletně odmaskovaný

vše ohledně modelové řady Land Cruiser
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

proč by nebyl .. rám tuhá vzadu redukce závěrky .... myslím že na to jak často se to auto do terénu podívá bude na tom o dost lépe než třeba nové land rovery ...
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:proč by nebyl .. rám tuhá vzadu redukce závěrky .... myslím že na to jak často se to auto do terénu podívá bude na tom o dost lépe než třeba nové land rovery ...

Asi máš na mysli LR3, Defendera asi ne. Jinak se mi zdá, že celkem malá světlá výška a velký rozvor u V8 moc terénu svědčit nebude.
Je to ku*evsky těžký rozhodování, jestli V8, nebo FJ Cruisr, nebo LR3, Commandera či H2/H3. Dokázal by někdo rozumě zhodnotit tento "výběr" ve vztahu užití do těžkého terénu a spolehlivosti?
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

jj myslím discovery, RRsport, rr .... def je klasika ten byhc srovnával s HZJ7x

hmmm čoveče těžkej výběr ...
Fj - hlavně stylový auto, občas ne úplně ideální výhled občas, terénní schpnosti velmi dobré srovnatelné s LC120, vyšší provozní náklady - benzin
D3 - neskutečně velké prostorné praktické skutečně 7mi místné, občas prapodivná elektronika a dle ohlasů na netu amt servis otřesnej , dobrej diesel, .. když tojede nemá chybu ... pro občasné víkendív poježění v terénu dovede velmi mnoho, otázkou je dlouhodobé pravidelné nasazení v terénu
200(V8) - o ligu výše než tyhle auta srovnával bych ji spíše s Range roverem či MB GL. je to toyka čili asi bude dost spolehlivá, na pohled trochu nudná ale pěknej interiér, tuhá náprava nic nezkazí ....
commander - zadní řada nouzovka, v terénu umí velmi mnoho, někomu nemusí být po chuti vzhled, češstí novináři by zkritizovali že to nemá měkčené plasty a nemůžou tudíž ukojit svůj fetiš v ohmatávání plastů ... co jsem jezdil já s CRD tak motor krásně šlape nikde nic nedrnčelo, v terénu to zvládalo neskutečné
H3/H3 - H3 prťavé auto vnitřním prostorem ani H2 žádný zázrak , dost vysoké provozní náklady na palivo, H2 prej dost praskaj poloosy vpředu ??? ... výhle nic moc .... H2 má teď novou palubku ...
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:jj myslím discovery, RRsport, rr .... def je klasika ten byhc srovnával s HZJ7x

hmmm čoveče těžkej výběr ...
Fj - hlavně stylový auto, občas ne úplně ideální výhled občas, terénní schpnosti velmi dobré srovnatelné s LC120, vyšší provozní náklady - benzin
D3 - neskutečně velké prostorné praktické skutečně 7mi místné, občas prapodivná elektronika a dle ohlasů na netu amt servis otřesnej , dobrej diesel, .. když tojede nemá chybu ... pro občasné víkendív poježění v terénu dovede velmi mnoho, otázkou je dlouhodobé pravidelné nasazení v terénu
200(V8) - o ligu výše než tyhle auta srovnával bych ji spíše s Range roverem či MB GL. je to toyka čili asi bude dost spolehlivá, na pohled trochu nudná ale pěknej interiér, tuhá náprava nic nezkazí ....
commander - zadní řada nouzovka, v terénu umí velmi mnoho, někomu nemusí být po chuti vzhled, češstí novináři by zkritizovali že to nemá měkčené plasty a nemůžou tudíž ukojit svůj fetiš v ohmatávání plastů ... co jsem jezdil já s CRD tak motor krásně šlape nikde nic nedrnčelo, v terénu to zvládalo neskutečné
H3/H3 - H3 prťavé auto vnitřním prostorem ani H2 žádný zázrak , dost vysoké provozní náklady na palivo, H2 prej dost praskaj poloosy vpředu ??? ... výhle nic moc .... H2 má teď novou palubku ...
FJ mě hodně láká, jen mám strach, že to nemá moc velký kufr. Benzin mi nevadí, všude kde bude půjde do LPG.

V8 bych s MB GL asi nesrovnával, MB bude více do SUV, než off... si alespoň myslím...

Zrovna tak mě hodně láká i Commander ... slušná cena, v terénu asi výborný, ale trochu se bojím spolehlivosti. Chrysl... na tom nejsou zrovna moc dobře. V zadu mi to jako nouzovka nepřijde.

D3 ... ta elektronika je pro mě největší strašák.

H2 .. praskání poloos .. taky jsem slyšel, i viděl. Teď je ale zase novější, jak motor, tak i vnitřek (jak jsi říkal ).

Ještě je tady i H1 .... nejvýkonnější ALPHA je ale dost drahá, v německu okolo 100000 EU i víc.

g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

H1 nebrat auto úplně naprd leda na masírování ega ... do terénu těžky široký hnedle zapadne ....

GL se nezdná když má vzduch podvozek záývěrky tatky toho zvládne dost, prosotorově nastejno s D3, eleltronika je asi strašák všechnovejch aut .... pokud D3 jede tak jí všichni vynášejí do nebes ...

commander má eletroniky málo tak se má málo toho co pokazit ... a motor mercedes taky asi na tom nebude úplně nejhůř ....
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:H1 nebrat auto úplně naprd leda na masírování ega ... do terénu těžky široký hnedle zapadne ....

