Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

vše ohledně modelové řady Rav 4
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od slabostka »

tak porovnávať môžeš čokoľvek napríklad lentilku s tehlou ale k čomu to bude netuším...
asi patríš k vodičom pre ktorých je spotreba taký oltárik a okamžitá spotreba je nejaká modla - viem že je to taká modna vec napriek značkami... a akú máte spotrebu? a koĺko vám to berie: a v lete? a v zime? a prázdne auto? a plné auto?

- ja osobne spotrebu "riešim" tak že vidím na PP priemerku a tam to končí. Či to bude 6.5 alebo 5.9 čo s tým? K tvojmu dotazu - mal som dojem že riešime priemerku nie nejakú konkrétnu situáciu - to už vôbec nechápem načo by to bolo dobré. Takže fakt neviem koľko to berie na danom úseku dialnice pri danej teplote, danom zaťažení, danom zapnutí spotrebičov a daných pneumatikách a ich tlaku a danom vetre - dotaz postráda logiku.
a k tomu čo som napísal predtým - tie dve modely sú rozdielne pohony - rozdielne výkony, rozdielne prevodovky - takže ak ty budeš mať vymyslím si 6.0l na dialnici a ja 8.0l tak to bude znamenať čo? A keď ja budem mať v meste 4.5l a ty 10l tak to bude znamenať čo? Ja teda neviem...

Skúsme čo dotazom sleduješ - chceš si potvrdiť že si kúpil lepšie ako keby to bol hybrid? hybrid je o spotrebe až na poslednom mieste - ver mi. To som zistil pri prvom a druhý sa kupoval pre niečo úplne iné. ono aj ten prvý sa kupoval ako jazdenka nie kvôli spotrebe.
Takže si ho pekne zabehni ak je to nové auto, vymeň olej tak po 2-3000km a užívaj si jazdu a na okamžitu spotrebou sa vykašli.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od CommonUser »

slabostka píše: sob 05.03.2022, 22:34 hybrid je o spotrebe až na poslednom mieste - ver mi
Slabostka, ty si strasny alibista. :twisted:
Jonky píše: sob 05.03.2022, 20:55 Nechcem rypat,ale preco by nebolo mozne porovnat spotrebu pri rychlosti 130 km/h benzin vs hybrid? To vazne mate na hybridoch 8,6l spotrebu na dialnici? Ja robim Ba- Tatry na benzine za 6,5-6,8l,to je tam vazne tak velky rozdiel?
Jasne, ze je to mozne a prave maximalne porovnatelne. Iste, podmienky nie su vzdy 100% tie iste, ale lepsie ako takto ako nejake pseudo-udaj.
Ale bacha teda co porovnavas.

Tych 8,6 hybridu je pri ustalenej rychlosti 140km/h - teda nie "ziva" dialnica. Takze si zober vecer RAVku na prazdnu dialnicu, kde kopnes tempomat na 140km/h a v tom momente znuluj palubak. Snaz sa prejst co najviac km, aby si vylucil prevysenie, vietor a pod.
Ani ty nebudes mat 6,5 - to ti rucim. Avis 1,8 ma rovnych 7,0 - merane na 40 km useku v AT v noci (teda 145 km/h tacho, realne 135 km/h).

ADAC nameral hybridu na dialnici (bezna premavka) 8,0 - meraju stale rovnaky usek.
Avisu 7,5 alebo novej Corrole 2.0 hybrid 7,3l/100km.
Proste na dialnici a pri ustalenej rychlosti duplom - ti ten hybrid az tak nepomoze.

Aj tak to ber ako vybornu spotrebu na benzin v takej skatuli. Hybrid ma vyhodu v meste a samozrejme v celkovom vykone a aj reakcii na plyn.
Euro6 viac benzinu nedovoli :evil:

Este je otazka co tankujes - E5 alebo E10 - mne to robi 0,5L rozdiel, ale dovolil som si to len 2x testovat a hned som to vyjazdil, tu E10.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
Uživatelský avatar
Jonky
Člen Týmu
Příspěvky: 56
Registrován: pát 08.11.2019, 01:18

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od Jonky »

Hosi,neberte ten zivot tak vazne🙂,len ma prekvapil ten dost velky rozdiel v spotrebe,mam benzin ale keby som mal vtedy na ruke o 5000€ viac(platil som cash),idem do hybridu,jasne ze je lepsi,niekde som to uz spominal. Ak to bola otazka na na tak tankujem E5 v AT. E10 som tankoval za tie dva roky asi 4x,ked som bol Tatrach a nebola ina moznost. Peace😉✌️
RAV4 2.0 benzín/MY19/Multidrive S,AWD,Comfort+Paket Style +Vyhrievanie predných sedadiel+Navi
ex: Honda Civic 8G 1,8 Vtec Sport
wwk
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.02.2021, 10:03

