BRZDOVÉ DESTIČKY

vše ohledně modelové řady Corolla
wlk
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 09.04.2016, 07:28

BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od wlk »

JAKÉ BRZDOVÉ DESTIČKY NA COROLLU 2017?
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od farnell »

Vela ludi povie ATE ci TRW. Ja som na Auris daval Maxgear a Febi a nemam ten pocit, ze by som urobil zle.
zalezi od toho kto ako jazdi a nasledne brzdi. Predne si ani nepamatam kedy som menil naposledy ale tie vonkoncom nebolo treba menit, no menil som ich uz kvoli veku a pretoze som kupil nove a zadne minuly rok. Zadne maxgear tam boli 3 sezony a urcite by vydrzali este jednu. Ono nie je ani tak podstatne co tam dat ako ako. Teraz su vsetky FEBI. Osobne som tam nikdy nedaval nic drahsie.
Ak vymenu dakto odflakne tak tam dosky nielenze nevydrzia, ale ich ucinnost je velmi nizka.
Suhlasit so mnou nikto nemusi, nakolko ani ja nebudem s nikym inym suhlasit, ale robim to uz takto roky.
A pokial ide o kotuce tak toi bude u mna rovnako. Nepamatam si co som tam daval naposledy no urcite to nebolo nic extra drahe a odkedy mam auto tak som ich menil tusim 2x za 150t km co som s nim najazdil. A tiez nemam pocit, ze by ich v dohladnej dobe bolo opat treba menit.
Kazdy nech si to preberie sam.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
wlk
Člen Týmu
Příspěvky: 18
Registrován: sob 09.04.2016, 07:28

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od wlk »

Když vybírám dle vin , tak mi nabídne desky různých rozměrů , znamená to že je jedno které koupím?
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od farnell »

Nikdy som nevyberal podla VIN ale podla OEM.
https://www.toyodiy.com/parts/q.html
sem zadaj VIN a podla OEM dielu vyber spravne dosticky.
Po prihlaseni si mozes VIN ulozit a nabuduce je vyber jednoduchsi. Ja tam mam obe Toyoty
Tie rozmery su v mnohom mätuce a kazdy vyrobca a dodavatel ma v tom bordel. A obchod to este viac zvyrazni.
Tak ci onak ja pri vymene na doskach obrusujem (prisposobujem) vodiace vycnelky. Mozno je to nevyhoda tych lacnejsich, ze su nepresnejsie. Neviem, mozno aj nie.
Ide o to ,ze pred nasadenim do drazok strmena musia dosky chodit v drazke lahko, no zas nesmu mat ani velku volu aby sa neskrizili. Zas naopak ak chodia tazko tak sa zaseknu v jednom mieste a bud nebrzdia vobec alebo ak ciastocne tak sa nerovnomerne opotrebuju. Samozrejme je potrebne strmene a vodiace drazky ocistit a pri montazi namazat tukom.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne stř 06.09.2023, 17:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od jarson »

V podstate ak vyberies take, co majú certifikát, resp.kontrolnu značku 90-R malo by to byt bezpecne.
Pozri, na toyote mam jurid kotuce aj dosky. Brzdi to ok, ale nic svetoborne, na honde povodne boli ate , tiez kotúče aj dosky, ale posledne narychlo som kupil myslim Delphi, lebo som menil cele strmene a bol to iny brzdovy system, kam moje co som mal proste nepasovali. To Ate bolo v strmeni Nissin, druhe strmene boli TRW. Oboje ako original honda ( japoska vyroba mala nissin, anglicka mala TRW)
Verdikt - ano Delphi s TRW strmenom brzdi dostatocne, ale Nissin s Ate brzdil ovela lepsie.
Kamosovi na avensis som daval nove strmene nejakej neznamej znacky , nic extra kus stal necelych 30eur komplet strmen , dosky ashika. Chvali si , ze lepsie este nemal. Ale popravde aj predtym tam daval hocico, takze sa necudujem.
A suhlasim s Farnelom, ze 90% uspechu je spravna a hlavne poctiva montaz. To ave co som robil - podla toho ako vyzerali pliesky a vodiace capy v starych strmenoch, mu to servisovalo nejake prasa.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od farnell »

