Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od slabostka »

Samozrejme ista cast benzinu sa pri vyssej teplote odpari z oleja ale za prve to neriesi problem za druhe mas olej plus benzin co nemaze dobre...s tym by som sportove vykony nerobil. Ako som pisal ja by som s tym jazdil co najmenej
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

No už to nechám celé na servis a potom budem múdrejší. Už ich vidím, ako budú rozprávať samé výhovorky. Všetko dáme na papier a uvidí sa.
Ako vedia zistiť chybný vstrekovač paliva? Alebo čerpadlo? Diagnostika im to ukáže?
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od slabostka »

Ak chcu vedia... Vsetko sa da omerat zmerat premerat... Nenechaj sa hlavne uchlacholit ze kratke jazdy.... Nie je to cisty priamy vstrek, niet dovodu na take riedenie.... Mne napr. na vitare stupne olej tak do 0.5 cm maximalne a to je cisty priamy vstrek... Aj to neviem ci je to benzin alebo pri vymene stale cvrknem viac.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

slabostka píše: pon 27.02.2023, 17:35 Ak chcu vedia... Vsetko sa da omerat zmerat premerat... Nenechaj sa hlavne uchlacholit ze kratke jazdy.... Nie je to cisty priamy vstrek, niet dovodu na take riedenie.... Mne napr. na vitare stupne olej tak do 0.5 cm maximalne a to je cisty priamy vstrek... Aj to neviem ci je to benzin alebo pri vymene stale cvrknem viac.
Budem slušný, ale odbiť sa nedám. Mám už dosť informácií a prehľad o danom probléme. Nebudú to mať so mnou jednoduché :lol: :lol: :lol:
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

Ahojte. Bol som teda už v servise Toyota. Daný problém sme si spoločne prešli a začali sa mu poriadne venovať. Poprosili ma, či to môžme ešte trochu sledovať a či som ochotný ku ním ešte párkrát ešte prísť. Olej vymenili a mám prísť o 1000km, keď sa nič neprejaví, tak o 4000km a mám to stále sledovať. Hneď, keď si všimnem zvýšenie o 0,5 cm mám prísť to ukázať. Dokonca už aj skôr. Olej naliali cca 2 mm pod hornú rysku. Bol som pri tom, keď to merali a aj doma som to premeral a sedí to. Budem to pozorne sledovať a auto nešetriť. Takže sme v štádiu zisťovania.

Na toto som ešte pristúpil, ale posledný krát. Povedali, že dobre.

Uvidíme, sledujem to a budem vás potom o ďalšom postupe informovať.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od jarson »

A vypusteny stary olej nejako neskontrolovali? Nieco ho predsa muselo " doplnit". Bolo to palivo?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od slabostka »

Tento krok so skumanim ci Naozaj stupa hladina? si mohli odpustit - verim zakaznikovi.... No ale dobre aspon zachovana sanca na riesenie.... Drzim palce aj prsty
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od jarson »

No mne to pripada ako keby sa stale vracali na zaciatok. Take " zacyklene" . Celkom tomu nerozumiem, preco nepatraju po pricine.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

jarson píše: ned 12.03.2023, 15:45 A vypusteny stary olej nejako neskontrolovali? Nieco ho predsa muselo " doplnit". Bolo to palivo?
Myslia si, že to je benzín, podľa čuchu a chladiacu kvapalinu vylúčili. Vypustený olej nevedia inak skontrolovať na prítomnosť benzínu, teda nikdy to nerobili.
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

slabostka píše: úte 14.03.2023, 07:35 Tento krok so skumanim ci Naozaj stupa hladina? si mohli odpustit - verim zakaznikovi.... No ale dobre aspon zachovana sanca na riesenie.... Drzim palce aj prsty
Presne, ako hovoríš "pravdepodobne si myslia, že tam sám dolievam ten olej nad rysku :lol: :lol: :lol: " Ale dobre, nabudúce už musia začať riešiť s Toyotou. Páni povedali, že sa im také ešte nikdy nestalo.
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

jarson píše: úte 14.03.2023, 11:06 No mne to pripada ako keby sa stale vracali na zaciatok. Take " zacyklene" . Celkom tomu nerozumiem, preco nepatraju po pricine.
Najbližšie už budú musieť hľadať príčinu, teraz som im to ešte akceptoval, aby sa nepovedalo. Pravidelne to kontrolujem a uvidíme. Hlavne, že je nový olej a nemusím sa báť jazdiť.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od jarson »

