Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od Kocúr »

Japanese customs skončili lebo zomrel ich šéf, pred nejakými dvomi rokmi.
Bol som u nich svojho času meniť olej v CVT.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

Ano. Sparcoxxx. Bol aj na fore. Minimalne sk. toyotateam ( ak ma pamäť neklame). Ale chvilu to vyzeralo, ze to potiahnu dalej.
No skoda ich. Ale asi ten hlavny nositel ich filozofie bol zrejme on a tak to proste chodi. Vsetko sa da ...ale ked odíde idea....
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Tak včera alarm namontovaný, dnes sme ho vyskúšali a vyzerá že všetko funguje ako má. V aute musí byť vždy prítomný jeden malý prívesok (Tag) aby sa auto dalo zapnúť a nebol spustený poplach. Druhý prívesok je rezervný(nahradný) Baterky v prívesku údajne vydržia 9 mesiacov-potom ich treba vymeniť. Slabá baterka v prívesku sa signalizuje 3 pípnutiami v aute. Ak by však došlo k tomu, že nemáte po ruke náhradnú batériu do privesku, resp. stratíte oba prívesky, tak je tu ešte posledná možnosť spárovať alarm s apkou v mobile, ktorá slúži ako servisná ale zároveň vie nahradiť prívesok, takže pokiaľ nestratíte ešte aj mobil tak je všetko ok. Prítomnosť kľúčov od auta je vždy ale samozrejmosť, ale pokiaľ stratíte -ukradnú vám všetky prívesky niekde v zahraničí, tak auto nezapnete a pri otvoreni dverí sa spustí poplach aj napriek tomu, že máte kľúče od auta.
EDIT: Snáď sa mi bude už lepšie spať, ked je alarm v aute.
Včera sa mi podarilo predať aj letné gumy, ostávajú už len zimné.
V utorok ma čaká kontrola brzd, hrzde, audia a prezutie celoročných pneumatík v Toyote- myslím, že vybavím maximálne prezutie a ostatné veci skôr nečakám nič, ale možno ma prekvapia. Idem kvôli tomu cca 2 hodiny autom k údajne do jedného z najlepších servisov na SK.
Držte mi palce nech to dopadne dobre.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

V servise som bol a zhrnutie je :
1. Brzdy neuznali reklamáciu, iba ak by malo auto najazdených 1000km možno max 10 000km tak áno. Stav- predné kotúče- 25mm a doštičky 11mm, zadné kotúče- 10mm a doštičky 8,5mm. Stav bŕzd je v poriadku, korózia je mimo brzdných plôch.
Na kotúčoch sú ryhy, tak mi odporučili, aby som dal prevodovku do polohy N a prudko zabrzdil, nie keď bude počasie že následne vletím do mláky a brzdy prudko schladím, vtedy zfialovejú a sú na odpis.Akurát neviem, či poloha N pre hybrid je úplne šťastná. Pokúsim sa teda viac brzdiť a uvidím, dal som si aj spraviť cenovú ponuku na všetky brzdy+ doštičky a vychádza to okolo 750 eur aj s prácou. Vravel mi aj o možnosti nejakých lacnejších( značka optiwrist, alebo tak nejako???) tiež od toyoty, ale to mu záhadne nešlo naceniť a neodporúča ich. :)
2. Hrdza na oku zámku kapoty uznali ako reklamáciu- ale keďže je tam trenie, tak to bude hrdzavieť ďalej. Riešenie- budem natierať vazelínou
3. Rádio vzadu nehrá (nepočuť ho) - posunuli len balance viac dozadu. Technik potvrdil, že sú tam slabé repro. Odporúčaná montáž audia u nich zn. JBL. Cena medzi rečou cca 500 eur+ cena práce. Riešenie pre mňa - do budúcna po záruke vlastná montáž. Čo sa týka prehrávania hudby v aute pomocou android auta, tak som našiel info o aplikácií (ViMusic- stiahnuť sa dá len cez web stránku, nie cez google obchod), ktorá funguje ako spotify, je zadarmo a ťahá dáta z youtube a dokáže prehrávať hudbu offline. Kvalita zvuku je o niečo lepšia ako spotify.
4. Prezutie pneumatík s vyvážením- po prezutí na celoročné Michelin 91W som cítil ťahanie doprava (po vypnutí line asistentov a tempomatu), následne urobená geometria a testovacia jazda servisného technika. Nepomohlo- ťahá ďalej. Pritom keď som išiel do servisu okolo 135km na 91 H tak všetko v poriadku, auto neťahalo doprava. Riešenie neviem.
Čo sa týka alarmu, tak s ním nastal problém, lebo spustí poplach pri každom otvorení auta. Riešenie- po porade s auto elektrikárom, nastavenie väčšieho dosahu pandory cez apku ktoré som urobil. Testujem.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

