Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Zdravim,
neviem sa dopatrat, ci 1.8 hybrid 2022 ma filter pevnych castic. diki
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Ak je to TS po facelifte tak podla vsetkeho uz ma.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Ako poznať ten facelift, jedine čo som si všimol je infotainment ma len ovladanie hlasitosti a nič viac, neviem podla coho ineho by som to poznal.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Tak tak. IT ma jeden ovladac a su tam dake zmeny vo vzhlade.
Do FL 1.8 bola bez GPF po FL uz podla nariadenia EU nakolko aj motor uz ma dake zmeny GPF museli implementovat.
Pri starsom motore bol podstatny rok uvedenia motora. Hoc aj modely mali rok vyroby napr 2021 tak este stale platila na motory vynimka kedy bol motor uvedeny na trh.
Jedina zmienka o tom GPF ak sa pamatam je tusim v dakom videu tusim od Topspeed.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Ďakujem ti za info, myslel som že GPF filter mať nebude. Máme diesel s DPF a nechcem to už ani vidieť. Preto sme hľadali niečo spoľahlivé, vačšie bezpečnejšie s nízkou spotrebou. Dnes sme boli v jednom autosalóne sa previesť na 1.5 Sedane a 1.8 hybride, už samozrejme dopredu som vedel, že priateľka aj ja a tiež ako všetci ostatný budeme chcieť hybrid. Autá boli vo výbave comfort style tech, dostali sme ponuku na predvádzacie TS s par KM, modelový rok 2022( 4.generácia hybridu) za nejakých 24 600eur s tým, že by sme dostali za výkup nášho auta nejaký bonus a nakoniec by stálo asi okolo 21 600eur. Svoje auto si ceníme na 4000eur, ale odpadli by starosti s predajom a papierovačkami. Ďalšiu variantu u iného predajcu máme ešte zo skladových zásob 1.5 Sedan comfort s metalizou za nejakých 17.500eur a ak by sme si predali auto za 4000 eur tak by vyšlo na nejakých 13.500 eur. Bol by to benzin 3 valec s GPF a manuálom s vyššou spotrebou ako hybrid, ale nižšou kúpnou cenou. Priateľka sa samozrejme zaľúbila tak ako ja do hybridu, preto sa vôbec nevieme rozhodnúť. Čo nám obom vadilo bol hluk(ale o tom sme vedeli) akoby sme mali otvorené dvere.
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

GPF v benzine nie je , nemal by byt to iste ako v dizly. Cize dake obavy by nemali byt na mieste. Co mna ovela viac pri tomto motore desi je priamy a nepriamy vstrek.
Starsi motor nemal nielen GPF ale mal len nepriamy vstrek.
Vyhnut sa mu uz len malokde vyhnes. U Toyota uz asi nie.
Ano akusticky hluk je vyraznejsi. Ak budes mat chut a naladu tak si to mozes casom odhlucnit. Ja som si zvykol.
Toyota je skvela svojim hybridnym pohonom a takmer navykovou eCVT prevodovkou.
Za vela veci by som im vsak ruky polamal.
Hlavne pokial ide o asistentov ci obcasne vrzganie a klepanie.
No aj tak by som si ine auto v garazi uz nevedel predstavit.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

podla tohto videa https://youtu.be/YnGg2ImN36U?t=484 v 1.5 GPF filter je
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

A aj v 1.8.
Vravim, podstatny bol rok uvedenia motora na trh kedy platilo akesi prechodne obdobie.
Da sa to dohladat. GPF bolo odporucane no nie povinne. Zalezalo od vyrobcu. Po FL ak sa nemylim sa toto vsetko uz zmenilo a plati, ze GPF je povinne uz aj v pripade 1.8.
edit. ak sa nemylim tak pri tej 1.8 bolo podstane aj to, ze v tej dobe to nebol daky novo vyvinuty motor, ale uz pouzivany a overeny. Tak aj preto tam tusim bola na GPF vynimka.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
adamzilincan
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: sob 11.11.2023, 16:30

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od adamzilincan »

Dakujem za odpovede. Každopádne ešte jeden od predajcu, resp. na 5tu generáciu Sedanu a ta by bola v comfort vybave za 20 700 a s dodanim vo februari. Pozeram akurat videa a ta 1.8 vyzera, ze je lepsia ako ta predchadajuca, tak z toho mam uplne gulas.

