P0300, P0301 a P0304

vše ohledně modelové řady Previa
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od fsoos »

jarson píše: stř 29.06.2022, 15:37 Jeden servis o ktorom sa hovori, ze vie , je v poprade.
Ked myslis, ze by sa ti tam dalo zajst z bystrice...
Myslis autorizovany - Toyotu? Ci nejaky iny. Vylet do Popardu by mi samozrejme nevadil, ak by bola sanca, ze sa veci posunu k lepsiemu :)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od jarson »

Iny .
Mas spravu. Aby nebola reklama
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od fsoos »

jarson píše: stř 29.06.2022, 17:01 Iny .
Mas spravu. Aby nebola reklama
Tak chlapci z Popradu uz asi nic, su zavreti a nedopatral som sa preco ani kedy otvoria...
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od fsoos »

Tak dame nejaky update ohladom situacie mojej Previe. Situacia sa po roku zhorsila a sice tak, ze chybu P0300, P0301 a P0304 vypisuje teraz stale. Ma to vsak jedno specifikum - udeje sa to len na volnobeh. Ak idem povedzme dlhu cestu (3-4 hodiny), nijaky problem s kontrolkou motora. Akonahle vsak zastanem na krizovatke, kontrolka zacne blikat a ja mam tak 10s na to, aby som pridal a kontrolka neostane svietit. Ked vsak stojim dlhsie, blika a ostane svietit. Este jeden postreh: Ak kontrolka trvalo svieti a situacia sa zopakuje, tak pri volnobehu sa stalo svietiaca kontrolka motora rozblika. Takze co mame za sebou: sviecky, cievky, sensor polohy klukoveho hriadela, aj vackoveho hriadela a naposledy som pretesnoval veko ventilov - vsade uz presakoval olej a aj na svieckach som ho nasiel. Takze pred vymenou oleja som zhodil veko a dal nove tesnenie a cerstvucky Toyota olej. Podla vlastneho uvazenia sa mi zda, ze na rade je senzor vahy vzduchu... Este taka drobna poznamka, aj po vymene oboch lambda sond z casu na cas vyhodi P0420 a P0430, co pravdepodobne znamena, ze katalyzator odisiel do vecnych lovist, ale skor ako ho vymenim, by som rad doriesil tento problem s P0300 a jeho dvoma synmi. Nejake napady ci usmernenia?
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od zvady2 »

Napíš to v angličtine ( klidně translator) zde
https://www.facebook.com/groups/4475340 ... ?ref=share
a zde
https://www.facebook.com/groups/8642141 ... ?ref=share

Možná se někdo najde
Já mam stale chybu katalozatora a to jsem spodní lambdy odsadil dal redukcí. ALE je to jen oo dlouhé trase 500 km - asi se srovnání mapy v řídící jednotce.
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od fsoos »

Dobrý napad. Zvladnem aj bez translatora a som zvedavy, ci nieco kvapne :)
Napíš to v angličtine ( klidně translator) zde
https://www.facebook.com/groups/4475340 ... ?ref=share
a zde
https://www.facebook.com/groups/8642141 ... ?ref=share

Já mam stale chybu katalozatora a to jsem spodní lambdy odsadil dal redukcí. ALE je to jen oo dlouhé trase 500 km - asi se srovnání mapy v řídící jednotce.
[/quote]
Aha, ja ked som ich mal, tak mi nevypisovalo chybu. A aj som s nimi normalne presiel emisnou. A Ty nemas problem na emisnej kontrole?
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od fsoos »

