Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

Příspěvek od Rafael »

Vržou me plasty kolem radici paky a cely ten tunel se na nerovnostech třepe. V rámci reklamace jsem to dvakrát uplatnil. Prý to rozdělali a znovu složili, ale do pár dnů je to zpět. Znáte někdo postup na rozdělání tohoto modulu, aniž bych si ty plasty poškodil. Pak si to vycpu a doladím, abych odstranil ten protivný zvuk. Děkuji
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
Stando_21
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 19.08.2021, 09:15

Re: Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

Příspěvek od Stando_21 »

Hlasim sa do klubu s rovnakym problemom, akurat na 1. opravu si este pockam tyzden. Praskot (pukanie) sa prejavuje hlavne teraz pri teplotach 8-15 C, v lete toho bolo minimum.
RAV4 2.5 AWD Hybrid 2020 Executive
Uživatelský avatar
rivelino
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06.12.2019, 23:12

Re: Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

Příspěvek od rivelino »

Mám auto dva roky. Nic neskripalo, pravdou je, ze nejake mensi zvuky bylo mozno občas zaslechnout pri venkovním ochlazení, jak pisete. Nyní jsem byl nucen jezdit kazdy den do prace (kvuli oprave hlavniho tahu na Brno) po objizdce pres mistni vesnice, lezici v kopcovitém terenu plném zatáček a hlavne po mizerných, nerovných površích. Výsledkem bylo pravděpodobně příčné kroucení karoserie a vrzáni se projevilo v celé kráse. Protože jsem tak jezdil dva měsíce, měl jsem dost času hledat zdroj. Nakonec jsem zjistil, že s nejedná o celý středový panel, ale o misku pro nabíjení telefonu. Stačilo ji lehce přimáčknout nebo prsty lehce tahnout ke straně a bylo po vrzání. Pokud by šla vyloupnout samostatně, tak bych celý středový panel nerozdělával. Zatím jsem se k tomu nedostal. Nyní nám otevřeli hlavní tah zpět a je po vrzání. To že někomu vrže a někomu ne, bude tedy asi taky záležet na tom kudy se jezdí. Pokud rozdělám a opravím, dám vědět.
RAV4 2019 Hybrid Executive
Uživatelský avatar
Pařmen
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: pon 18.05.2020, 22:50

Re: Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

Příspěvek od Pařmen »

Přidávám se do klubu. Po tom co není Toyota schopná vyřešit nefunkční stěrač, nebudu ani reklamovat.
Každé rozebrání a znovu smontování = ještě horší. Už to do sebe nikdy nezapadne.
Gracenote taky neumí aktualizovat.
Mějte se 🙋🙋🙋
Executive + JBL
AWD Hybrid
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Re: Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

Příspěvek od Rafael »

Děkuji za podněty a opravdu nejvíc vrže a klepe ta plocha na nabíjení mobilu. Když zamáčknu, tak je to lepší, ale za chvíli začne. Víte někdo jak to vyloupnout?
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
wwk
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: pon 08.02.2021, 10:03

Re: Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

Příspěvek od wwk »

Veľmi jednoducho, najprv von plast okolo šalcpáky, potom nabíjačka:
https://www.youtube.com/watch?v=_Ura7eB0VTc&t=141
RAV4 Hybrid VX MY2021 · Land Cruiser 100 VX MY1998 · Alfa Romeo Stelvio 2,0T 280k MY2019
Stando_21
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 19.08.2021, 09:15

Re: Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

Příspěvek od Stando_21 »

Tak u mna je plocha na nabijanie ticho, a ked citam dalsie reakcie, ze to bude len horsie po oprave, tak veru kaslem na to - za ten cas cakania na servis uz som si zvykol. Jemne to sem tam nahodne praskne, ked pustim odfuk skla teraz ci klimu v lete ani to nepocut. Nejdem do toho vrtat.
RAV4 2.5 AWD Hybrid 2020 Executive
Stando_21
Člen Týmu
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 19.08.2021, 09:15

Re: Vrže a skřípe středový panel kolem řadící páky

Příspěvek od Stando_21 »

Hlasim, ze pred mesiacom som z tohto klubu vypadol. Oprava v servise bola uspesna.
RAV4 2.5 AWD Hybrid 2020 Executive
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“