Výměna pomocné 12 V baterie

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od biscuit »

a není pak nejjednodušším řešením baterku prostě odpojovat?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
mikeborecek
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 25.06.2020, 21:45

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od mikeborecek »

Ja napr počas korony a teraz, keď som prešiel na prácu z domu, tak použijem auto 1x za 1-2t. Aj to na väčší nákup, teda krátka cesta ca 7 min. Občas výlet. Neviem si predstaviť aby som každý krát odpajal a následne sa "dobíja" do kufra cez predné dvere. Potom je ešte otázka alarm, ak ho niekto ma, predpokladám, že je napojený na 12v.
Neviem ci by to bolo tech možné, ale pri týchto dlhších odstavkach by mohol byť systém, ktorý by použil veľkú batériu na dobytie 12v pri zistení poklesu napetia v tejto bat.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od biscuit »

ber to jako blbej nápad od člověka, kterej může do většiny aut se kterými jezdí normálně mechanicky klíčem (potom kapotu a tam má volně akumulátor), parkuje v garáži (tudíž neřeší alarm) a ani neví, kde má prius startovací baterii ;-) jen jsem to zkusil...

tady je aspoň tip, co se dá dělat, když je baterie úplně vybitá, nebo odpojená, aby se dal normálně otevřít prostor kufru:


jestli je to výhra, o tom samozřejmě taky pochybuju...
nicméně si myslím, že přes ten přední "port" by se dalo i nastartovat jump starter akumulátorem, což už je docela "pohoda" jako u normálního auta, ne?
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
mikeborecek
Člen Týmu
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 25.06.2020, 21:45

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od mikeborecek »

Výmena batérie v Priuse 3 je o dosť jednoduchší ako v tomro priuse (video)

Ja parkujem pre obytným domom, a je pravdou, že alarm nemám, ale aj tak by sa mi nechcelo trepať cez predné dvere do kufra pri každom výjazde a pri príjazde odpojiť 12v bat. a poyvyhadzovať všetky veci nabok, ktoré mi budú brániť pri znovu napojení baterie pri ďalšom výjazde.

Powerbanku s Jump starterom už beriem ako samozrejmosť, po poslednej skúsenosti (viď príspevok vyššie)
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od slabostka »

nerobte z toho vedu...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od karlos76 »

Ahoj, zrovna přemýšlím nad koupí nove baterie do Prius+. Zmíněná Bosh si myslím je v pohodě, jen mne v autorizáku odrazoval od pořízení jiné než AGM baterie, že prý Prius (asi obecně HSD) tuto baterii nabíjí pouze na 50-70% kapacity a standardní olověná odejde mnohem dřív.
Servisák mi to neříkaz z důvodu, aby urval kšeft, bylo mu jasný, že v autorizáku baterii nekoupím :).

Jinak mé zkušenosti na toto téma v praxi. Jednou jsem tuto baterii vybil v Aurisu, nechal jsem ho stát na blikačkách...Přijdu a na displeji hláška "slabá baterie, volejte servis..." na voltmetru 10,8V....šel jsem na oběd s manuálem v ruce a chtěl zjistit, jestli s tím nepohnu sám..., no nakonec jsem to po ca 2h zkusil ještě jednou, baterie se bez zátěže zregenerovala a systém nastartoval. Na voltmetru bylo asi 11.5V... Baterie se dobila jízdou a už 3 roky se mi to nestalo, resp baterie je stará 7 let(původní). Nicméně jsem preventivně koupil "startér" z číny za 400kč. Vzhledem k tomu, že autu stačí opravdu málo a nemusí točit startérem takový zdroj stačí. Zkoušel jsem úplně odpojit baterii, zapojit napřímo "startér" rozsvítil všechy možný světla a opakovaně to ze startéru nastartovalo.

Minulý týden jsem přišel do Prius+, na dsipleji diskotéka, vůbec to nenaběhlo, žádná hláška nic, jen elektromotor na brzdovém systému se snažil vytvořit podtlak a bylo slyšet jak klesají otačky až do úplného vybití...Vůbec jsem nechápal proč se to vybilo a proč tu baterii chce něco úplně dorazit... i když jsem start tlačítkem vypl auto, motůrek jel furt.... Auto denně v provozu....no nic, vytáhl jsem "startér" zapojil vepředu (do kufru k baterce jsem se skrz zadní dveře nedostal a vnitřkem se mi nechtělo). Auto naběhlo okamžitě, zase jsem baterii nenabíjel, za ten den auto asi 1,5h jelo a asi 2h jsem ho nechal "nastartovaný" na místě a týden bez problému maká....ale bateri má 9 let, tak asi brzo odejde.., ale co koupit ... a jako správná držgrešle bych radši koupil levnější....jen mi nikdo zatím není schopen říct, jestli ta AGM opravdu vydrží déle jak olovo od Bosh.....má někdo drobet hlubší znalosti v tomto?
Tomi71 píše: pát 12.11.2021, 17:17 Zdarec všem, tak jsem se pustil do výměny zakoupené baterie:
https://www.autokelly.cz/Product/BO-009 ... 5;34759340
Přístup teda složitý, ale povedlo se mi vyjmout a dát novou a připevnit a pak jsem zjistil, že do baterky nejde zasunout-připojit ten boční černý kablík, jeho průměr je větší než toho vstupu na baterii a přitom to v Autokelly mají v katalogu k Priusu II. Ach jo, tak hurá do Autokelly...
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Vad
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24.11.2019, 16:56

