E12 Kontrolka posilovače řízení/kontrolka ABS

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Martyman
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28.05.2021, 08:02

E12 Kontrolka posilovače řízení/kontrolka ABS

Příspěvek od Martyman »

Ahoj,

chtěl bych požádat o radu nebo zkušenosti.
Rozsvítily se mi simultánně kontrolky ABS a P/S. P/S blikat přestane když je auto v pohybu, když stojím tak problikává, otáčení jde víc z tuha když stojím, když se rozjedu změkne (možná to je vlastnost, když je elektrický co jsem pochopil).
ABS kontrolka zase střídavě problikává a poté jen svítí, po cca 15 min zhasne.
ABS jako takové jsem zkoušel a funguje(kope do pedálu).
Ty kontrolky se mi rozsvítily, vlastně hned po tom co jsem sundával palubku abych se dostal k rádiu. Tak nevím jestli není možné že bych tam do něčeho "drcnul" ?

Auto má LPG (mělo by být Magic 2) koupil jsem ho na začátku května, jako druhé auto na cestování do práce.
Nemám v plánu aby bylo TIP TOP, takže se mi nechce hned do servisu a proto se sháním o rady tady, jestli to opravdu nemůže být nějaká prkotina kterou zvládnu opravit sám.

Díky

PS: je to hatch 1,6 81kw.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: E12 Kontrolka posilovače řízení/kontrolka ABS

Příspěvek od slabostka »

mám taký pocit že chyba by mohla byť v napájaní - slabá baterka? dobíjanie?
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Martyman
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28.05.2021, 08:02

Re: E12 Kontrolka posilovače řízení/kontrolka ABS

Příspěvek od Martyman »

Jsem v kontaktu s předchozím majitelem.
Ten právě říkal že se tato dvojice kontrolek objevila spolu minulý rok, tak vyměnil baterku a od té doby to bylo ok.
Napětí na baterce jsem měřil kdyby třeba odcházel altik.
Už je to cca 14 dní tak přesně nevím hodnoty ale myslím že při vyplém motoru bylo 12,2 a při zápalem kolem 13-15.
Tak jsem usoudil že to nebude přímo toto, zkusím to pro sichr změřit ještě jednou.

Každopádně díky za radu. :wink:
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E12 Kontrolka posilovače řízení/kontrolka ABS

Příspěvek od jarson »

Plne nabita baterka pri vypnutom aute ( nedobíja sa ) by nemala padnut pod 12,6V. Na menej by nemala padnut ani napriklad po týždni státia.
Ak mala 12,2 už by potrebovala minimálne nabit.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Martyman
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 28.05.2021, 08:02

Re: E12 Kontrolka posilovače řízení/kontrolka ABS

Příspěvek od Martyman »

Kontroloval jsem to po dojetí z práce, když motor běžel bylo tam 14V a když sem ho zdechl tak 12,9V.
Mohl by to být volný ozubený řemen?
Přišlo mi že je docela volný. Šel zatlačit cca o 4cm a navíc, když sem to porovnával s 1.3VVTI na Yarisu od ženy tak ten na Corolle šel snáze zatlačit.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E12 Kontrolka posilovače řízení/kontrolka ABS

Příspěvek od jarson »

aby si vylucil baterku skus to zmerat napriklad po 2 až 3dnovom odstaveni auta ( ak jazdíš denne , tak aspon medzi dvoma jazdami napriklad ráno po dlhsom odstavení). Ak drží aspon do 12,6 (mne napriklad drží tých 12,8+/- aj po týždi státia) mala by byt ok. Ak ok nie je, tak ju vymen a sucasne ako pises by bolo fajn uistit sa , že to správne dobíja. Asi najlepsie zmerat ( alebo dat niekomu zmerat).
Ak totiž majitel bývalý hovorí pravdu a baterka je rok stará potom nieco nie je v poriadku. Nakoniec vies si pozriet datum výroby baterky? Teda zaleží na znacke, niektorí to maju tak zakodované, že to proste nezistíš a niekde je to vyrazene na stitku systemom vystiknutých dierok v nalepke s datumami, takže to vidno na prvý pohlad. Podobne ako nalepky stk/ek. Ak ma naozaj iba rok a normalne jazdíš , potom asi fakt bude nieco s dobijanim. Alebo naopak nejaký kludový odber naviac a baterku to vybija ked nejazdis.
Ten povolený limit o koklo je možné zatlacit správne napnutý remen by si mal najst v prírucke k autu. Alebo niekde na nete. Keby ale bol prílis volný alebo starý a preklzoval by iste by si si vsimol pískanie obcasné. To sa nedá prehliadnut. Na sruhej strane prilis napnutý remen sa može predcasne opotrebovat alebo poskodit a tak isto zbytocne namaha ložiská remeníc.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Corolla“