Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od jarson »

No ano. ... Vif by mal fungovat.
Mozno zajtra vam sem dam " dôkaz". :)
Mam jiekde vstreky z cariny . Vymontoval som ich z auta s pol mega km a boli ciste jak z tovarne . To je fakt. Ovsem to auto celý zivot nepoznalo E10 , lebo vtedy nebolo . A vif sa daval cca rok pred jeho " euranaziou".
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od slabostka »

Len vstrekovace ktore su priamo vo valci teda spicky dostavaju ine kapky... Tlak teplo karbon... Tu bude ten vif dufam zasadne prinosnejsi....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

Ahojte. No najazdilo sa cca 2000 km. Sám som skontroloval netesnosť na olejovej vani, naďalej to trochu presakuje. Hladina oleja je zatiaľ rovnaká, ako pri výmene. Volal som do Toyoty a informoval ich o stave. Hneď mi dali termín servisu a povedali, že sa to bude pretesňovať. Olej sa vymení, aj olejový filter a tým pádom sa bude sledovať hladina oleja odznova. Budem to ešte s nimi prejednávať.
hagi 10
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25.12.2023, 07:39

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od hagi 10 »

Ahoj. Mám podobný problém. Koupil jsem předváděčku C HR,najeto 1500 km a oleje mám asi 1 cm nad max. Mám to nějak řešit?
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od jarson »

V principe by samozrejme malo byt medzi min / max a ak nie je , nie je to v poriadku. Na druhej strane to nemusi nutne znamenat akútny problém.
Otazka je preco je tam toho nad rysku. Ked sa iba prelialo pri vymene tak sa nic nedeje. Upravis a hotove. Ak nie bolo by fajn zistit preco to tak je.
Ja by som to pre klud duse odsal aby to bolo v danej tolerancii a ked uz by som mal ten odsaty kusok, skusil by som kvapkovy test. A zistis, ci tam je palivo alebo voda. No a potom uz vies kde zhruba hladat pricinu.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
hagi 10
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25.12.2023, 07:39

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od hagi 10 »

Tak závada to asi nebude,auto je nové,takže tam toho nalili více než měli. každopádně jsem na tom už najel skoro 1700 km.
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od MiBo »

hagi 10
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25.12.2023, 07:39

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od hagi 10 »

Super,ale moc mě to neuklidnilo. Obecně vím, že hodně oleje je špatně,jen nevím jestli to mám nějak řešit. Obzvlášť u fungl nového auta. Má někdo nějakou zkušenost,řadu?
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od MiBo »

ČO JE NOVE AUTO TO JE OTÁZKA? /+,-1500KM?/
Ide o to ci to meriaš správne :studeny motor ,rovina a správne odčítanie z meradla -lebo u TOYOTY JE S TYM PROBLÉM ...
VED MAS NA TO ZARUKU, navštívit predajcu!
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1364
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od farnell »

Odsaj a hotovo. Ak budes mat nadalej pochybnosti tak to ries.
Pripadne to ries rovno so servisom a neries to na fore. Tu bude "zarucenych rad" vzdy dost na to aby si mal z toho slusny gulas, pripadne nic nevyriesis.
Auto je predsa v zaruke tak nech sa tomu venuju kompetentni.
Ak by si sa predsa len rozhodol odsat, tak ja som si pri starom aurise pomohol tenkou zmrstovacou buzirkou, ktoru som nasadil na injekcnu striekacku.
Odsaval som cez mierku a sice to trvalo dlhsie, no podarilo sa.
A navyse Tojota ma tragikomicke mierky. Osobne na to kaslem pretoze zmerat to je umenie. Vacsinou sa ten olej rozotrie po celej mierke a nikdy tak neviem ci je zmerana uroven aj pravdiva.
Uz som skusal aj zarucene rady a len malokedy sa mi podarilo zmerat hladinu tak ,ze by som tomu meraniu bol ochotny ma 100 percent uverit.
A pri tych riedkych olejoch je to este horsie ako pri starom aurise kde lejem stale "normalny" olej.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
hagi 10
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25.12.2023, 07:39

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od hagi 10 »

Měřil jsem to za studena a bylo to cca 1 cm nad horní rysku. Nové auto myšleno tak,že to bylo předváděcí auto, tudíž olejová náplň přímo od výrobce. To alespoň předpokládám.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od jarson »

Prepac, stále da pytas co mas robit....ved ti vsetci v podstate povedali to iste. Rizika poznas, ako to ma byt vies. Ako som uz pisal ( a aj ostatni) - v tejto chvili - su sviatky, asi sa ti velmi nechce riesit servis, co je pochopitelne - odsat ,tak aby bolo v danom rozsahu a sledovat. Nasledne, ked sviatky prehrmia a problem sa zopakuje , mozes riesit ten servis.
Na to odsatie ak nemas potrebne naradie , mozes skusit z lekárne tzv." žanetku", to je velka striekacka plastova co sa pouziva napr.na klystyr. Hadicka myslim taka s priemerom vonkajsim do 6mn. A ako bolo povedane , odsavas cez mierku oleja. Ano , toyoty mavaju tu mierku zakrivenu, takze to bude mozno trochu zlozitejsie, ale malo by to ist. Nakoniec netreba ti vela , odhadujem , ze ten 1 cm naviac predstavuje tak cca 2,5 dcl. To by malo ist.
Zase pozor aby si nemal malo potom :D
Neboj sa toho, to zvladnes.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
hagi 10
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25.12.2023, 07:39

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od hagi 10 »

Jojo,to zvládnu. Vím,že se ptám stále na to samé,ale tím jsem myslel jestli s tím má někdo podobnou zkušenost.
hagi 10
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25.12.2023, 07:39

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od hagi 10 »

Tak mi to nedalo a zajel jsem do značkového servisu Toyota. Bylo mi řečeno "to je snad dobře,že je ho tam více,lepší než kdyby ho tam bylo málo". Oponoval jsem,že si to nemyslím,ale odbyli mne s tím,že to popřípadě budou řešit až při první kontrole při 15 000 km. Podotýkám,že tam byli tři přijímací technici a měl jsem dojem,že ani jednomu nebylo jasné co po nic vlastně chci. No nic,jdu odsát a bude mít dušička klid.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od biscuit »

Jestli tam máš nad horní ryskou, tedy nad maximem a tohle ti řekli, tak to jsou diletanti a měli by jít dělat něco jiného.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „C-HR“