"...nevedia zistit pritomnost paliva"
Vies co, chod radsej s tym inam. Toto je blbost jak traky. To nemaju kusok papiera a kvapku oleja? A vlastne ani nepotrebuju...vsak ked to nie je chladivo, logicky ostava benzin preboha.
Ak pominiem nejaky problem v riadeni zmesi, isiel by som po vstrekoch ako prve.
Skusil by som do paliva nieco na tento sposob. Tym nic nepokazis. Jazdou s olejom plnym benzinu urcite riskujes viac...
Obrázek
...ak je ale vstrek vadny a " tecie" tymto to neopravis. Urobi to iba vycistenie a teda lepsie rozprasenie paliva.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od slabostka »

Jarson ja by som to už nechal tak, jednak s tým inde nemôže ísť - záruka a inde by určite začali "odznovu". Papieriková metoda je fajn doma v garáži ale aj podľa mňa by to chcelo analýzu kde bude jasne udané percento paliva v oleji. Papierik aj podľa mňa nestačí.

Išiel by som fakt cestou reklamácie - akonáhle hladina bude stúpať hoc aj o pol centimetra auto odviezť, spísať a nechať im kľúče a "uvidíme sa po oprave" - schválne som včera mrkol v RAVke - hladinka cca 2000km po serviske presne ako bola a jazdí sa mix a ešte bolo chladno posledný mesiac.
Ak by bol problém so zárukou preventívne by som pohľadal labák ktorý také analýzy robí či už u nás alebo v ČR. Keď máš v ruke výsledok a pečiatkou certifikovaného labáku už máš v ruke niečo. Dúfam ale že na to nedôjde.
Moja ideálne predstava je že reklamáciu uznajú a vymenia buď vstreky alebo rovno celý motor popr. urobia nejakú softwerovú aktualizáciu?

Wynns - pevne verím že VIF to rieši - pred pár rokmi upravili tú receptúru - pamätáš ako sa zmenila farba a vôňa a pridali tam chémiu práve pre priamy vstrek.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

slabostka píše: čtv 16.03.2023, 16:20 Jarson ja by som to už nechal tak, jednak s tým inde nemôže ísť - záruka a inde by určite začali "odznovu". Papieriková metoda je fajn doma v garáži ale aj podľa mňa by to chcelo analýzu kde bude jasne udané percento paliva v oleji. Papierik aj podľa mňa nestačí.

Išiel by som fakt cestou reklamácie - akonáhle hladina bude stúpať hoc aj o pol centimetra auto odviezť, spísať a nechať im kľúče a "uvidíme sa po oprave" - schválne som včera mrkol v RAVke - hladinka cca 2000km po serviske presne ako bola a jazdí sa mix a ešte bolo chladno posledný mesiac.
Ak by bol problém so zárukou preventívne by som pohľadal labák ktorý také analýzy robí či už u nás alebo v ČR. Keď máš v ruke výsledok a pečiatkou certifikovaného labáku už máš v ruke niečo. Dúfam ale že na to nedôjde.
Moja ideálne predstava je že reklamáciu uznajú a vymenia buď vstreky alebo rovno celý motor popr. urobia nejakú softwerovú aktualizáciu?

Wynns - pevne verím že VIF to rieši - pred pár rokmi upravili tú receptúru - pamätáš ako sa zmenila farba a vôňa a pridali tam chémiu práve pre priamy vstrek.
Vedel by si o takom labáku, kde to robia?
Pavol1707
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: ned 19.02.2023, 10:26

Re: Vysoká hladina oleja + netesnosť na olejovej vani.

Příspěvek od Pavol1707 »

jarson píše: čtv 16.03.2023, 15:23 "...nevedia zistit pritomnost paliva"
Vies co, chod radsej s tym inam. Toto je blbost jak traky. To nemaju kusok papiera a kvapku oleja? A vlastne ani nepotrebuju...vsak ked to nie je chladivo, logicky ostava benzin preboha.
Ak pominiem nejaky problem v riadeni zmesi, isiel by som po vstrekoch ako prve.
Skusil by som do paliva nieco na tento sposob. Tym nic nepokazis. Jazdou s olejom plnym benzinu urcite riskujes viac...
Obrázek
...ak je ale vstrek vadny a " tecie" tymto to neopravis. Urobi to iba vycistenie a teda lepsie rozprasenie paliva.
Dávam skoro každé tankovanie VIF SUPER BENZIN ADITIV - 5l
Odpovědět

Zpět na „C-HR“