Edit. Ak teda ZEN edicia je najnovsia generacia hybridu (5ta)
Toyota Corolla Sedan 1.8 Hybrid 2022
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

Je lepsia pretoze ak sa nemylim uz je to 5. generacia hybridneho pohonu plus su tam dake vylepsenia.
Skoda len ze uz nevyrabaju TREK.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
czervv
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13.11.2023, 13:44

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od czervv »

Ahoj @adamzilincan,

chystame se ted kupovat Toyota Corolla Touring Sport ve vybave Comfort Tech a jak pises, u 1.8 FL je posun co se tyka vykonu (jestli se nepletu, je tam silnejsi elektromotor), takze recenze zminuji jeho lepsi dynamiku. Je pravdou, ze GPF jsem vubec neresil a co se tyka motoru, tak prodejce mne vehementne tvrdil, ze je to neprimovstrikovy motor - ale to mozna kecal :)

Co me vadi na chovani Toyoty je to, ze u verze Comfort Tech neumoznuji dat vetsi kola ne R16, zatimco vyssi vybavove stupne maji R17 a R18. Proste to vypada jenom na ciste marketingovy tah, aby te nutili kvuli kolum vybirat vyssi vybavovy stupen.
czervv
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13.11.2023, 13:44

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od czervv »

farnell píše: sob 11.11.2023, 18:00 GPF v benzine nie je , nemal by byt to iste ako v dizly. Cize dake obavy by nemali byt na mieste. Co mna ovela viac pri tomto motore desi je priamy a nepriamy vstrek.
Neni ta kombinace vstriku pouze u motoru 2.0? Podle tohoto webu to tak vypada - https://www.auto-data.net/en/toyota-cor ... -cvt-46715

EDIT: Tak v servisu mne potvrdili, ze je tam kombinace primeho a neprimeho vstriku
Salko
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: stř 14.04.2021, 10:00

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od Salko »

Obrázek

Od iOS 17.0 (aj posledna 17.1.1) mi CarPlay (Corolla 2021) obcas zobrazuje takto nezmyselne vysoky blok s navigaciou. Vtedy sa zmensi Music blok a skryje nazov prave hrajucej skladby. Prechadzajuce verzie iOS boli v poriadku.
Robi to aj vam tak?
Corolla TS 1.8 Hybrid (2021)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od farnell »

@salko
Ten CarPlay mas vzduchom pomocou dakeho adapteru? Pretoze pokial sa nemylim tak cez kabel sa na 2021 v menu CarPlay kapacita baterie nezobrazuje iba ak pouzivas daky bezdrotovy adapter tak ako som ho pouzival aj ja a tento rocnik urcite nema CarPlay vzduchom. Alebo sa mylim?
Ak nie tak, chyba moze byt prave v tomto bezdrotovom adaptery.
czervv píše: pon 13.11.2023, 14:10
farnell píše: sob 11.11.2023, 18:00 GPF v benzine nie je , nemal by byt to iste ako v dizly. Cize dake obavy by nemali byt na mieste. Co mna ovela viac pri tomto motore desi je priamy a nepriamy vstrek.
Neni ta kombinace vstriku pouze u motoru 2.0? Podle tohoto webu to tak vypada - https://www.auto-data.net/en/toyota-cor ... -cvt-46715

EDIT: Tak v servisu mne potvrdili, ze je tam kombinace primeho a neprimeho vstriku
No vidíš. :wink:
Je to presne ako pisem, do FL 2022 bola 1.8 bez GPF a len nepriamy vstrek. Preto by som sa v pripade tohto novsieho motora zameral na kratsi interval vymeny oleja. Idealne nie 15 ale 7.5t km. Ale toto necham na zvazeni kazdeho.
A pokial ide o vykon tak pokial su moje info v poriadku tak je tam vyssi vykon nielen e-motora ale aj spalovaku a je pouzita uz aj ina bateria.
Stara 1.8 ma vykon iba 72kW.

Edit. Tak ten vykon spalovaku je indenticky so starsim spalovakom. V technickych parametroch stale uvadzaju 72kW a to iste aj v pripade Corolla Cross.
A este v technickych parametroch sa pise "elektronické vstrekovanie viacbodové" cize logicky mi z toho vyplyva, ze to nebude iba nepriamy vstrek.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
czervv
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13.11.2023, 13:44

Re: Corolla TS 1.8 Hybrid 2022 a GPF

Příspěvek od czervv »

@farnell: Jj,jak jsem potom psal je tam kombinace primy a neprimy vstrik.Otazkou je,jestli je to dobre nebo ne oproti cistemu primovstrikovem reseni.

Takze nova corolla ma lepsi dynamiku motoru a elektricky pohon vylepseny a na druhou stranu filtr pevnych castic a ne ciste neprimovstrikove reseni.Na druhou stranu,pokud s tim clovek nebude jezdit jen vylozene kratke trasy,tak by to nemel byt snad takovy problem.

Netusite nekdo,jestli u techto novych motoru je i vypinani valcu?Zda se mne, ze nekde jsem to zahledl,ale ted to nemuzu najit - je mozne ze jsem si to s necim ale spletl
Odpovědět

Zpět na „Corolla“