7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

Příspěvek od Romiz_03 »

Ahoj, rok zpět jsem se dostal k Celice 6g, která, asi tak jako každá druhá s tímhle motorem, brala nějaký olej. Momentálně je to v takovém stavu, že motor posílám na kompletní GO a to mi dává do hlavy otázku. Jak ten motor správně zajet, aby nebyl líný, nebo na druhou stranu, aby to přežil. Důležité je zmínit, že jsem nikdy motor nezajížděl. :biggrin: A zrovna tady bych nechtěl nic pokazit, protože auto plánuju mít co nejdéle. Tak právě sem jdu s otázkou, jak ho sptávně zajet.

Nechtěl jsem úplně lítat po cizích fórech, protože onehdá jsem tu už něco řešil a dostal jsem dost rozumné rady. Tak snad to tak půjde i teď :biggrin:

Ještě vám sem přiložím aspoň fotku, ať to není jen nudný text. Díky za rady
Přílohy
17239822232745729.jpg
17239822232745729.jpg (277.65 KiB) Zobrazeno 407 x
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: 7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

Příspěvek od jarson »

Fotka krasna :D
Mal so 7afe , ale v carine. Rozdiel hlavne v sani a vstrekovani. Moja bola lean burn. Teda vstreky nie na sani hore ale do hlavy a hlavne naladene na chudobnú zmes. Tiez skoncil na spotrebu oleja. Skokovo po 500 tkm ale hlavne po " odbornom" servise, kedy sa robil repas hlavy ( myslene vymena gufer ventilov). Neviem co sa dos...., ale vratili mi to bez oleja. Takze kaput.
No to je jedno...
Ty chces vediet ako na to, ked si ho este zachranil. Nikdy som nic nanovo nezabiehal. Vsetky mohe auta mali zabeh davno za sebou ked mi prisli do ruky. Kazdopadne si myslim, ze bude stacit proste riadit sa pokynmi z dobovej prirucky, kde sa o tomto pise. Neviem ci mas, ak nie pohladam a poslem, resp. napisem.
Nemyslim, ze by to bola nejaká veda.
Ono to 7afe je vlastne 4afe s vacsim zdvihom. Chcelo sa tak dosiahnut vyssieho krut.momentu pri nizsich otackach ( oproti 4afe) a potazmo lepšiu spotrebu.
Mam teraz 4afe. Ked to porovnam - 4afe je nutne viac tocit , je to take " japonske" este, spotreba dlhodoba ale rozhodne v prospech 7afe nie je. Co sa tyka spotreby oleja tak 4afe je na tom oproti 7afe uplne inde. Ani miligram ( obrazne). Kazdopadne medzi vymenami nedolievam nic. Vymeny ale 10tkm max. Mozno pri dlhsich by to bolo inak. Ale 10tkm je mimochodom aj predpis vyrobcu.
Olej ( bude mat klucovy vyznam pri spotrebe oleja a dalsej zivotnosti motora) - aj ked sa tu nevylucuje vyslovne pouzitie olejov so znizenou HTHS, su to stare motory a nesiel by som do toho. Moja 4afe jazdi cely svoj zivot na 10w40, u mna potom konkretne helix hx7.
Predosla 7afe mala aj oleje s 30-kou. A obavam sa , ze ( aj) toto prispelo k jej rychlejsiemu opotrebeniu. Aj ked - vseobecne 7afe motory mali povest , ze skor alebo neskor sa to proste stane.
No k tvojej otazke ak to zhrniem - zabeh podla prirucky vyrobcu , olej 10w40, interval max.10tkm. A tesne po go urcite 1-2 skratene, tak 3-5tkm.
Este tak na margo - co v tvojom pripade zahrňa " kompletna" GO?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: 7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

Příspěvek od jarson »

Tak som vyhrabal tu moju povodnu prirucku.
Mam este memecku a francuzsku ( od druhej cariny ) ale ta je kupodivu ina a o zabehu tam nie je ani slovo.
Kazdopadne aj tu je to jemne povedane " velmi stručné". A este k tomu ide o zabeh noveho vozu ako takého ( zmienka o brzdach). Takze co sa tyka motora ,tak su tam vlastne len 3 vety.
No tu to mas....
Obrázek
Urcite by som sa este poradil s tym kto tu GO robil.
Ako bolo uz naznacene , kazdy si pod pojmom "GO" predstavuje nieco ine.
Co v tom " baliku" mas ty? Hlava - ventily, voditka , gufera, zrovnanie , sedla. Piestna skupina - kruzky, šaly na kluke aj ojniciach a piestoch. Blok - asi nic , lebo tu vlozky nie su. Olejove cerpadlo....to by uz mohla byt taka funkcna GO.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2002
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: 7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

Příspěvek od slabostka »

Základ zábehu je vyhnúť sa vysokým otáčkam ale súčasne striedať režimy jazdy - zásadne sa vyhnúť zábehu typu " 2000km na dialnici v rovnakých otáčkach". Koľko km na zábeh neviem - moderné autá tak 2000km, u teba možno o chlp viac? a samozrejme výmena oleja.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

Re: 7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

Příspěvek od Romiz_03 »

No takhle, ono se tam toho bude dělat co nejvíc, řekl jsem mu, že je to víceméně na generálku, je to starší chlápek, co dělá právě hlavně motory.

Řekl jsem mu svůj problém a shodli jsme se teda na kroužcích, kompletním repasu hlavy a další věci podle stavu motoru. Kdo ví, jak to uvnitř vlastně vypadáte. Hlavně nikdo neví, kolik má doopravdy najeto. Na budíku je 240 tisíc, což ale určitě nebude pravda, když podle servisky z Německa, mělo auto už v roce 2010 najeto 160 tisíc. Zároveň motor sežere úplně všechen olej tak do 300-400 kilometrů, takže bych se vůbec nebál říct, ze nájezd může být klidně 400 tisíc :lol:

Nemám tušení co tyhle motory zvládnou najet, nicméně než jsem kupoval tu svou - něco málo přes rok zpátky, tak jsem koukal na nějaké Američany, jak jezdí s nějakou, co měla půl milionu na budíku, takže kdo ví, kolik má doopravdy ta moje.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: 7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

Příspěvek od jarson »

Tak uz sa len modli, aby nebolo prec honovanie valcov. Ak budu zrkadlovo leskle mas vymalovane.
Cela napln za 300-400 km ...to musi dymit jak bvp.
No drzim palce.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: 7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

Příspěvek od jarson »

Este ma napadlo... PCV ventil nahodou?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Re: 7A-FE GO motoru a jeho zajíždění

Příspěvek od Rampa89 »

Holomek!
Odpovědět

Zpět na „Celica“