Nejede mi Ravka po zahřátí

vše ohledně modelové řady Rav 4
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Mám Ravku z 1994 roku. Je to dvoulitrový motor benzín. Asi před třemi měsíci mi auto začalo cukat , to to tak že po chvíli jízdy přestalo fungovat úplně. Vyměnil jsem palivový filtr, auto bezezmeny. Po debatě s automechaniky jsem útok odtahl do servisu. Sehnal druhou škrtící klapku a namontoval do Ravky. Klapka se dala do základního nastavení ale i tak jakmile se auto zahřeje, cuká, skáče, nechce jet. Když zdechne, tak jej nastartuju pouze až schládne. Pro upřesnění, klapka kterou sem tam měnil,byla z pojízdné Ravky.Nevíte prosím někdo čím by to mohlo být?
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od biscuit »

Co lambda? A co svíčky, dávají jiskru, když je to ohřátý a nechytá to?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od jarson »

A Čo cidla na teplotu?
Cidlo teploty vody a cidlo teploty nasavaneho vzduchu.
Ono to vyzera ajo keby to nedostavalo palivo. Otázka je preco...
Keby to bol Civic 8g , tak tam nspriklad je spinac, ktory presne sluzi na zastavenie prívodu paliva. Ovsem v krutuckej sutuacii , je otrasovy. Kazdopadne boli pripady ked prave v teple blbol. Ovsem myslene v teple prostredia nie motora. Kazdopadne bol umiestneny pod pristrojovkou v blizkosti vyduchu kúrenia. Lenze to asi nie je tvoj pripad. Skor si myslim , ze RJ ma nejake zle info o teplote motora a preto sa to deje. Alebo blbne cernlpadlo paliva. Chcelo by to zmerat tlak paliva. To by mohla aj diagnostika mozno. Ak uz teda mas OBD. Ja som v Carine z 1996 ale este nic take nemal.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Diagnostika tam není, čerpadlo je v pořádku, tlak se na něm měřil. A čidla jsou z funkční Ravky. Měnil sem tu škrtící klapku i s těmi čidly. Koupil sem ji jako kompletní škrtící klapku i s čidly a kabeláží.
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Měnil se tam palec i rozdělovač ,svicky se tam dávaly nové i celková kabeláž od rozdělovače k svíčkám .
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od biscuit »

a lambda? :shock:
btw. diagnostika tam je (obd1) teda imho (kdyz ji mam na celde)...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od jarson »

Vyblikavačka pravdepodobne. Ale to ti " zive data " nevie dat. A tlak som myslel regulator tlaku paliva hore na palivovej lište na konci. Od neho ide prepad späť. Ak blbne moze to stratit tlak, palivo ide do prepadu a vstrekovace prskaju naprazdno... A tu lambdu by som mozno tiez skusil. Ak je to za tepla. Studeny motor lambda totiz velmi neovplyvni. Funguje vlastne az po zahriati. Tato je sice vyhrievana, ale aj tak...a prave ona dava signal ktory urcuje zlozenie zmesi.
A este ma napadla jedna uplne primitivna vec a to odvzdusnenie palivovej nadrze.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Zkusím , snad už to něčím bude. Stojí mi to tři měsíce a nejezdí to. Jen to jezdí od jednoho opraváře k druhému a všichni si s tím neví rady.
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Takže, nechal sem vyměnit lambda sondu, výfuk, regulátor tlaku paliva, palivové čerpadlo a ta mrcha pořád nejede. Už si opravdu nevím rady. Vše co šlo, se vyměnilo a stejně to nejede
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od biscuit »

To je divný :-(
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od jarson »

Takmer identicky problem u korejcov. Aj s riesenim. Akurat neviem ci aplikovatelne tu.Spominaju nejaku cievku v rozdelovaci. Ze by Daewoo malo vysokonapätovu cievku v rozdelovaci ? Neviem...
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 2&start=30
Priatelia od hyudai tiez spominali tento problem a tam islo o vadne cidlo / snimac polohy klukoveho hriadela .
Existuje aj snimac polohy vacky. A ak som to dobre pochopil, tak ECU ma data z tychto dvoch cidiel a vie tak vzajomnu polohu kluky voci vackam. A ked to nevie tak motor zdochne.
Detto chlapci od KIA
https://kia-club.org/viewtopic.php?f=17 ... df8fdcb86a
Mam vsak za to, ze keby to bola tato zavada mala by ti svietit kontrolka motora.
Ale mozem sa mylit.
A prosim nemen hned vsetko co vymenujem, zacinam sa citit ako mechanik.
Je to len napad v snahe pomoct zo zdrojov co som inde vycital.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Tak sem byl za jednim staršího automechanika co je již dávno v důchodě a popsal sem mu problém auta. A ten mi hned na první dobrou tekl, že ví přesně o co se jedná. Že to řešil už mnohokrát u těchto starších tipů auta. Hlavně tedy u značky Suzuki a také i u již zmiňované Toyota. Prý se jedná o řídící jednotku.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od biscuit »

Jakože se po zahřátí má přepnout mapa a neděje se to?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Majkl Kučera
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 08.01.2024, 12:28

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od Majkl Kučera »

Netuším co přesně se tam děje, ale demontovali mi jí a zítra ji vezou k opraváři. Tak uvidím, co jim k tomu řekne on.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nejede mi Ravka po zahřátí

Příspěvek od jarson »

Tak jak?
Uz by to malo snad byt vybavene, nie?
Som zvedavy. Bola chyba teda nakoniec v tej RJ? A co to bolo? Studeny spoj?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“