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od Vad »

probíral jsem výměnu v CT200h a do hybridu nedoporučují jinou než AGM, správná baterie byla HJ-S46B24R - Yuasa a je od 4.500,- k mání, důvodem je cyklické vybíjení které tu baterii postihuje a potom vnitřní odpory které jsou zcela jiné než u běžných baterií a prý to má neblahý vliv na celou hybridní soustavu která má tuto baterii jako součást. Navíc jsem byl upozorněn že běžné nabíječky nejsou vhodné na dobíjení této baterie, dobíjí se velmi malým proudem.

Video kde které se shoduje s doporučením mého servisu
https://www.youtube.com/watch?v=M53Hbh5wpRQ
cca čas 4:20
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od slabostka »

hybridná sústava s 12V baterkou nemá nič ... osobne mám fiamm klasika zaplavená - zrejme bola najlacnejšia dostupná, beriem od výrobcu z Turne n.B.... pred zimou som ju hodil na lidl "inteligent" nabíjačku, nie je nutné ju odpájať... kapacitu drží statočne, však prečo by nemala, zatiaľ 4 roky... samozrejme AGM bude "lepšia" ale či aj reálne lepšia neviem... nerobil by som z toho vedu, tá baterka je tam ako záložný zdroj pre "mozog" auta, žiadne štarty...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
karlos76
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: stř 25.11.2009, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od karlos76 »

Dekuju za nazory, co psal Vad, je presne co jsem slysel v servisu. Co pise Slabostka, vnimam to podobne. Vliv na hybridni soustavu tam taky nevidim. Jen to nabijeni tehle baterky muze hybrid provadet jinak, nez klasiku. Ano, po te baterce v realu clovek chce, jen aby drzela spravne napeti, odbery jsou minimalni, 800A to pri startu systemu opravdu nechce :-)
Jednou zkusim dat 10xAAA baterky do serie a verim, ze to nastartuju :-)
Prius + 2013
Auris HSD 2015
Ex. Avensis 2.2 D-CAT 2007, Corolla 1,3 1995
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od biscuit »

karlos76: až to budeš dělat s těma mikrotužkama, tak drž hlavu v bezpečné vzdálenosti. čert nikdy nespí ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od ondrik »

karlos76 píše: úte 15.11.2022, 21:28 Dekuju za nazory, co psal Vad, je presne co jsem slysel v servisu. Co pise Slabostka, vnimam to podobne. Vliv na hybridni soustavu tam taky nevidim. Jen to nabijeni tehle baterky muze hybrid provadet jinak, nez klasiku. Ano, po te baterce v realu clovek chce, jen aby drzela spravne napeti, odbery jsou minimalni, 800A to pri startu systemu opravdu nechce :-)
Jednou zkusim dat 10xAAA baterky do serie a verim, ze to nastartuju :-)
uplne v pohode, ja som raz v nudzi nastartoval z 12V adaptera, co mal 1,5A. Autu staci malicko, len aby ozivilo system a uz prepina na hybridnu.
Inak nosim v aute powerbanku so "startovacimi kablami", z lidlu, za 20 eur, a funguje to z nej krasne. Kedze decka nonstop nechavaju pozasvecovane v aute, zle zavrete dvere, atd...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
Tomi71
Řidič
Příspěvky: 292
Registrován: stř 24.09.2014, 16:05
Bydliště: Horní Újezd
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od Tomi71 »

Toyota Prius HSD II, 1.5., r.v. 09/2007
Toyota Corolla Verso, r.v. 2005, 1.8. benzin/LPG
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1471
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od MiBo »

Výměna pomocné 12 V baterie:
PRE MAJITELOV aj HYBRIDOV POUČNÉ!!!
POZRIET VIDEO:
https://www.youtube.com/@WeberAuto/videos
https://www.youtube.com/watch?v=M53Hbh5wpRQ&t=1943s ...skúška pomocnej baterie
https://www.youtube.com/watch?v=_V9PiOpaxyE
prax-hybrid:
https://www.youtube.com/@hybridsolution ... ics/videos
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1365
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Výměna pomocné 12 V baterie

Příspěvek od farnell »

slabostka píše: pát 12.11.2021, 17:26 to bude hadička odvetrania baterie? nič sa nestane ak to tam vôbec nedáš alebo skús tam nastrčiť nejakú inú hadičku ktorá sa ti tam zmestí...popr. nejaký medzikus ala "slamka" - brčko. Inak autokelly je dosť predražená kompánia, stačilo ti pohľadať rozmer baterky, polaritu a kúpiť niečo v obchode s baterkami.
To povie iba dakto kto v Kelly nevie nakupovať a nemá tam ani základný účet. :wink:
Treba sa vedieť s nimi dohodnúť a ide to aj za lepšie ako katalógové ceny.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
Odpovědět

Zpět na „Prius“