PRIUS XW30 NEKURI

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od jarson »

Tak a predsa som objavil nieco prakticke co by mohlo pomocť :idea:
Rozmyslal som co pisal MiBo o tom zavzdušnení. Mam za to , že inžinieri tak nejak na to mysleli a , nevenoval som tomu viac pozornosť. Uprimne, naposledy tento problem mala skoda 120, ked si musel zdvihnut hore miesto s ventilom na hadici a rucne to odvzdušniť. lenže toto je o pol storočie inde.
Ale ....na nete som narazil na videa, kde prave toto robia. Asi teda japonskí inžinieri práve nemali svoj deň, alebo čo ....
Takže - treba zobrať 10-ku orech s golou, vybrat dva šroby čo držia nadržku s kvapalinou pred spolujazdcom ( ak stojis pred autom tak vlavo hore) a zdvihnut ju o niečo vyššie . Niekde ju mali volne položenu na kryte motora, inde zavesenu na zamok kapoty... proste nech je v najvyššom možnom bode. Potom treba naštartovať auto v nejako servisnom režime ( to netuším , čo je...volnobeh? ). A nechat to bežať, kym sa spustia ventilatory chladiča a potom este niekolko minut.
Samozrejme kurenie otvorene naplno.
A nechaj fyziku urobiť svoju prácu 8)
Myslím , ze natolko jednoduche, že za vyskušanieto stojí.
Podla logiky by to mohlo pomoct, ak je naozaj niekde nejaky blbec vzduch.
Ano, napadlo ma, že ak by to tak bolo, tak by sa aj motor pri jazde mohol prehrievat, co sa nedeje. Ale...udajne u priusu sa nemusí, resp. ak nejazdíš mimo mesto a rýchlo , teda spalovak nie je tak zatažený, udajne sa to nemusí prejavit.
No to je jedno. Ja by som to skusil.
a ako hovorieva "profesor" MiBo - " pre inšpiráciu" :
https://www.youtube.com/watch?v=zE-TUVAhrvg
Naposledy upravil(a) jarson dne pon 20.11.2023, 12:58, celkem upraveno 1 x.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
gombo
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 30.07.2018, 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od gombo »

MiBo píše: ned 19.11.2023, 21:24 Ohľadom čerpadla po REPASE skúsil si toto:
-https://youtu.be/XPp6bmmnbik?si=lWyRawykbASIKZuD
casi asi 3:45
a precital si "sz" a link https://priuschat.com/threads/3rd-gen-p ... se.228739/
LEN TAK INFO!
SKÚŠKA-TERMOSTATU -https://youtube.com/shorts/R3h8tMfeQuU? ... DfptJuloi6
Cerpado ma dve moznosti, ako sa pokazi. Bud elektronika a vtedy vypisuje zavady, alebo sa poskodi rotor a vtedy to diagnostika neukaze. Robil som to osobne a pridam aj foto, v com je problem. Su aj videa na yutube o tom. Ja som vymenil rotor, ktory bol chyteny. Chyby diagnostika nevypisovala. Samozrejme som to v servisnom mode nastartoval a odvznusnoval. Radiator bol upchaty po tom, co prdlo tesnenie pod hlavou. Po vymene tesnenia som vycistil uplne upchaty radiator, ktory vobec neprepustal vodu a vobec to nekurilo.(mozno som mal vycistit cely okruh) Po precisteni radiatora sa to rozkurilo, ale cim je vonku chladnejsie, tym horsie. Ked ale zastavim a motor vrci par minut, tak sa to rozkuri. Ako som uz pisal vyssie. Diagnostika stale ukazuje teplotu motora v 85-90 ci idem po dialnici, alebo na mieste. Skusal som to odvzdusnovat aj "cumakom do kopca" , ale bezvysledne. Tak som objednal novy termostat a dvojzlozkovy prostriedok protec na vyplach okuhu po prdnutom tesneni. Dnes to este skusim odvznusnit tou dvihnutou nadobkou. Ked to nepomoze, tak vymenim termostat a predtym to vyplachnem.
Přílohy
IMG_0487.jpeg
IMG_0487.jpeg (240.58 KiB) Zobrazeno 343 x
Toyota Prius lll lpg
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od MiBo »