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od wwk »

Zolino píše: čtv 03.03.2022, 18:50 Aká je spotreba na hybride mimo mesto a diaľnica, ale kľudne napíšte aj mesto. Len zo zvedavosti, lebo už som kúpil benzín a spotreba je nad moje očakávania dobrá
Diaľnicou síce neposlúžim, lebo tu žiadne nemáme, takže sa jazdí tak 100 km/h, občas 120. Bežná spotreba tak 5,5-6 l, keď vleziem do mesta mínus liter, keď je teplo a nefúka mínus liter, keď fúka silno plus liter, keď ťahám karavan plus liter a pol. Kamarát s dízlovým Tucsonom má v podobnom režime skoro o liter viac.

Treba brať do úvahy, že priemerná teplota pre tie spomínané údaje je okolo 5 °C a vietor v nárazoch 40 km/h (občas sa pritrafí aj 180+ km/h), plus zimné kolesá s hrotmi tak 7-8 mesiacov do roka. Mne to na tie podmienky príde ako vynikajúca spotreba, keď som mal asi tri dni ako náhradné auto nehybridný benzín, mal som tuším skoro o liter a pol viac, ako mávam s mojou. Mesta minimum.
RAV4 Hybrid VX MY2021 · Land Cruiser 100 VX MY1998 · Alfa Romeo Stelvio 2,0T 280k MY2019
Zolino
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: úte 21.09.2021, 19:46

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od Zolino »

wwk píše: pon 07.03.2022, 17:36
Zolino píše: čtv 03.03.2022, 18:50 Aká je spotreba na hybride mimo mesto a diaľnica, ale kľudne napíšte aj mesto. Len zo zvedavosti, lebo už som kúpil benzín a spotreba je nad moje očakávania dobrá
Diaľnicou síce neposlúžim, lebo tu žiadne nemáme, takže sa jazdí tak 100 km/h, občas 120. Bežná spotreba tak 5,5-6 l, keď vleziem do mesta mínus liter, keď je teplo a nefúka mínus liter, keď fúka silno plus liter, keď ťahám karavan plus liter a pol. Kamarát s dízlovým Tucsonom má v podobnom režime skoro o liter viac.

Treba brať do úvahy, že priemerná teplota pre tie spomínané údaje je okolo 5 °C a vietor v nárazoch 40 km/h (občas sa pritrafí aj 180+ km/h), plus zimné kolesá s hrotmi tak 7-8 mesiacov do roka. Mne to na tie podmienky príde ako vynikajúca spotreba, keď som mal asi tri dni ako náhradné auto nehybridný benzín, mal som tuším skoro o liter a pol viac, ako mávam s mojou. Mesta minimum.
Sorry za oneskorenú odpoveď. Moja otázka bola iróniou na krátkozrakosť tých (prepáčte) tupcov, ktorý v čistom benzíne ani len nesedeli ale majú hodnovernú informáciu ako to funguje. Ja žijem na severe Slovenska a môjmu dvolitru je u riti koľko je stupňov alebo odkiaľ fúka vietor, spotreba je rovnaká ale inak mi je to u riti lebo som bral auto s predstavou spotreby 8,5 a dostal som 6,1. Hoc sa snažím auto viac vytrapit, nechce to ísť hore pričom kamoš má na Tucsone 1.6TGDI bežne 9,5 tak podľa toho som ja čakal viac. Dynamiku ten motor má takú aký si šofér a ako sa náhlíš. Minule som obehol M6, tak ujovia v BMW museli niečo dodrbkať, či? Ale bez srandy, zrýchľuje sa to postačujúco, rýchlostne aj bežca obehnem a niekedy aj BMW M6. Ak by som mal hľadať chybu v tom aute, tak by to nebolo ani v motore a ani v prevodovke. A tých spomínaných 10%percent rozdiel v cene neviem odkiaľ máte, ale keď ja som bral tú moju, tak 2.0l 23490€ a hybrid 30990€, obidve autá výbava Comfort bez ďalšej výbavy
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od slabostka »

