Nespustí se kompresor klimatizace T25

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
Jendoslav
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19.08.2021, 11:01

Nespustí se kompresor klimatizace T25

Příspěvek od Jendoslav »

Ahoj, prosím o pomoc. Auto jsem dal do Toyoty kvůli svolávací akci,tak ať se mě rovnou podívají na klimatizaci že mám v řiti kompresor,tak mě vyměnili těsnění, kompresor nějak napojili a rozběhli a prý je rozbitý ovládací panel klimatizace.Novy stojí přes 30tis.sehnal jsem za 500 funkční a Klíma nejde. tak už nevím co dál. předem díky za odpověd.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nespustí se kompresor klimatizace T25

Příspěvek od jarson »

Možno pre tento prípad irelevantné, ale skúsenosť od Hondy( princípy fungovania sú ale de facto totožné).
1, netesnosť - pri poklesu tlaku sa kompresor nespustí lebo mu v tom zabráni bezpečnostný tlakový ventil
2, relé - môže byť vadny alebo má jednoducho zlý kontakt.
Položka za euro, malá čierna krabička.
3, elektromagneticka spojka kompresora - vadná alebo proste opotrebena.
4, každý kompresor sa skôr alebo neskôr zadre, ak predtým bola vykonaná oprava, alebo akýkoľvek zákrok, kde bol otvorený okruh , ak súčasne nebol vymenený aj vysúšače klimatizácie
Toľko všeobecne.
Mal som osobne prípad veľmi podobný. Do servisu som išiel s tým, že je netesny kondenzátor. To sa potvrdilo.
Po natlakovani sa ale kompresor nespustil. Ostatné ako vetraky a tak áno, ale nechladilo to.
Verdikt bol detto ako u teba. Po telefóne som mechanikov povedal nech skontroluje relé a spojku . Za 10 minút volal, že to bolo rele a ani nebolo vadné, len proste zlý kontakt na niektorej tej " nožičke" . Vlastne ho iba vybral, premerall a vložil späť a všetko išlo.
Netvrdím, že som objavil Ameriku, ale kým pustis zilou svojmu účtu, vyskúšaj tieto kroky .
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Jendoslav
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19.08.2021, 11:01

Re: Nespustí se kompresor klimatizace T25

Příspěvek od Jendoslav »

Děkuji za odpověď 👍 pak dám vědět jak jsem dopadl, ještě jsem na YouTube našel video s selfdiagnostic.To mě napsalo chybu 23 což by mělo být nějaký senzor tlaku chladiva 🤪 no tak uvidíme, zatím zdar pak dám vědět.🤘
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Nespustí se kompresor klimatizace T25

Příspěvek od jarson »

presne ten senzor tlaku chladiva ma na starosti ochranu kompresora niekde sa to vola tlakový ventil a podobne... Ma na starosti ochranu kompresora a vobec celeho systemu pred poskodenim. Kompresor je totiz mazaný chladivom , resp. olejom , ktorý je jeho sucastou a ak je tlak priliš nizky , može sa komporesor zle mazat a zadret. Podobne je skodlivý priliš vysoký tlak, ktorý vznika hlavne v pripade, že je v systeme vlhkost. Preto je tam ta suciastka ( obycajne dlhý tenký valcek ) ktorý sa volá vysucac. Tento senzor vlastne chráni system pred poskodenim. Ked si myslí, že tlak nie je správny, proste ho odmietne spustit. Takže je vlastne tvoj kamoš. Teda kým sa nezblázni :D
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Jendoslav
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19.08.2021, 11:01

Re: Nespustí se kompresor klimatizace T25

Příspěvek od Jendoslav »

Čauvec tak klimatizace už opravená 😃 byl to ten tlakový ventil,tak ještě jednou díky za odpověď 🤘
Odpovědět

Zpět na „Avensis“