No, nenudíš sa....
Iba k tym pneumatikam - asi to nebudes chciet počuť, ale sedliackym rozumom to vychadza na nejake blbe pneu. Teda samozrejme predpokladam , ze ked bola geometria, tak veci ako tlak a spravne obutie asi nie je potrebne riesit. Cisto teoreticky , neskusal si to prehodit opacne ( lava vs prava) . Teda ak je to vôbec mozne bez pneuservisu...99% dnesnych pneu su smerove. Sice to tvoj problem nevyriesi , ale aspon sa utvrdis kde je pricina.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

1. Ano na uznanie reklamacie urcitych chyb je limit. Bud to je dakde pisane tusim v ich servisnej knihe , alebo sa to uz riesilo dakde inde.
Nahradne diely su tzv. Toyota optifit, cosi ako ekonomicka trieda ND.
Zaradit N pocas jazdy, ano obcas to robim. Netreba z toho robit vedu. Priamo navod to nezakazuje. Jedine co je zakazane je zaradenie R pocas jazdy.
Co sa mne uz dvakrat bohuzial podarilo :mrgreen:
Nastastie bez nasledkov. Zaradovat N pocas jazdy sa odporuca hlavne z dovodu zrovnania kotucov a rozhybania strmenov.
Ja som dnes bol na garancke a po 2,5 roku a 58t km mam vpredu kotuce 24,2 a 24,1 mm a dosticky 10,5 a 10,4 mm.
Vzadu zhodne 10 mm kotuce a 9.9 mm dosticky. :bigups:
2. Oko uznali ako reklamaciu a ako to riesili ? Premazali ? Alebo vratili peniaze? :mrgreen:
Samozrejme si robim srandu, no pride mi to trosku divne, pretoze aj ked daco taketo uznaju tak i tak sa na veci nic nezmeni.
Je to tak ako som to vravel, ze vzhladom na prostredie to je normalny a ocakavany jav. Skor by ma zaujimalo naco to oko z casti zapatlali farbou ked ta sla po pol roku dole.
3. Mne sa javi ako zvukovo podareny Carlinkit adapter na bezdrotove Apple CarPlay a Android auto nakolko nemam ani jedno bezdrotove uz z vyroby. Bohuzial sa treba s tym zariadenim vyhrat a nastavit ho spravne. Momentalne mi po update na nom nejde ovladanie hlasitosti z auta a cakam na novy update. Rollback na zariadeni bohuzial nejde.
Navyse cakam na refund z aliexpresu kvoli "nefunkcnosti" tohto adapteru. Mimocodom uz druheho. Ale inak prehrava streamy lepsie ako samotne radio.
Celym problemom tych repro je ich nizka citlivost. Tie Herz co som sem daval ako upgrade maju citlivost vyssiu a navyse su dvojpasmove.
4. Nuz co dodat. Som rad a nakoniec asi neurobim "hlupost" s vymenou za jeden set univerzalnych gum. A to som sa s touto myslienkou zahraval ako s ekonomickym riesenim do buducna na dochodok a nizky najazd. Uz som si tym nie tak isty a radsej budem dalej hospodarit s dvoma setmi.
No chapem , ze niekto ine vychodisko bohuzial nema.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Co sa tyka alarmu, tak som ho doladil podla instrukcii auto elektrikara a zatial je ticho. Ale budem to sledovat a ked tak zase volat a riesit.
@jarson
ano su to smerove pneumatiky, cize prave za lave nepojdu vymenit. Tazko posudit, ci na vine su pneumatiky. Ono mozno si to nejako namyslam, neviem.

