Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
miriNO
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29.01.2024, 01:21

Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

Příspěvek od miriNO »

Zdravím všechny. Přestalo mi fungovat startovací tlačítko, resp. nereaguje na první zmáčknutí, nespustí se základní systém. Nastartovat lze jedině, když přiložím "klíč" na tlačítko, pak se po chvilce systém zapne a může se startovat běžným způsobem. Pak vše funguje bez problémů, auto nehlásí žádný problém a jede jak má. Baterii v klíčí jsem vyměnil, 12V baterie nabitá, dálkáč normálně odemyká/zamyká. Nechápu to. Ještě jsem si všiml, že když je auto zamknuté a přijdu k němu, tak se nerozsvítí vnitřní osvětlení, což předtím dělalo (když mám klíč u sebe samože).
Nesetkali jste se s tím už někdo? Zatím se s tím jezdit dá, takže servis není nutný, ale chci to dát do pořádku. Nemůže to být třeba nějaká pojistka?

Díky za případné postřehy.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

Příspěvek od biscuit »

To vypadá na problém s ovladačem. Překontroluj to pořádně. Přiložení k tlačítku je nouzové řešení právě, když je slabá nebo vybitá baterie v ovladači.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
miriNO
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29.01.2024, 01:21

Re: Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

Příspěvek od miriNO »

Baterii v klíči CR 2032 jsem dával úplně novou (3,32V). Zkoušel jsem to stejné i s druhým klíčem a stejný výsledek. Jen dodám, mám odemykání na dálkáč a startování tlačítkem. Mám 3. Toyotu se smart key, ale toto jsem nikdy neřešil. Pro mě záhada. Jen doufám, že to autorizák bude vědět co s tím. Prošel jsem hodně YT videí, ale tuto situaci jsem tam nenašel. Všechno podobné té mé bylo tím, že byl baterka v klíči vybitá.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

Příspěvek od biscuit »

Je to divný. Proximity je tam právě proto, že nepotřebuje napájení v ovladači. Napadá mě pak už jedině druhá možnost, že z nějakého důvodu nefunguje RF přijímač auta. Zkusil bych odpojit na pár minut autobaterku, a když by to nepomohlo, asi bych vyhledal pomoc servisu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
miriNO
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 29.01.2024, 01:21

Re: Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

Příspěvek od miriNO »

Ok, díky za tip. Jen se chci zeptat, když odpojím baterku, co všechno se může rozhodit? To, že mi vypadnout stanice rádia beru jako drobnost, neřeším. S tím hybridem nemám zkušenost, abych to nepohnojil ještě víc. Stačí odpojit jenom minus, na jak dlouho? Díky moc.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

Příspěvek od biscuit »

No, to je vlastně asi dobrá otázka. Nemám s hybridy zkušenost a neumím ti říct, co všechno po odpojení trakční baterie "zhasne". Ale nepředpokládám, žádný fail :-) Koukni do fóra, je tady o vybitých trakčních bateriích celkem hodně napsáno.

Ta doba na vybití kondíků se uvádí různá, podle zařízení - u malé elektroniky stačí většinou minuta, tady bych to nechal asi klidně 1/4 hodinku... Samozřejmě jeden pól stačí.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2084
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

Příspěvek od jarson »

A nemas manual ?
Podla mna nie je nic jednoduchsie nez si taketo veci v manuali pozriet.
Nemusi to urobit nic ale moze aj necakane veci. Sice si myslim , ze u tohoto auta by sa nemali stat ziadne zaludnosti , ale je dobre vediet...
Lebo....Ja som sa takto kedysi napalil, ked po vybrati baterky zblbol immo a neslo nastartovat. Nasledoval odtah do autorizaku, kde to sice za par drobnych opravili ( 10 minut na diagnostike ) ale zial ten odtah bol nutny.
Take by mi druhykrat iste nebolo treba. Od vtedy davam pozor co ako odpojujem. Hlavne som si zapamätal - pri odpajani kluc vo vrecku a nie v spinacke a kostra ide prva prec a posledna dnu. A plus pri praci zaizolovat proti nahodnemu dotyku . Staci napr . golou o to šrtnut a si na kostre na krátko.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Auris 2018 TS Hybrid - startovací tlačítko

Příspěvek od slabostka »

Nic sa nerozhodi spokojne odpoj... Akurat radio strati pamat stanic.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Auris“