RAV 4 - 2019 Hybrid, tuhost řízení

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

RAV 4 - 2019 Hybrid, tuhost řízení

Příspěvek od Rafael »

Hledal jsem ve fóru, zda už se to neřešilo, ale nenašel jsem.
Mám RAV4 Hybrid od 2019 jako nové. K mému problému: Řízení mění svou tuhost v závislosti na rychlosti. Když stojíte na místě, tak volant jde prstíkem, když jedete 140 na dálnici, tak volant má klást odpor a má být tužší, s určitým odporem. Mě se v poslední době několikrát stalo, že při vysoké rychlosti se volant úplně "uvolnil" začal reagovat extrémně citlivě a bylo ve vysoké rychlosti těžké udržet auto na silnici. Za chvíli zase volant "ztuhnul" a reagoval příslušně rychlosti na dálnici. Mě napadá vadné čidlo rychlosti. Budu mít za chvíli garančku, tak to dám jako reklamaci, ale aby mě neodkázali na "závada se při zkušební jízdě neprojevila" tak se radši ptám tu.
Řešili jste něco podobného? Nemáte s tím zkušenost?
Díky moc
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: RAV 4 - 2019 Hybrid, tuhost řízení

Příspěvek od biscuit »

nevím jestli s tím má zkušenosti i někdo jiný, každopádně buď od začátku důsledný a nenech se odbýt. podle mého názoru to může být docela nebezpečné, jak sis navíc už i sám ověřil...
stejně jako ty si myslím, že chyba bude někde v elektronice. docela mě zaráží, že to auto samo nevyhodnotilo jako závadu... určitě sem napiš, jak to dopadlo. zajímá to myslím nejen mě ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: RAV 4 - 2019 Hybrid, tuhost řízení

Příspěvek od slabostka »

ja osobne nie ale určite reklamovať skôr to bude chyba v posilovači ale to je nepodstatné, hlavne aby sa to stávalo dosť často lebo chyby čo sa vyskytnú raz za rok sú super na dokazovanie či hľadanie. Možné ale je že o tom " už vedia", toyota celkom slušne rieši systémové chyby. možno by nebolo od veci tam zavolať a prediskutovať to už pred garančkou.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
Mirek_62
Navigátor
Příspěvky: 103
Registrován: čtv 14.03.2019, 10:01

Re: RAV 4 - 2019 Hybrid, tuhost řízení

Příspěvek od Mirek_62 »

Rafael píše: pon 23.08.2021, 13:21 Hledal jsem ve fóru, zda už se to neřešilo, ale nenašel jsem.
Mám RAV4 Hybrid od 2019 jako nové. K mému problému: Řízení mění svou tuhost v závislosti na rychlosti. Když stojíte na místě, tak volant jde prstíkem, když jedete 140 na dálnici, tak volant má klást odpor a má být tužší, s určitým odporem. Mě se v poslední době několikrát stalo, že při vysoké rychlosti se volant úplně "uvolnil" začal reagovat extrémně citlivě a bylo ve vysoké rychlosti těžké udržet auto na silnici. Za chvíli zase volant "ztuhnul" a reagoval příslušně rychlosti na dálnici. Mě napadá vadné čidlo rychlosti. Budu mít za chvíli garančku, tak to dám jako reklamaci, ale aby mě neodkázali na "závada se při zkušební jízdě neprojevila" tak se radši ptám tu.
Řešili jste něco podobného? Nemáte s tím zkušenost?
Díky moc
Určitá část výroby (r.2019) měla potenciálně vadnou část posilovače, byla na to svolávačka. Možná to je tvůj případ.
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Re: RAV 4 - 2019 Hybrid, tuhost řízení

Příspěvek od Rafael »

Tak svolávačka na to prý není. Udělají mi za dva týdny kompletní diagnostiku. Nebudou to zkoušet při jízdě, když se neprojeví v chybové hlášce na diagnostice, tak mám smolíka.
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
Rafael
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 06.06.2019, 09:16

Re: RAV 4 - 2019 Hybrid, tuhost řízení

Příspěvek od Rafael »

Tak jak jsem prědvídal, nic nenašli, diagnostika nic neukázala a vše je v rozmezích jak má být.
:oops: :oops:
Ten, kdo nečte manuály a ptá se radši na fóru.
RAV 4 2.5 AWD Hybrid 2019 Executive
Praha
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“