OT
Nerozporujem, ze drahsie je kvalitnejsie a lepsie (neodpustim si vsak slovo mozno).
Ale to brzdenie....
Jedno je psychologicky moment ked nam hlava vravi "je to drahsie tak je to lepsie" a druhe ak si kazde taketo tvrdenie vie dakto podlozit aj meranim a to nie iba empiricky. Nemam to podlozene ani ja a predpokladam ani nik dalsi v tejto diskusii.
Takze sme stale iba "pocitári".
Uz som dakde cital, ze aj vyhlasene znacky zaznamenali problemy s kvalitou. Samozrejme stat sa to moze. Chyby sa nevyhnu nikomu.
No kazdopadne je na kazdom z nas co si kupi a namontuje.
A toto je iba cisto moj osobny pohlad.
Vzdy bude do brzdenia vstupovat vela faktorov nezavislych od vole vodica a jeho schopnosti, navzdory kvalite pouziteho materialu.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Repo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 13.10.2022, 11:13

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY + KOTOUČE

Příspěvek od Repo »

Zdravím všechny. Ještě bych se k tomu vrátil. Na mé Toyotě Corolla (2016) 97kW, benzín, tak po 50 tis.km odešly na předku jak kotouče, tak destičky, tak i ty ochranné plechy. Nejlepší na tom je, že byly vyměněné v servisu Toyota v KV. Tak teda nevím co tam dávají za značku. Podotýkám, že nejsem žádný závodník typu brzda-plyn. Většina km je po dálnici. Teď mám nabídku na kotouče JPN a destičky Valeo. Máte s tím někdo zkušenost? Díky
Toyota Corolla 1.6 E170 5,92 l/100km
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od jarson »

Tazko povedat, ci tato moja skusenost bude pre teba relevantna, lebo islo nie o dosky ale pakne ( pre bubnovu brzdu). Kazdopadne faktom je, ze boli nepouzitelne, lebo jedna mala proste zly obluk. Nesadla do bubna, tak ako treba. Zrejme im to uslo pri zvarani tej kostry pakne. Ono aj ked taka pakna vyzera primitivne, je to docela veda ...mas nabeznu a ubeznu stranu a v niektorych pripadoch aj lave a prave. Aj netrafena sirka robi problem. Takze takato skusenost s JPN. Moc som prekvapeny ale nebol, uz na pohľad to vyzeralo tak nejak " lacno". Teda aj bolo, to je pravda. Ale nieco co sa neda použiť je drahe aj zadarmo. Inak som to reklamoval a dodavatel bez slova ( a dokonca bez vratenia tovaru, lebo doprava by stala tolko co samotne pakne) mi vratil peniaze na ucet.
Mal som predtym este jedny , vtedy kupene do rezervy, ale kym na ne doslo, auto uz neexistovalo. Do sucasneho nepasovali ( iny brzdovy sytem) a tak som ich za symbolicku cenu predal. Tie asi boli dobre, kupujuci bol spokojny.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Repo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 13.10.2022, 11:13

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od Repo »

Díky za info. Asi dám TRW , nebo Febi.
Toyota Corolla 1.6 E170 5,92 l/100km
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od slabostka »

Ako odisli kotuce po 50 000km? Musia vydrzat min 100 000km. Inak vyskusal som vselico a ostal som pri A.B.S. dobra kvalita za rozumnu cenu hlavne kotuce ber s povrchovou upravou.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od jarson »

Pane doktor, uz to nie je co byvalo. Dnes uz aj tych 50tkm nie je vynimka. A jazdi dialnice, tak mozno preto aj...
A s povrchovou upravou suhlasim. Inak budu po troch dazdoch ako líška.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Repo
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 13.10.2022, 11:13

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od Repo »

Kotuče jsou na hraně a destičky také. Vyměněné byli při 81000km (2019) a teď mám 130000km.Vše děláno v Toyotě servisu v Karlových Varech a to za cenu 17000,-Kč. Co tam dali nevím,určitě nic moc :( .Budu se řídit tím abych koupil jaké doporučujete.
Toyota Corolla 1.6 E170 5,92 l/100km
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od slabostka »

Pred tyzdnom som menil na vitare - 95 000km a keby boli lakovane a nezhrdaveli by tie medzisteny tak este nemenim. Tie bez lakovanie hrdzaveju z vnutornej strany kde prilieha k naboju a tam ta hrdza narobi problem.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY

Příspěvek od biscuit »

malej tip, zrovna se řeší i jinde :-)
https://www.ate-brakes.com/cs-cz/produk ... -desticky/
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Corolla“