GL se nezdná když má vzduch podvozek záývěrky tatky toho zvládne dost, prosotorově nastejno s D3, eleltronika je asi strašák všechnovejch aut .... pokud D3 jede tak jí všichni vynášejí do nebes ...

commander má eletroniky málo tak se má málo toho co pokazit ... a motor mercedes taky asi na tom nebude úplně nejhůř ....

No ten motor u Commandera (mercedes ) tedy všichni hrozně chválí, to je fakt.
g.
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:H1 nebrat auto úplně naprd leda na masírování ega ... do terénu těžky široký hnedle zapadne ....

GL se nezdná když má vzduch podvozek záývěrky tatky toho zvládne dost, prosotorově nastejno s D3, eleltronika je asi strašák všechnovejch aut .... pokud D3 jede tak jí všichni vynášejí do nebes ...

commander má eletroniky málo tak se má málo toho co pokazit ... a motor mercedes taky asi na tom nebude úplně nejhůř ....

On by byl jednoduchou a dobrou volbou Defender, ale má pro mě jednu zásadní vadu .... ani jeden airbag. Nechápu, co jim brání tam alespoň ty dva přední dát. :(
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

no já nevim jako defik je prima auto stylový atp ... airbag je dán tou konstrukcí a minimalistickou výbavou a určením auta ... ale pokava´d bych chtěl takové auto jako daily driver tak jdu do HZJ 78 nebo 76 pohodlí pro řidiče neskutečné jede to dost dobře a hlavně motor 4,2 D bez zbytečnej ku*vítek ..... esi auto na celej život nebo na expodici tak nic jinýho než tohle ....
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:no já nevim jako defik je prima auto stylový atp ... airbag je dán tou konstrukcí a minimalistickou výbavou a určením auta ... ale pokava´d bych chtěl takové auto jako daily driver tak jdu do HZJ 78 nebo 76 pohodlí pro řidiče neskutečné jede to dost dobře a hlavně motor 4,2 D bez zbytečnej ku*vítek ..... esi auto na celej život nebo na expodici tak nic jinýho než tohle ....

A to se dá jako funglovka ještě sehnat?
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:no já nevim jako defik je prima auto stylový atp ... airbag je dán tou konstrukcí a minimalistickou výbavou a určením auta ... ale pokava´d bych chtěl takové auto jako daily driver tak jdu do HZJ 78 nebo 76 pohodlí pro řidiče neskutečné jede to dost dobře a hlavně motor 4,2 D bez zbytečnej ku*vítek ..... esi auto na celej život nebo na expodici tak nic jinýho než tohle ....
Teď jsem někde našel, že u té HZJ 78 s motorem 4,2D to má je nějakých 96 kW. Není to skoro málo?
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

prodává jí třeba dajbych a je to euro 4 .... jinak má to ještě o 6 kW víc než def ... je to auto s oběma tuhejma a vzadu listový pera tak to nikdy nebude řezač zatáček .... a výkonově mi to přišlo úplně v pohodě ....
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:prodává jí třeba dajbych a je to euro 4 .... jinak má to ještě o 6 kW víc než def ... je to auto s oběma tuhejma a vzadu listový pera tak to nikdy nebude řezač zatáček .... a výkonově mi to přišlo úplně v pohodě ....
Díky, na řezání zatáček jsem samozřejmě nemyslel, na to jsou jiný auta. Jen mi ten výkon nepřišel zrovna moc "extra", ale je fakt, že to alespoň něco vydrží. Jde mi o to, aby to prostě mělo nějaký tah, aby se to někde v kopcích či po balvanech "nedusilo". A pokud to bude na silnici umět alespoň těch cca 150 km/hod. (vím, že def to neumí ) a bude to mít ty dva airbagy, je to jasná volba. A předpokládám, že se to dá sehnat samozřejmě i se všema třema uzávěrama. U Dajbycha na webu jsem je ale v nabídce nikde nenašel :x . Nebyl by nějaký link?
Díky g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

airbagy to nemá, maximálka nevim ale 150 nevim nevim viděl bych to tak na 140 ...(fakt z hlavy nevim) ... ale myslím že to umí tak těch 140 ... abs to nemá .... je to dělník .... závěrky se dá dodělat přední zadní arb, mezináprava není má to přiřaditelnej předek natvrdo ....
stránky nevim ale uričtě maj nějakej prospekt nebo pdf .... nedávno byl test v 4x4 automagazínu a offroadu .... jak 78 tak i 76 ...
goha
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: stř 22.08.2007, 20:36

Příspěvek od goha »

cuisine píše:airbagy to nemá, maximálka nevim ale 150 nevim nevim viděl bych to tak na 140 ...(fakt z hlavy nevim) ... ale myslím že to umí tak těch 140 ... abs to nemá .... je to dělník .... závěrky se dá dodělat přední zadní arb, mezináprava není má to přiřaditelnej předek natvrdo ....
stránky nevim ale uričtě maj nějakej prospekt nebo pdf .... nedávno byl test v 4x4 automagazínu a offroadu .... jak 78 tak i 76 ...
Aha ... aha ... s tím ABS je to docela pech, proč by ho nemohl mít dělník, když dělník def ho má, to už se mi ten def jeví skoro jako lepší. Jinak díky, zkusím o ní pohledat více info.
g.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

koukni na offroad forum tam je celkem dost lidí s toykama byť teda vetšinou 73 nebo 80tky .... ale určitě ti poraděj .... jinak ale zkus toho dajbycha co se týče 78/6 jsou velmi vstřícní a ochotní takže pustěj určitě hodně informací
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“