RAV4 2013 2.2 špatný start po delším stání

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
sergeiicz
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 14.12.2021, 11:21

RAV4 2013 2.2 špatný start po delším stání

Příspěvek od sergeiicz »

Ahoj, po cca týdnu stání se mi teď v zimě stalo že ravka špatně startovala

jednou nastartovala, chcípla a pak dýl točila, další start po týdnu pak jen dýl točila ... na co se dá kouknout v domácích podmínkách?
Vyčistit váhu vzduchu? palivový filtr?

V diag žádné chyby, baterka je ok, alternátor je ok, teplé starty ok na brnknutí, naftu beru na eurooilu nebo benzině, výjimečne na molce ale ne plnou ... paradoxně se mi to začlo dít po autorizáku (oleje, fitlry, kontrola) :D ale je pravda, že to auto stálo tak 2-3 dny v těch velkých mrazech

Díky
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: RAV4 2013 2.2 špatný start po delším stání

Příspěvek od jarson »

Pises , že baterka je ok. A že sa ti to deje tesne "po servise". Tak?
No, nebol by si prvý a žial ani posledný, ktorému práve v servise "vycucali" baterku. To je normálka - niekedy stačí, že má proste počas práce na aute otvorené dvere alebo kufor a nevypne interierove svetlo. Ak to takto má celý den....nehovoriac o iných prácach, ked nieco kontroluje, diagnostikuje, dodkola startuje a podobne.....no a ked je hotove , tak proste auto vyberu z dielne a zaparkuju o 5 metrov niekde na dvor .....a ked sa to potom hneď nenabije a navyše bude takto hlboko vybitá stáť na mraze ( stačí niekedy aj len 24 hodín ) už je obvykle nenávratne poznačená. Ona sa tvári fajn, ale v záťaži už to nemusí byt ono. Proste stráca kapacitu a ľudovo povedané nedrží. Boli aj takí čo po oprave zo servisu odchádzali s pomocou štartovacích káblov.
Podla mňa ju proste nabíjačkou nabi a jazdi ďalej. Možno sa to spamätá.
A možno je samozrejme chyba inde. Ale toto ma napadlo ako prvé , keď som si prečítal tvoj príspevok.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
sergeiicz
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: úte 14.12.2021, 11:21

Re: RAV4 2013 2.2 špatný start po delším stání

Příspěvek od sergeiicz »

jojo chápu, ale já po servise jezdil tak 3-4 dny s autem pravidelne delsi trasy a az potom jen víkendy - kdy se ten horší start projevil

nemám zátěžák na měření baterky, ale před startem měla kolem 12,5V a hned po startu dává 14,2 - 14,4V což beru jako ok, ono to auto právě točí pěkně ale trvá dýl než se "chytne". Zkoušel jsem ověřenou medicínu na čištění vstřiků (docela mi pomohla u staršího LR) ale je to pořád stejné - týden auto stojí a první start trvá dýl a auto dýl točí
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: RAV4 2013 2.2 špatný start po delším stání

Příspěvek od biscuit »

žhavení?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“