Dobre si urobil, ušetril si cca 15%, spotrebu máš rovnakú, dynamiku rovnakú, spoľahlivosť rovnakú, servisné náklady nižšie... no čo už, my ostatní sme tupci čo v benzíne nikdy nesedeli ale našťastie si nám to objasnil a nabudúce už takú chybu neurobíme. Ďakujeme za rady. Vieš dobrá rada stojí groš. Tvoja je zadarmo čo ale nemusí znamenať že stojí za hovno. Vieš Zolino našťastie si každý môže vybrať. A každé auto má svoje plusy a mínusy a každý majiteľ má svoje potreby, očakávania a peňaženku. Z toho potom vyplýva výber auta. Takže buď spokojný, si genius bo si vybral najlepšie a zvyšok sveta sú tupci. :D
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od Mirek_62 »

Zolino píše: sob 25.06.2022, 23:59
... Minule som obehol M6, tak ujovia v BMW museli niečo dodrbkať, či? ...
Pamatuji si si, jak jsem před 30 lety na dálnici předjel Porche 911 se svou Škoda 130 GLS. Kde asi soudruzi v Porsche udělali chybu?

Teda ono to Porche bylo zrovna v odbočovacím pruhu a z dálnice sjíždělo. :biggrin:
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od slabostka »

ale si mal radosť nie? si bol chvílu king aešte si naživo videl porše :bigups:
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od CommonUser »

Mna by skor zaujimalo, ci je rozdiel v ochrane podvozku medzi 2.0 a HSD alebo aj 2021 vs 2022.
https://www.youtube.com/watch?v=JVXXtiIYuLg
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
petervop1983
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 02.02.2023, 09:03

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od petervop1983 »

Tak spotrebe, Rav4 2,0, 4x4, MT, 2022. Cesta Chorvátsko dialnica 130-150 udržiavaná 7,6 l. Cesta Nemecko rychlost vysoko nad 130 kmh, väčšinou udržiavaná okolo 150-160 spotreba 8,3L. Dochádzanie do prace 11 km a cez mesto popochadzanie potom teraz v zime priemer 8,2L. V lete priemerne o 0,5L menej cez mesto. Inak cesta po okreske dlhšia trasa aj 5,6L bez problémov.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2862
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od CommonUser »

petervop1983
Mohol by si pri nejakej ustalenej 130km/h vynulovat priemernu spotrebu a co najdlhsie udrzat tuto rychlost ?
Celkova preimerna ma az tak netankuje, je tam vela subjektivnych vnemov.
Dik.
T27 2ZR-FAE Rice on wheels
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od slabostka »

Porovnat dve cisla sa daju ale vo vysledku co mas z aktualnej spotreby? Noze vysvetli bo ja tomu nerozumiem. Za dalsie odkial si vzal cislo 8.5? U koho? Kedy? Kde? Za akych okolnosti?


Mna na aute zaujimaju celkove naklady.Benzin je nakoniec len jedna z mnohych poloziek. Chcelo by to povedzme prepocitat 10 rokov rovnakej prevadzky. Kto by to robil.... Kupil si dobre mozno najlepsie neries spotrebu ostatnych.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od jarson »

slabostka píše: sob 11.02.2023, 08:54 ...Mna na aute zaujimaju celkove naklady.Benzin je nakoniec len jedna z mnohych poloziek. Chcelo by to povedzme prepocitat 10 rokov rovnakej prevadzky. Kto by to robil....
A viete , ze to ludia robia? Mozno nie cielene, ale...
Sam taketo zaznamy mam. Nie sice 10 rokov, resp. nie u kazdeho auta, ale mam. Vlastne u jedneho aj ano ( je to vsetko, palivo samozrejme a okrem toho aj ostatne naklady vcitane kupnej ceny, poistiek, stk aj poslednej w5w ziarovky :) )
Teda len do prveho " docasneho odhlasenia" . Potom to uz najazdilo len par km , naopak sa hodnota pomaly vracala predajom " organov". Ale to by naklady skreslilo. Vlastne v tejto chvili mam spät cca.tretinu vtedajsej kupnej ceny. Preto toto obdobie uz vypocet nezahrna. Tacho bol pochopitelne stoceny pri kupe ( ale zistil som kedy a o kolko), takze konecnych 371xxx km je realne pol mega :)

Obrázek

Mozno je to v teme rav 4 off topic, ale chcel som tym povedat ze by sa iste dali dohladat aj k rakymto vozom podobne data. Ludia sme vselijaki pacienti :).
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od slabostka »

Ja som skor narazal na porovnanie dvoch aut kedze su pacienti ktori si myslia ze kupili Lepsie a ostatni su blbci pretoze kupili Horsie... A ako argument by mala byt asi spotreba :biggrin:
Ak by sme chceli porovnat pipiky musime ich pomerat... Za rovnakych podmienok :biggrin: a potom vyhlasime vitaza.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Ktorú verziu RAV 4 kúpiť?

Příspěvek od jarson »

Ano.
Idealne v studenej vode :)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“