Stahovačky oken E11

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Stahovačky oken E11

Příspěvek od Krupp »

Ahoj, tady na Moravě nějak nouze o stahovačky a pravděpodobně mi odešly motorky. Jak je to s předníma na E11 3D vs 5D? Jsou stahovačky zaměnitelné? Nejraději bych vyměnil jenom ty motorky a zbytek nechal původní, ale nějak se nemůžu dohledat co to je za díl a jestli je tady vůbec demontovatelný. Raději bych nový třeba z ebaye než z jetý z druhé ruky. Na netu jsem jich viděl dost, vypadaly podobně ale naslepo kupovat nebudu.
Nová komplet stahovačka za 3tis jedna strana není řešení.. to se radši uvařim :twisted:
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Stahovačky oken E11

Příspěvek od jarson »

Zisti si, či ti pasujú z Cariny. Minimálne jeden z pokazenej zadnej mám a kľudne ti ho darujem.
Ale osobne by som radšej kúpil originál použitý než druhovyrobu.
Ale keď myslíš aj to bude podľa mňa fungovať bez problémov.
Neviem kde si videl cenu, ktorú uvádzas ,ale ja som teraz skúsmo hľadal a hýbe sa to okolo 500korun alebo 20€ plus mínus. Jak použité originály tak aj podobne za náhrady nové. Tak neviem. Mne to nepripadá neriešiteľné. Navyše u nás na STK okná a ich sťahovanie kontrolujú takže by bolo fajn to mať v poriadku
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Re: Stahovačky oken E11

Příspěvek od Krupp »

Ano tak by to bylo nejlepší, rozebrat, zjistit co tam je a podle toho objednat, případně vzít ssebou na vrakáč. Bohužel s autem potřebuju denně jezdit a proto to chci mít u sebe, jen přehodit a složit aby to bylo hned funkční.
Ano na vrakáčích použitá stahovačka s motorkem - cca 500czk. Nová v autodílech 3tisíce.
Na ebayi motorky cca 600. Ale či to sedí na 1.3 nevím...

https://www.ebay.com/itm/203165168939?f ... %3A2334524
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Stahovačky oken E11

Příspěvek od jarson »

Ja teda neviem ako u E11, ale u Cariny je otázka demontáže tohoto Max pol hodiny s jedným krížovým srobovakom a 10 golou.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Re: Stahovačky oken E11

Příspěvek od Krupp »

Ahoj tak dneska jsem s tou petiminutovkou zabil cely den. Vysledek je ze mechanismus stahovacek s motorkem funguje, stary taky fungoval ale stahovani nejde. Panel u ridice mam novy z ciny, spinac vpravo jeste stary. Stava do nich jde ale kdyz je zkusim propojit dratkem tak ani tuk. Pojistka 30a je ok. Schema mam, ale nejsem z neho uplne chytry.. jsou tam nejake dalsi relatka a pojistky nekde v obvodu?
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Stahovačky oken E11

Příspěvek od jarson »

Akože oba spínače majú stavu a aj tak to po zapnutí nejde?
No to je na mňa vysoká liga.elektrikar nie som a ani som to nikdy nechápal vyššie než jednoduchý okruh.
Jeden nápad by ale bol. Stalo sa to mne a údajne to nie je nič mimoriadne, ba naopak pomerne bežný problém u áut s vyšším nájazdom.
Mne ale začali tlačítka blbnut v zmysle, že robili čo chceli. Dôvodom bola porucha - presne neviem aká , asi skrat alebo prerušenie - niektorého kábla v tej hrubej žile ktorá ide zo stĺpika cez priechodku do dverí. Bolo to u vodiča a vraj nič zvláštne , najviac otvárané dvere a časom sa to tam nejak porušilo.
Ja som to dal vtedy autoelektrikarovi . Ráno som mu to dal, poobede po práci odviezol opravene. Vzal za to síce 20€ myslím , ale všetko fungovalo jak nové.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Re: Stahovačky oken E11

Příspěvek od Krupp »

Ano nejak tak. Draty me taky napadly.. ted jsem se na to posilnil, dal pivo na bystrejsi mysl a merim odpory mezi L a P stranou ale vse ok. Kdyz sundam pravy spinac a dratkem propojim co mam, tak sice zajiskri ale okno se nehne.
A stejne si mysim ze teprve zajete auto (330t km) takovymi neduhy trpet nemuze :D
Krupp
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: sob 20.04.2019, 19:48
Bydliště: Těšín/Cieszyn/Teschen

Re: Stahovačky oken E11

Příspěvek od Krupp »

Tak jsem to jeste raz promeril a nechapu to. Kdyby uz byly zlomene kabely vpravo tak by melo fungovat okno aspon vlevo. Ale nefunguje. Driv byl dvakrat problem ze okno spolujezdce zustalo dole ale neslo nahoru (2-3dny) pak se to nejak spravilo a o pul roku pozdeji shorel hlavni ovladac vlevo.
Odpovědět

Zpět na „Corolla“