@farnell
1. Urcite chapem tie limity.O toyote optifit som nepocul, aky je rozdiel medzi neekonomickou triedou? Rozdiel nevedel ani predajca, ale povedal aby som si to nedaval, ze to si davaju dochodci, kvoli uspore na napr. na model yaris. Z toho som sa moc nedozvedel a neslo mu to ako inak ani nacenit, lebo som chcel vediet aj rozdiel cenovy.
Co sa tyka tvojich brzd, tak to ti gratulujem :bigups:
To N budem aj ja viac pouzivat nech sa to trosku rozhybe a uvidime ci to pomoze.
2. Oko uznali ako reklamaciu, prebrusili a nastriekali- samozrejme to zacalo hned strhavat farbu. Este mi povedal, ze keby som chcel tak za eura mi to vymenia za nejake zelezne oko, ale na to som moc nereagoval. Natriem vazelinou a ked sa bude po rokoch zhorsovat, tak sa to bude reklamovat.
3. To nepoznam, ale nasiel som aj kauflande, vyskusaj a ked nie do 14 dni vratis https://www.kaufland.sk/product/4672578 ... dYQAvD_BwE
V aute mame IM a ten je uz bezdrotovy apple car play, a kablovy AA. Ja mam android a priatelka iphone. Mne to po kabli nevadi, aj ked je to otravnejsie, myslim ze cez kabel to vie prenasat nerusene, ale nic z toho pokial to audio sustava v aute nezvladne prehravat v lepsej kvalite.
Ako som pisal, bol som len prekvapeny ze v takom aute, typu sedan to vzadu nehra. Ale kedze je to normalne tak to neriesim, ked je auto v zaruke.
4. Ja to zatial nelutujem, cestou naspat som tie gumy testoval po ceste na LM a v tych dialnicnych zakrutach to drzalo aj ked miestami bola namraza. A tak isto dnes som to skusal na zladovatenej ceste v kopci a bez problemov, uvidime ale casom. To tahanie do strany si mozno namyslam, ale priatelka pojde buduci tyzden na dlhsiu trasu tak mi povie ona a pokial sa to prejavi tak vyskusam este oslovit nejaky pneuservis. Potreboval by som cloveka co sa tomu rozumie a povedal by mi, ze je to nastavene spravne a aj auto sa chova ako ma. Lepsie celorocne pneumatiky sa podla mna kupit nedaju, no nevylucujuem samozrejme moznost, ze pneumatiky su nepodareny kus. Kedze na aute sa jazdi prevazne mesto a okresky, tak celorocne pneumatiky su pre mna dobra volba. Cital som si aj nejake anglicke fora, tak ich jeden pouziva v Skotsku a nema ziaden zimny pneumatikovity problem :)
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

Ono s tými brzdami...aj ja mam na zadku kotuce take kus leskle a kus jak prstenec od saturna...je to udajne tym , ze zadok proste menej brzdi. A asi to tak bude. Ked jazdim sam alebo vo dvojici maka ovela viac predok, resp zadok , ked je odlahčeny tak len trochu , aby sa nepovedalo... Ked ale idem na dlhsiu cestu ( napr 300-700 km) s plnou posádkou, tak sa " zazracne " zacnu lesknut jak "nove" 8)
U toyoty mam vzadu este bubny , takze do nich nevidim. Ale podla tepla ked na to šáhnem, tak brzdia tie zadky mozno viac jak u hondy. Alebo aj nie. Bubny sa totiz ovela horsie ochladzuju.
Naposledy upravil(a) jarson dne čtv 01.02.2024, 13:07, celkem upraveno 1 x.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@jarson
ano to chapem, lenze kolko mas na tych brzdach najazdenych ty ? Lebo moje auto pri kupe malo 10 500km a boli v takom stave, co nie je podla mna normalne, ale tak pokial brzdia a nehadzu tak to nejdem riesit.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

No, naschval som to pozrel....k dnesnemu dnu zaokruhlene 68 tkm.
Takto s " letokruhmi " su teraz od jesene. Napada ma ,ze by to chcelo skontrolovat pohyblivost strnenov...darmo , bol som cez leto az do jesene PN , tak som sa na to vy...a teraz to mam :(
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@jarson
Radšej to daj skontrolovať nech máš pokoj na duši.