Termostat môžeš odskúšať ci je dobry ...ak ÁNO a znova prepláchneš a odvzdušníš nenastane náprava tak asi čerpadlo ZLE RIADI OTACKY z RJ !
TREBA HLADAT NA NETE AKO OTESTOVAT CERPADLO PRI / VSETKYCH PODMIENKACH JAZDY/ - z auta-PP.
...a co tak sa na to pozrieť cez diagnostiku " SERVISE TOYOTA" alebo doma napr. ELM 327 A MOBIL?
Uživatelský avatar
gombo
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 30.07.2018, 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od gombo »

Diagnostiku mam prejdenu aj s testom cerpadla. Nula zavad. Keby bola chyba v otackach cerpadla, alebo v zlom riadeni otacok z jednotky, tak by vypisalo chyby v diagnostike a v lete by sa to prehrievalo. Nic take sa ale nedeje. Jedine co diagnostika nevypise, je ked sa pridiera poskodeny rotor, ale ten je novy. Cely okruh preplachnem, vymenim termostat, poriadne odvzdusnim a uvidime.
Toyota Prius lll lpg
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od MiBo »

Pokiaľ mas moznost /garáž/ tak by som plnil cez spodok chl. kvapalinu - výpust chladiča na spodku...a vrch by som otvoril na odvzdušnenie a pomáli lial asi 1m nad chladičom ....vytvoriť troška tlaku na vytlačenie "vzdušika" cez nádržku a odvz. ventil .ukázka video ASI 16:10min.
https://youtu.be/7ysveY52PII?si=EYulsuLUSaGsRAhR
-doplnene 21.11.2023 aj takto sa to dá - preplach radiátora :
https://youtu.be/xqpCLHc5e6Y?si=JJIeKv4TQWdEKif7
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od MiBo »

jarson:
Potom treba naštartovať auto v nejako servisnom režime ( to netuším , čo je...volnobeh? ).
a ako hovorieva "profesor" MiBo - " pre inšpiráciu" :

- "teraz píše pre žiaka odpoveď:
Hybridne vozidlo servisnom režime znamená ŽE SPALOVACÍ MOTOR IDE STALE /NEVYPNE KED DOBIJE BATERKU ALEBO NIE JE ZAŤAŽENÝ SYSTÉM ...ATD/ aby sa vyskúšali jednotlivé periférne časti a motor ...
Naposledy upravil(a) MiBo dne úte 21.11.2023, 19:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od jarson »

Parada :D
Zase som sa nieco naučil.
Sice som kedysi v "praveku" tiež vlastnil "hybridne " vozidlo, ale take tam nebolo.
Islo totiz o hybrid v povodnom vyzname slova - krizenec, miesanec... A to staru skodovku poskladanu zo vsetkych dostupnych verzii do jedneho "superstroja" :angry:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od MiBo »

gombo: UŽ MÁŠ AUTE TEPLÚČKO? Ako si to poriesil ?
Uživatelský avatar
gombo
Člen Týmu
Příspěvky: 22
Registrován: pon 30.07.2018, 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od gombo »

zatial bez zmeny. uz som zufaly. nepoznate mechanika, ktory sa dobre vyzna v tychto priusoch?
Toyota Prius lll lpg
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: PRIUS XW30 NEKURI

Příspěvek od MiBo »

Po tech. stránke som zvedavý ked se vloudila chybička ?
POKIAL SI UROBIL PREPLACH RADIATORA A NEMAS TAM VZDUCH .
TAK JE VADNE VODNE CERPALO motora resp. jeho - "ovládacia ELEKTRONIKA" - podľa teploty motora a požiadavky kúrenia mení čerpadlo otáčky
-alebo je vadna elektronika klímy požiadavky kúrenia treba preveriť ......
POZRIET ASI OD 10MIN. :https://youtu.be/qinMNe3Ka2k?si=c_hUI1SKYMjRwuG9
Určíte treba navštíviť odborníka /servis Toyoty/ aby pozrel cez diagnostiku na čerpadlo a jednotlivé režimy.
Odpovědět

Zpět na „Prius“