Nový Prius

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
zetk
Člen Týmu
Příspěvky: 36
Registrován: pon 04.05.2020, 06:20
Bydliště: Veselí nad Moravou

Re: Nový Prius

Příspěvek od zetk »

Mě se nový Prius líbí, ale pokazili to tím PHEV, které bude jako jediné dostupné v Evropě. Díky tomu bude cena vysoká, lidé bydlící v bytě nebudou mít kde nabíjet a v budoucnu to bude potencionálně riskantní ojetina, kvůli ceně baterky, která bude určitě podstatně dražší, než u klasického Priusu.
Prius 2 [2007] (první auto)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Nový Prius

Příspěvek od slabostka »

Myslím že to dáva logiku, Prius tu nie je nosný model, ani neviem či som videl nejaký z poslednej generácie za tie roky, všetko gen.III aj to sem-tam. Je jasná prevaha auris-corolla v kombíku, RAV4 a podľa mňa corolla cross by mohla byť tiež úspešná. Samozrejme yariska...

Prius bol zakladateľ ale v praktickosti ktorú v EU preferujú prehráva s nižšou strednou kombík a SUVčkami. Ak by tie smiešne predaje ešte rozdelili nemalo by to zmyslu. Navyše rast cien, pokles kúpnej sily mu nehrajú do kariet.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: Nový Prius

Příspěvek od DavidDDD »

Za mě je nový Prius nejhezčí Honda co Toyota udělala :D Mě prostě zepředu připomíná Cicvic... A přidám se k názoru že sice fajn, hezký vzhled, ale že by to zmenšení mohlo (realita ukáže) být na úkor pocitu, tak jak Prius znám. Tak snad výhledově bude i "obyčejný" hybrid v prodeji, protože tohle (zase souhlas) jako ojetina bude méně perspektivní... K cenám ojetin nelze než pobrečet, cca 7 let zpět známý kupoval IIIku za cca 3 kila a teď ji za trochu prodal skoro za stejno :D Pominu že mohla být moje, kdybych se rozhoupal, ale když vidím ceny Plusek (mám ho 5 let) tak nechápu. Mě vychází nejlíp to, že si Priuse nechám na dojetí, reálně do konce jeho (nebo mých) sil a uvidím. U druhé Toyoty to mám taky tak ( 11 let ji už mám ). Beru to jako kupec ojetin.... Teď mi to jinak nedává smysl...
Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
Uživatelský avatar
stani
Věčnej rejpal
Příspěvky: 876
Registrován: úte 07.02.2012, 16:05
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Nový Prius

Příspěvek od stani »

Tento nový Prius se mě velmi líbí. :)

Škoda jen, že u nás se bude prodávat pouze plug-in... :(
Avensis T25 FL kombi 1.8 VVTi automat(HDM)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
stani.1blog.cz
Odpovědět

Zpět na „Prius“