modely HZJ

vše ohledně modelové řady Land Cruiser
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

modely HZJ

Příspěvek od ivan šimor »

Chce si nekdo dopisovat o HZJ?
Naposledy upravil(a) ivan šimor dne pát 01.06.2007, 10:35, celkem upraveno 1 x.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

HZL nejni špatný ... mám fotky už faceliftovaný modelu z IDETu .. a až dovezou klasický pětidvířko tak to nebude mít chybu .. super motor, výroný jízdní vlastnosti ... libovka ... :lol:
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

Příspěvek od ivan šimor »

Modely HZL nepoznám. Máš nejaké foto?
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

kurnik la pardon jsm se uťuk ... hzj :oops:
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

Příspěvek od ivan šimor »

Mám hzj 78, r.v. 2006. Teraz si ju dávam do kopy. rovnaké auto má brácho a tak plánujeme nejakú expedíciu. Kúpil som si ju preto, že nový model pre r. 2007 sa mi nepáči a toto bola posledná v Čechách v tejto konfigurácii.
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

Příspěvek od ivan šimor »

snažil som sa nahrat foto, ale mi to nejak nefunguje . Skúsim pár fotiek z netu.
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

Příspěvek od ivan šimor »

Nejak mi asi neni celkom jasný princíp, ako sa dajú k správe pripojit fotky. Pridalo mi to pri písaní, ale ked som správu odoslal, nijaké foto na nej neni.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

tady jsou fotky tý nový z IDETu ... já jsem zatím na vážkách jednu chvíli se mi líbí ta a pak ta ... u tý nový je mi sympatický to že bude i pětidvířko ...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

Příspěvek od ivan šimor »

Na tomto modely sa mi moc nezdá ten plastový nárazník a neviem tiež či využiješ tie jedny dvere navyše. Ked v nej chceš spat, tak je lepšie mat vzadu lavičky. Myslím, že tento model je aj drahší, aj ked má euro 3 motor. V toyote dajbych v Plzni, majú myslím ešte jedno auto model 2006 v bielej barve. pozri trebárs aj sem http://www.cruiser-connection.de/system ... /index.php
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

já jsem ujetej na pětidvířka takže mě holt prostě oslovujou více ... s tou 2006 jsem se povozil, je to neskutečný auto, otor, pohodlí, v tomto případě i nákladovej prosotr na spaní jak píšeš .... dovedu si to představit úplně klidně jako daily drivera .... co se týče plastovýho nárazníku tak stejně ten kdo s tím bude jezdit pravideln těžkej offroad tak přibyde pevnostní nárazník, naviják závěrky atp ... ale to mě nějak moc nebere já rád auta v serii
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

Příspěvek od ivan šimor »

Toto auto ti samozrejme už v sérii poskytuje velmi dobrý základ pre expedičný voz. A je len na tebe, jak ho chceš používat a jak si ho upravíš. Úpravy sú ale potrebné, pokial s ním nebudeš jazdit len po cestách strednej Európy. A na to je zase zbytočné kupovat si takéto auto. Ja na nom pracujem asi 2 týždne - ochranné plechy, držiak na GPS, natieram podvozok, interiér, aby sa tam dalo spat a potahy na sedadlá a kopu drobností, ktoré ti hodne pomožu. Na to prídeš aj sám, ked s ním budeš chvílu jazdit, čo by si potreboval. Vela dokážu aj poradit ludia na zrazoch off roadov, alebo aj sám odkukáš, čo sa ti hodí. Nemyslím ale, že ked si ho kúpiš, tak ho neháš len v tom stave ako nový.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

já si myslím že mě jako občasnému řidiči něčeho v terénu užž základ poskytuje víc než jsem zatím schopen zvládnout ... u lidí kteří už něco umí , nemají takový ten normální pud sebezáchovy jak říkám a využívají auto v terénu hodně se asi úpravy samozřejmě vyplatí
jinak jaký je rozdíl mezi LC 80 HDJ HZJ a ještě bylo jedno ale to už nevim .. FZJ ???
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

Příspěvek od ivan šimor »

LC 80 HDJ je dobrý terény voz, ale pokial som mal možnost v nom sedet, tak s trochu "civilnejším" interiérom. Zdalo sa mi, že je vnútri menej miesta, ale može to byt optický klam, kvoli viac zaoblenej karosérii oproti HZJ. Rozmery som neporovnával, ale určite sa to nekde dá nájst. Myslím, ale že sa už nevyrába a do tažkého terénu ho musíš trochu viac upravit ako HZJ, ktoré sú vyrábané ako sériovo "najtažšia verzia" ladnd cruiseru. FZJ sú "kratasy". Zatial som narazil len na benzínové motory u týchto typov a vzhladom na obsah odhadujem spotrebu blízko 15 L, aj ked sú lahšie ako dlhé typy. Je skutočne dobré pozhánat si dopredu info., preto že je zbytočné vydávat vela penazí za nečo, čo potom nevyužiješ. Nepoznám tvoje finančné možnosti, ale pokial si chceš len občas zaterénit, tak auto zhruba za 1mil. korún je zbytočné. To by som asi uvažoval o podobnom aute z druhej ruky, trbárs na "AutoScout24", kde sa dá kúpit aj za menej ako polovicu novej ceny. Pre mna tiež neni únosné toto auto používat každý den. Mám ho len ako druhé na dovolenky.
cuisine
Navigátor
Příspěvky: 136
Registrován: čtv 05.04.2007, 21:14
Bydliště: prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cuisine »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
:wub:
ivan šimor
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: pon 28.05.2007, 21:06

Příspěvek od ivan šimor »

Poslal si sem fotky. Je to auto ktoré si si kúpil?
Odpovědět

Zpět na „Land Cruiser“