Nejede mi Ravka po zahřátí

vše ohledně modelové řady Rav 4
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Tak zatím to nejede. Řídící jednotka je ještě v autě, automechanik je chorý. Ale auto přestalo úplně startovat, nehází jiskru. Takže už jsem úplně v pasti.
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Tak řídící jednotka je vyměněná a auto stejně nejede. Nehází jiskru, takže teď už bude muset jít k autoelektikářovi, zda tam není někde krpa v kabeláži.
ToyotaAA
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25.04.2024, 14:11

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od ToyotaAA »

Ahoj,
mne sa stalo niečo podobné pred rokmi. V podstate to nakoniec bolo jednoduché. Kým je motor studený tak bežal bez problémov, a keď sa zahrial začal sa dusiť až skoro zhasol. Bola prasklina v hlave a po zahriatí sa zvyšoval tlak v chladiacom systéme a začal to tlačiť do valcov kde samozrejme brzdil procesu spaľovania. nemusí to byť tvoj prípad, ale u mňa to bolo takto. Ešte to nemusí byť hlava, možno len niekde púšťa tesnenie pod hlavou, ale v podstate ten výsledný efekt tam nastane ten istý. Skús nasledovné: naštartuj studený motor, nechaj ho zahriať a keď sa začne dusiť pootvor viečko chladiacej nádržky, alebo nejaký ventil na chladiacom systéme. Tým vlastne znížiš tlak v chladiacom systéme a ak sa chod motora začne normalizovať budeš vedieť že tlačí vodu do spaľovacieho priestoru. Ak to bude stále rovnaké musíš hľadať ďalej. Vyskúšaj a daj vedieť
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od biscuit »

V tom případě, který popisuješ bude ve výfukových plynech taky evidentně víc vodních par.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od slabostka »

100% test s farebnou kvapalinou je za cca 10E.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“