Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@jarson
Takze ked mam W v papieroch a gumy H tak to nebude asi ok
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

Tu precitaj :
https://www.topspeed.sk/poradna/mozete- ... a-tp/16841
...uz len pevne verim , ze to stale plati na oboch stranach rieky Moravy kedze sa odvolava na EHK predpisy;)
Takych clankov najdes viac, pripadne treba pozriet priamo znenie vyhlasky vid v texte.
Citacia z paragrafu :
"Symbol kategórie rýchlosti každej pneumatiky musí byt prinajmenšom zhodný s maximálnou konštrukčnou rýchlosťou vozidla. V prípade pneumatík triedy C1 s kategóriami rýchlosti V, W, Y, Z je pri zvýšení rýchlosti nutné zohľadniť závislosť na nosnosti pneumatiky podľa predpisu EHK č. 30.5) Ak sa použijú pneumatiky označené horským symbolom s nižšou kategóriou rýchlosti, ako je najväčšia konštrukčná rýchlosť vozidla, najmenej však kategórie rýchlosti zodpovedajúcej rýchlosti 160 km • h-1 a v prípade vozidiel kategórie L najmenej kategórie rýchlosti zodpovedajúcej rýchlosti 130 km • h -1, je nutné na túto skutočnosť upozorniť dodatkovým označením formou nálepky alebo štítku. Údaj na nálepke musí obsahovať najväčšiu prípustnú rýchlosť zimných pneumatík namontovaných na vozidle, ktorá počas prevádzky vozidla v cestnej premávke nesmie byť prekročená. Nálepka musí byť umiestnená v zornom poli vodiča. Upozornenie formou nálepky môže byť nahradené zariadením trvale nainštalovaným vo vozidle, napríklad palubným počítačom. Zníženie kategórie rýchlosti nie je dovolené pri použití pneumatík s vylepšenými trakčnými vlastnosťami pri jazde na snehu s označením „M+S“, „M.S.“ alebo „M & S“, avšak bez označenia horským symbolom."
Oni casto alibisticky v clankoch k tomu tie poistovne spominaju. Ale aj pre poistovnu predsa plati zakon, nie?
Musela by nehoda mat priamu pricinnu suvislost s tymto aby to riesili.Si myslim teda.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

A čo sa týka najakého typového schválenia pneumatík výrobcom auta, tak myslíš že bude vyžadovať resp. bude mať problém s tým, že dám na auto MICHELIN 225/45 R17 CROSSCLIMATE 2 94Y XL FR 3PMSF ? Ak áno, čomu by to malo vadiť alebo teda čo v záruke by neuznal, keby som tam dal pneumatiky, ktoré nie sú testované pre dané auto?
V TP mám 91W, myslíš že keď kúpim 94Y auto bude tvrdé? Lebo teraz mám 91 H zimné.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

To ti teda nepoviem. Mysliet si mozem co chcem , bez skusenosti je to iba " dojem a pojem" ako sa hovori.
Vseobecne si o tom myslim tolko, ze ani tak nemusi vadit tvoj subjektivny dojem z mensieho komfortu ako teoreticka zmena jazdnych vlastnosti. Osobne som sa raz v zivote dostal k pneu s tzv. XL privlastkom , pricom inak rozmer bol rovnaky a uz by som to nechcel. Ano bolo to take uskakane ale podla mna kvoli tomu XL - prilis tvrde bocnice na lahucke auto.Tak nejak mam za to , ze akakolvek odchylka od idealneho ( schvaleneho) nastavenia to viac alebo menej vzdy zhorsi. Ale ako vravim , zase tolko skusenosti nemam. A ibzvlast ak sa jedna o otazku rychlostnych indexov , ktore su urcene pre rychlosti ktorymi nikdy ani teoreticky nejazdis.
Na mojich autach mam detto zimne vzdy o index nizsie, lebo proste v mojom rozmere take co potrebujem nie su a som v pohode. O viac ako jeden stupen RI som nikdy neskusal. Ani hore , ani dole.
Inak na Carine mam H co je 210 a konstrukcnu rychlost 190. Teda aj ten nizsi stupen stale max.konstrukcnu pokryva. Realne som na tom isiel gps max 180 aj to v lete omylom ( nechtiac) pri dlhsom predbiehani na dialnici a ziadny problem co sa tyka pneu som nepocitil.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Zo stranky Michelin: Ak používate pneumatiky určené na zimu (s označením 3PMSF: buď zimné, alebo celoročné pneumatiky), index rýchlosti môže byť nižší, než v prípade letných alebo pôvodne namontovaných pneumatík vášho vozidla.
Prečo je to možné? Pneumatiky s možnosťou využitia v zime sú navrhnuté inak kvôli jazde v náročných klimatických podmienkach (zasnežené, zľadovatené cesty atď.) a nemusia mať rovnaký index rýchlosti.
Všeobecne však platí, že v zime jazdíte pomalšie, než by ste jazdili na suchých cestách s letnými pneumatikami. Vo Veľkej Británii je index rýchlosti pneumatík určených na zimu stále vyšší, než je obmedzenie rýchlosti platné pre krajinu. V každom prípade musí vodič obmedzovať rýchlosť svojho vozidla, aby neprekročil maximálnu rýchlosť pneumatiky.
Mám možnosť kúpiť Michelin za 500eur s indexmi 91W FR ( presne podľa TP) alebo Michelin za 450eur s indexmi 94Y XL FR. Neviem sa rozhodnúť, čo mám kúpiť. Či to bude rozdiel, alebo žiadny nebude, hlavne aj XL či nebude na škodu.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Tak nakoniec sa podarilo zohnať Michelin s indexmi 91W FR (presne podľa TP) DOT 51/23 za 460 eur. Uvidím ako to bude fungovať v reálnej premávke- ak dožijem, budem informovať.
Ak by ste mali niekto záujem tak predávam 4x letné a 4x zimné viewtopic.php?t=43329
EDIT: Ešte taká pod otázka, keď som zapol auto napísalo mi, že trakčná kontrola je deaktivovaná a pritom som s ňou nič nerobil. Keď som ju zapol, tak všetko ok. Neviete prečo?
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

