Mínus teplota => obtížný start

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Mínus teplota => obtížný start

Příspěvek od pnowak »

Zdravím, mám problém se startováním Avensis 2008 D4D pokud je přes noc okolo nuly nebo pod nulou. Baterka je nová (starter jede bezvadně), ale motor se nechytá. Chytne až na potřetí na počtvrté a moc se mu nechce. Palivový filtr měněn listopad 2022. Dřívější roky to tak nedělalo. Kontrola vstřiků a žhavení v Toyota servisu - bez závad.
Hádám, že to bude palivem. Pumpy mají povinnost dodávat aditivované palivo, ale tuším jenom prosinec až únor.
Předminule jsem do nádrže při tankování přidal VIF 1,5x doporučenou dávku (to jsem nikdy nedělal). Startovalo super i při mínus teplotách. Teď jsem se na to už vyprd a teď jak byly mínus teploty tak zase problém.

Vrtá mi hlavou jaktože to minulé roky nebylo: to se palivo tak zhoršilo nebo je něco blbě s autem?
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: Mínus teplota => obtížný start

Příspěvek od elMuerte »

To jsi jako koupil jednu plechovku VIFu vyjezdil ji a pak nic?
nejhorší na tom je asi to dávkování, ve kterém ti přímo píšou, že nemáš překračovat doporučované dávkování. Já třeba dávám právě poloviční dávku, jednoho frťana na 40-45litrů (na nádrž) a je to asi nejlepší poměr a ten VIF tam leju poctivě už několik let a za celou dobu se vynechal snad jen jedno natankování. Jinak ano v naftě je biosložka, která ti celý systém zalepí sračkou.
Další věc, kolik kilometrů najedeš denně a kolik z toho je po dálnici a kolikrát tomu dáš pokouřít nad 3000 otaček když je teplej motor?
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Re: Mínus teplota => obtížný start

Příspěvek od pnowak »

Dávkuji dle doporučení. Od prvních příznaků problémů pořád. Kromě posledního tankování a zase ráno při nízkých teplotách problém.

Leješ to tam i v létě ?

Denně jsem jezdil do práce 25 km tam a 25 km zpět. To ještě šlo. Nyní ale jezdím do práce 4 km tam a 4 zpět, což je samozřejmě na hovn* (Spotřeba vzrostla o litr, logicky.). Dálnice ne.
No pravda je, že nad 3000 tomu dávám pokouřit jen před měřením emisí.
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
Uživatelský avatar
elMuerte
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: sob 10.02.2018, 21:24

Re: Mínus teplota => obtížný start

Příspěvek od elMuerte »

Leju to tam nonstop, v létě letní v zimě zimní, oboje jak jsem psal jeden kaléšek na jednu nádrž. Zkus to někde protáhnout na dálnici 10km tam a 10 km zpět a pořádně pedál až na podlahu na pětku a na šestku co to dá. Pořádně to projeď a pak řekni jestli to bylo tím nebo ne. Klidně to může být tím, že tam toho VIFu je už moc. Solenoidový vstřiky jsou celkem levné, dokonce už je někdo i repasuje ~ 4000kč/ks, ale viděl jsem i za 2,5tisíce.
Také to může dělat ten ventil CVC, rád se zasírá biosložkou, ale prý jde v domácích podmínkách demontovat a vyčistit.
Jen taková malá technická, tkaové to koleno co vede od egr ventilu jsi někdy čistil? A benzinovým čističem čidlo váhy vzduchu jsi taky čistil?
Avensis T27 2o1o 2,0 D-4D
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Re: Mínus teplota => obtížný start

Příspěvek od pnowak »

elMuerte píše: čtv 20.04.2023, 22:59 Jen taková malá technická, tkaové to koleno co vede od egr ventilu jsi někdy čistil? A benzinovým čističem čidlo váhy vzduchu jsi taky čistil?
Nejsem bohužel tak znalý, abych si toto troufl dělat. Asi to není složité, ale nic není složité, když to umíš a znáš. Bohužel se v tom tak nevyznám... :-(
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
Odpovědět

Zpět na „Avensis“