Ja mám problém, že niekto nám oškrel zadný lem nad kolesom, urobila sa menšia preliačina a na jednom miesto sa to oškrelo až na plech. Vyzerá, že to spravilo auto parkujúce vedľa mňa, ale policajti to nechceli uznať. Tak som našiel pána, ktorý to dal do lepšieho stavu a nie je to skoro poznať. Išlo hlavne o to, aby to nehrzdavelo a nejak to aj vyzeralo lepšie, preliačina by sa dala aj šetrne vytiahnuť, ale 100 eur nechcem za to dávať.
Poskodenie:( na fotkach to vyzera lepsie, nez to bolo v skutocnosti)
https://ibb.co/HtRy6n1
Oprava:
https://ibb.co/album/1sBmFf

Volil som menšie zlo, dalo by sa to riešiť cez havarijnú poistku, ale co by zabolelo je spolucast + malus a hlavne verim, ze v servise by to neopravili lepsie a rychlejsie + nasledna strata hodnoty pri potencionalnom predaji, kedze si myslim ze by sa to gitovalo a uz by to nebolo ono ani po nastriekani. Keby to bola vacsia rana, tak urcite to riesim cez havarijne. Hlavne je nech to nekvitne a nie je to extremne poznat.

Dalsia vec, co ma serie je ten alarm, treba ho vyladit aby fungoval spravne a uz ma to dostava do vyvrtky. Raz to spusti poplach pri otvoreni dveri, inokedy nie. Tyzden bol pokoj, teraz zase a okrem ineho zacali este blbnut tie otrasove cidla a cidla naklonu, kedze predvcerom v noci silno prsalo a kvoli debilovi, co sposobil poskriabanie auta som zacal parkovat na takej platforme pozdlne, kde je miesta dost ale zase su tam stromy a aj kvoli tomu to spustalo poplach kazdu chvilu a tak som bol nuteny znizit docasne citlivost senzorov kym sa to nevyriesi. Je to podla mna vec nastavenia. Je to dost otravne.
P.S: snazim sa stale predat zimne pneumatiky, tak ak by bol zaujem napiste.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Najdi dakych karosarov a ver, ze to mozno nebude ani tolko. Myslim to vatlacenie.
Mne na dovolenke dake rakuske vemeno pretlacilo pravy blatnik. V Toyota to chceli demontovat, brusit, gitovat a potom striekat. Chalanisko v Toyota mi poradil tuto firmu.
https://www.google.com/maps/place/EPDR+ ... ?entry=ttu

Ich praca.

https://www.google.com/maps/contrib/117 ... ?entry=ttu
https://www.google.com/maps/contrib/117 ... ?entry=ttu

Cele ma to stalo 50€.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@farnell

Ďakujem, vyzerá to parádne. Ja som zo ZA, takže do TT to mám ďalej, ale určite ak by bolo treba tak to využijem.

S tým gitovaním a brusením v Toyote by som ani ja nesúhlasil, dobre si urobil. Bolo by to vidieť a už taký zásah by mi vadil. Ako som písal, zvolil som menšie zlo.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@admin

Vedel by si prosím ťa premenovať tému na Toyota Corolla Sedan 1.8 hybrid 2022 ? Díki
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Tých zručných karosarov je určite viac a dosť možné, že aj v Žiline a okolí určite dačo nájdeš.

Navyše ceny asi budú plus mínus rovnaké. Teda hlavne ak dakto uvažuje triezvo.
Švagor si vylepšil Mazdu a keď som mu zisťoval ten istý zákrok tu a v Nemecku tak tam ho to vide o 50€ viac ako tu.
Takže sa mu to vôbec neoplatí.
A samozrejme ak sa dakto rozumne dohodne tak to potom ozaj boli menej ako keď mám mať obavu či sa auto v budúcnosti podarí predať.

A v Toyota sú určite rozumní ľudia. Nakoľko aj oni sami vedia, že ak by sa auto predávalo či by šlo ako protihodnota tak tou hrubou opravou by stratilo výrazne na cene.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „Corolla“