Muselo spracovat fakt, ze dostalo celorocky. Ked pochopilo, ze to tak ostane, prestalo trucovat :mrgreen:
Riadiacou jednotkou mu vtedy asi preblyslo nieco ako ..." To s tymto mam ist na sneh??? To nedám...no tak dobre, dajako to zvladnem..."
:D
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@jarson

Ďakujem za odpoveď. Celoročné pneumatiky budú na aute obuté až koncom mesiaca.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od jarson »

Tak sa to muselo nejak dozvediet :).
No vazne - v prinipe by tato funkcia mala byt automaticky zapnuta po kazdom starte / zapnuti kluca.
Myslim ale, ze ak sa po manualnom zapnuti funkcie uz dalej toto sprava normalne, nemal by byt uz dalsi problem. Aj ked teda neviem odhalit "zahadu" preco v tomto pripade sa funkcia po zapnuti automaticky nezapla....Kazdopadne myslim, ze ak by bola v systeme chyba ( auto si vzdy robi po zapnuti kratky test istych systemov - aj tohoto) , podla mna by sa rozsvietila chybova kontrolka. Iba info o stave ( zap/vyp) nie je chybove hlasenie.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Budem trošku sarkastický, ale v dobrom.
Príliš to prežívaš, ale nečudujem sa Ti.
Je to auto, je to dokonca auto s natrepanymi asistencnymi systémami. Takže treba k tomu tak aj pristupovať a počítať z času na čas s takýmito anomaliami.
V drvivej väčšine sú to veci ktoré sa opravia samé.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

@farnell

diki za odpoved. V pohode. Predtym som mal 13 rocne auto, ale sluzilo, bolo o triedu alebo dve nizsie, tak nemalo tieto veci. Nie som zvyknuty na to. Preto hľadám odpovede a pýtam sa, lebo inak ostanem bez odpovedí a to som nerad. Chapem, ale ze nie vsetko funguje podla predstav.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Už som to písal dakde v počiatkoch, že toto auto vie v niektorých ohľadoch prekvapiť a vzhľadom k cene by človek od toho očakával viac.
Každopádne mám osobne na ňom už takmer 58t km a zatiaľ nemám pocit, že by som mal ľutovať.
Navyše, kamarát má z Toyota flotilu taxíkov a okrem už spomenutých problémov s EGR tie autá iba chváli.
Ja osobne verím , že skôr ako dosiahnem 180t a viac kedy sa problémy s EGR prejavujú bude toto moje auto už minulosť.
A pokiaľ sa takáto tebou spomenutá vvada neprejaví opakovane tak podľa môjho názoru nejde o nič čím by som sa aspoň ja nechal rozhodiť.

A ešte dodám, že ani mňa nevynímajúc vedie v niektorých ohľadoch veci porovnávať.
No to sa nedá. Buď si spokojný a jazdis alebo začneš porovnávať a potom to celé bude mať tu povestnú pachuť pochybností.
A Toyota má svoje nezameniteľné miesto a neviem si aspoň ja osobne predstaviť, že by som prešiel v tomto segmente hybridov k inej značke.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Vieš ako s autom sa zoznamujeme. Najviac ma zatiaľ trápia tie brzdy, ale to sa dozviem v servise koncom mesiaca. Hudba by mohla byť lepšia, ale tak na funkčnosť celého auta to nemá vplyv, tak isto to zhrdzavené oko zámku kapoty. Ten tlak pneumatík sa kontroluje a nastavuje cez palubný počítač ako je to v návode? Nerad by som bol, keď auto prezujú na nové gumy a začne mi tam svietiť kontrolka tlaku pneumatík. Do servisu idem do Popradu, kam chodíte vy?
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

K tomu tlaku. Za celú dobu 2,5 roka čo auto mam sa mi senzory ozvali iba dva krát. Prvý raz po výmene. Skontroloval som tlaky a restartoval senzory v menu.
Druhý raz počas normálnej prevádzky a vtedy som ich tusim len dofukal a reset senzorov nutný nebol. Navyše aspoň na mojom aute majú senzory aspoň podľa mňa dosť veľký rozptyl. A dlho trvá kým TPMS začne hlasit, že sú pneu na hranici podhustenia. Očakával by som, že systém začne oveľa skôr reagovať a hlásiť podhustenie. Ale asi je to tak správne.
Preto občas pneu skontrolujme a nespolieham sa na senzory.
Neviem čo máš ty v návode a či vidíš na displeji aktuálny tlak, no na mojom bez dodatočnej úpravy tlak nevidím.
Na hudbu som si zvykol, iné mi neostáva. Háčik na kapote ma absolútne netrápi. Hrdzavejucu koľajnicu pravého predného sedadla vyriešili záručnov opravou. Automatické diaľkové nepoužívam pretože je to bieda a nič sa na tom nezmenilo ani v novších modeloch. Stačí si pozrieť testy. A stierače a ich dažďový senzor tiež už neriešim. Ovládam ich ručne a ak sa v auto režime náhodou zblaznia tak ich vypnem a znovu zapnem.
Jediné čo by mňa ozaj rušilo sú tie tvoje kotúče. Pozeral som včera na tie svoje a sú takmer rovné.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

A ešte som zabudol na vrzgajuce bočné vedenie chrbtovych opierok prednych sedadiel. Opäť vyriešené v záruke.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „Corolla“