Tak dame zase udpate o situacii. K vymenenym dielom sa pridali dalsie. Cievky, sviecky, vzduchovy filter, MAF-senzor, Vstreky (benzinove), regulator tlaku, palivovy filter z nadrze, tesnenie veka ventilov, snimac polohy klukovky, vybral som skrtiacu klapku - uplne vycistil a rochodil a tiez som pomocou dymaku skusal tesnost motora a vsetko tesni ako ma. Robil som aj repas plynovej membrany reduktora a nastavoval tlaky a na chybu to nemalo nijaky, ale ze uplne nijakz vplyv. Napadlo ma este hladat chybu na vyfukovom potrubi. POdla zaznamov som zistil, ze prva (regulacna) lamda pred katalyzatorom na zvode kde ustia vyfuky 1 a 4 nebola menena od novoty (340k), tak som sa potesil, ze to by mohlo byt - lambda nefunkca a preto dobre nereguluje zmes vo valci 1 a 4. Vymenil som ju (OEM Denso - nepajkovana), ale moje ocakavanie neboli naplnene. Nijaky, ale fakt ze ziadny efekt. Rozmyslam teda, ci je to katalyzator? Lebo specificky je to len valec 1 a 4 ktore maju problem. Lambdu (diagnosticku) za katalyzatorom som samozrejme tiez menil. Pri jazde nie je nijaky problem, ci to vytacam na 6000 otacok, alebo lizem 2000. Iba a len na volnobehu zacne po 10s blikat kontrolka motora a ak nepridam plyn, rozsvieti sa chyba. Inak ked si tu chybu pozriem vo freeze framoch, vzdy je problemom a spustacom chyby LONGFT2: hodnota okolo plus 20. (ten FT2 je prave ten 1 a 4 valec merany lambdou). Cize je ocividne, ze dlhodoby fuel trim vykazuje priliz chudobnu zmes, ktoru sa snazi ECU kompenzovat pridavanim paliva az je kompenzacia prilis vysoka a vyhodi chybu. No, tak ze ci Vas este niekoho k tomu nieco nenapadne...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od jarson »

Prepac, asi sa ti to nebude pacit, ale vsimol som si, ze stale sa vyhybas ventilom.
Ano ja jednej strane - ak pri meraní tlakov bolo vsetko ok, nemal by tam byt problem. Na druhej strane - tlaky pokial viem sa merajú na studenom motore ( mozno sa mýlim , ale merajú sa cez svieckove otvory a vyberať sviečku z horúceho motora je predsa blbost ). Vieme , ze ventil teplom meni dlzku....a v kontexte lpg ...proste ja by som to dal nastavit. Vlasne aj v pripade , ze by ziadna chyba nebola. Viem, pri previi je to fakt zlozite ( a iste aj drahsie ) , ale vsak lpg ti na to uz zarobilo.
No a este ma napadla jedna vec len napad - nie je dost dobre mozne aplikovat tuto vadu na konkretny valec, ale co ak.....ono to zdanlivo nesuvisi, ale podla knizky a praxe ano. Ak mas vadne cislo teploty vody, ovplyvni to v dalsom dosledku bohatost zmesi. Minimalne u afe motorov to tak proste je. Aj dvojliter. Znamy toto riešil, detaily ti nepoviem , pozname sa len " trlefonicky" , podobne peripetie ako u teba - nakoniec to bolo toto cidlo. Povodne malo problem s kontaktom zive / mrtve. Problem , ze nove druhovyrobove po premerani zase hodnoty hodne mimo. Nakoniec dal nejake z vrakoviska za par€ a hla - zázrak. Vsetko ok a ako bonus aj nižšia spotreba. Netvrdim, ze som trafil, ale skusit mozes . Minimalne je to lacno a lahko preveritelne. Ak to ma pomoct tak fajn, ak nie , vzhladom na to co uz mas za sebou, je to maličkosť.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od fsoos »

