Corolla od 2019 držák mobilu do ventilace

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Pražák
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: ned 30.10.2016, 18:03

Corolla od 2019 držák mobilu do ventilace

Příspěvek od Pražák »

Zdravím,

Měl byste někdo tip na držák mobilu do mřížky ventilace (nejlépe "gravity"), který do tohoto modelu vhodně pasuje?

V Aurisu jsou mřížky jinak řešené a dosavadní držák tam s telefonem vůbec nedostanu.

Předem děkuji za případné tipy ;-)
Toyota Corolla '19
Toyota Auris '10
VW Golf '02
Škoda Fabia '01
Peugeot 106 '95
Uživatelský avatar
a1bert
Manager Týmu
Příspěvky: 306
Registrován: úte 13.05.2008, 11:45
Bydliště: EU T25 1ZZFE, E210 M20A-FXS

Re: Corolla od 2019 držák mobilu do ventilace

Příspěvek od a1bert »

ja mam tohle a funguje to, jen je horsi pristup k tlacitku vystraznych blinkru (neda se do nej bouchnout ale musis oklikou):

https://www.aliexpress.com/item/4001180 ... 1802eyXBRG
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla od 2019 držák mobilu do ventilace

Příspěvek od farnell »

Nič lepšie ako Brodit Proclip neexistuje.
Mal som hafo držiakov do mriežky ventilácie no ani jeden nedrží pevne a každý mi po čase začal lietať zo strany na stranu.
Nevýhodou Brodit Proclip je cena, ale zas ho máte na veky.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Corolla od 2019 držák mobilu do ventilace

Příspěvek od biscuit »

já zas můžu říct, že brodit nemusí být na každém autě dobré řešení. třeba na celice mi držák uplně nedržel, často se uvolňoval a navíc to ani nevypadalo moc hezky narvané ve spojích továrních plastů. druhá blbá věc na tom byla, že byl držák jen pro můj telefon, takže další řidič měl smůlu a samozřejmě po nějaké době i já, když jsem si pořídil nový telefon (nevím jestli dělají taky univerzální držák telefonu, nebo stále jen ten na konkrétní model).

mně zatím k největší spokojenosti slouží takovej sráč, od kterýho jsem moc nečekal - https://www.czc.cz/wedo-drzak-telefonu- ... 26/produkt
jen už se neprodává :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla od 2019 držák mobilu do ventilace

Příspěvek od farnell »

Brodit je povestný tým, že využíva existujúce medzery v plastoch kokpitu.
No napriek tomu si myslím, že v prípade Corolla to vôbec nie je zle vyriešené.
Problémom mnohých ľudí je, že sa im to javí ako dačo čo kazí vzhľad.
Ja osobne dám prednosť účelovosti pred vzhľadom. No aj napriek tomu si myslím, že vzhľad príliš neutrpí.
Pokiaľ ide o použiteľnosť držiaku na rôzne modely mobilov tak áno toto môže byť do určitej miery limit.
Ale iba do určitej miery.
Ten môj držiak je takmer univerzálny vzhľadom k tomu , že sa dá upraviť jeho šírka. Samozrejme nie je to vec ktorú si dokážeš upraviť takpovediac za sekundu.
Navyše dnes už takmer väčšina mobilov sú takmer 7" pádla a rozmerovo sa už líšia minimálne.
Ten môj sa dá upraviť na zariadenia od 62-77mm šírky.
A ďalšia vec čo mne osobne na tých držiakoch do ventilácie vadí je aj to, že sa spodná hrana často opiera o plasty a časom dochádza k ich nenavratnemu poškodeniu (poškriabaniu).
Toto aspoň na Corolla s Brodit nehrozí.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Corolla od 2019 držák mobilu do ventilace

Příspěvek od biscuit »

nechtěl jsem, aby to znělo jako oponování. věřím, že s tím máš dobrý zkušenosti, a že v tvé corolle je to fajn. mají to robustní a z kvalitního plastu, kloub byl velmi pevný a šel utáhnout tak, jako prakticky na žádném jiném držáku.

a s tím telefonem máš pravdu, navíc se dá vždycky dokoupit jen ta polovina pro upevnění telefonu. já ale pro to neměl motivaci, protože jsem z toho nebyl úplně nadšenej.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Corolla od 2019 držák mobilu do ventilace

Příspěvek od farnell »

Nie, nemám problém s tvojou skúsenosťou. Každý ju máme dáku.
Veľmi dlho som sa odhodlával k nákupu.
Možno ak by ceny Brodit a Proclip boli ľudovejšie tak by sa pre toto riešenie rozhodlo možno viac ľudí.
Ja som mal to šťastie, že držiak mobilu bol za polovičnú cenu. Momentálne stojí 80€ a Proclip takmer 30. Takže sa viem vžiť do voľby každého či dá za toto riešenie viac ako 100€.
A navyše ani toto riešenie nemusí sadnúť každému a nemusí byť vždy vhodné. Napríklad v jednej z verzií pre Prius je clip umiestnený priamo vo výdychu vzduchu. Avšak ani tu sa na upevnenie nepoužívajú lamely ventilacie, to len na okraj. Takže verím v odôvodnenú obavu prehrievania a možného prílišného ochladenia zariadenia.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „Corolla“