jarson píše: pon 02.10.2023, 16:11 Prepac, asi sa ti to nebude pacit, ale vsimol som si, ze stale sa vyhybas ventilom.
Mne sa paci kazdy napad - viac hlav viac rozumu. A ano, uznavam, ze mas pravdu s tymi ventilmi. Rad by som ich poriesil - minimalne teda premeral - veko som mal dole, ale kedze som to este nerobil netrufnem si urobit zaver, ci je to v poriadku alebo nie. Kamarat mechanik mi povedal, ze by ich bolo pocut, a nie je, ze to mam nechat tak. Poprosil som ho, ze ci by sa na to pozrel, popripade skusil nieco urobit, ale ani pocut nechcel. Ze ma roboty na mraky - je to sikovny chalan, ale viac menej len vymiena stare diely za nove, ale dumat v suvislostiach na to nema moc casu. Nemam problem zaplatit niekomu za taketo hranie sa, ale nemam nikoho. Chcel som ist odniest auto do Popradu chlapcom, ale maju zavrete a nevedno, kedy otvoria (neviem co sa tam stalo). Takze ak by niekto poznal sikovneho mechanika, v BB a okoli, rad za nim pojdem s ventilmi. A moze to aj tak byt ze prave na 1 a 4 valci ne su v poriadku, ked to vyhadzuje prave tuto chybu - ale este ma matie to, ze napise aj chybu P0300 (to je random misfire - teda akoby ta zavada pre tieto dva valce bola spolocna, nie na kazdom samostatne - ale to moze byt aj nespravna uvaha.
No a to cidlo teploty je dobry napad, aj som okolo neho chodil, ale potom som mávol rukou - ze to predsa v nijakom pripade nemoze suvisiet. Ale ked si ma teraz povzbudil tak to skusim. A hovoris, ze treba dat orginal, pokusy z druhovyrobou by nemuseli dopadnut dobre. OK, tak skusim nieco najst... Dakujem za pomoc, vazim si to.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od jarson »

Pozri, iba som posunul skusenost. Jemu ale obcas vobec nestartovalo kvoli tomu dokonca. A netvrdim , ze rovno original, len , ze cidlo ktore kupil bolo zle. Tiez " vylucovali" a niekto ich naviedol tymto smerom a tak k tomu doslo. On kupil nove neoriginální a nikoho by nenapadlo ho merat. Ale on bol nejaky elektromechanik alebo co ...tak jeho to napadlo :) . Je to iba skusenost.
Ved ho najprv iba premeraj. Nemusis hned zhanat dalsie. Ma to mat nejaky rozsah....ja v tychto " knihach'" moc zbehlý nie som , ale stavim sa , ze do 24 hodin sem uzivatel "Mibo" hodi prislusny link s referencnymi hodnotami. Neviem ako to robi, ale co tak sledujem , tak na toto je macher :).
Ja by som si urobil taky " reset" v hlave a isiel znova krok po kroku od najjednoduchsej ( obvykle aj najpravdepodobnejsej) priciny dalej.
Pises , ze to zacalo po manipulacii s cievkami a svieckami. Hladal by som tam . Kontakt na cievke napriklad, kostra....nieco s cim hybal....
Tu mas taky prehlad o tejto chybe - priciny a riesenia. A nezabudaj - ani nove diely jemusia byt dobre.
https://www.fixdapp.com/blog/p0300-code/
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od fsoos »

jarson píše: pon 02.10.2023, 18:26 Ja by som si urobil taky " reset" v hlave a isiel znova krok po kroku od najjednoduchsej ( obvykle aj najpravdepodobnejsej) priciny dalej.
Idem na to. Dakujem za povzbudenie, uz som to potreboval :) aj preto som to asi napisal sem a vyzera, ze to bol dobry napad...
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od fsoos »

Inak, zasadnu cast tohto servisovania som si aj nahral - keby sa niekto velmi nudil, mozete na to mrknut: https://www.youtube.com/watch?v=-m9aaSp ... hBpVf7wbnl
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od MiBo »

jarson:
-link dám až keď sa vrátim z dovolenky.
Dáta su drahé a wifi vypadáva...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od jarson »

Dovolenkovat to hej, ale na dáta sme "škrob" ?
Ha, ha, ha.... :mrgreen:
No však dobre. Ked už to "opravuje" tak dlho, tož pár dní snád ešte vydrží.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: P0300, P0301 a P0304

Příspěvek od MiBo »

som mimo EU tak si pozri taríf Turecko...👀
Odpovědět

Zpět na „Previa“