Starlet P91, demontáž přístrojové desky

vše ohledně modelové řady Starlet
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Já vím, vždyť píšu, že nejde povolit bez ukroucení. Zkoušel jsem to. Videa mám všechny dostupný zkouknutý tam a zpátky snad 10x :-)
carina e, picnic, starlet
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od biscuit »

to mi řekněte, proč jsem to dělat nemusel. je to nějaký jiný? nepřijde mi... myslím, že jsem to měl venku i na corolle a obojí stejně.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Na corolle jsem to nikdy nedělal, ale nemá to elektronicky už? To je jediný vysvětlení, co mě napadá. Nevím proč to ta starletka má takhle. Asi šetřili, je to nižší třída než Corolla, nebo nevím :-)
carina e, picnic, starlet
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od biscuit »

já vím, že se točíme v kruhu, ale u celicy si jasně pamatuju, že ten "port" v budících zezadu byl úplně stejně, jako u ty starletky. tzn. že to je úplně stejnej princip a prostě je to jen čtyřhran tyčka, zasunutá do stejně tvarovaný dírky... žádná aretace, nic...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Tak asi jo. :-) Nicméně, princip funkce náhonu je mi jasnej, třeba u sporťáku tak nešetřili bovdenem jako u nákupní tašky. Vím jak to odpojit od budíků, ale nedám tam ruku, protože je bovden tak krátkej, že se to nedá, možná nějaký dítě nebo Saxana by to zvládla. Ale chlap sotva. :roll:
carina e, picnic, starlet
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Ještě mě napadla v práci jedna věc, tak zkusím :-) až se dostanu k autu.
carina e, picnic, starlet
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Tak dobrá věc se podařila. Lze to odpojit i bez demontáže náhonu u převodovky. Stačí zalehnout naznak a zlomit se o práh k pedálům. Pak se to dá poslepu zlomenou rukou odpojit (ale nic moc pro klaustrofobiky, zkušenosti se speleologií budou naopak výhodou) :lol: V neděli jsem to vyměnil a nějak jsem to sem zapomněl napsat. :bigups:
Takže teď mi ještě zbývá našponovat drážkový řemen alternátoru a vyměnit olej s filtry. Kdyby náhodou někdo z Brna nebo okolí nabídnul zázemí kanálu garáže nebo nájezdů, tak bych neodmítnul :lol: Ten řemen se doufám taky podaří. Zatím jsem to zkoušel jen shora a pohořel jsem na naho... přístupu ke šroubu "pantu" alternátoru, který se musí povolit, aby se dalo odtlačením alternátoru směrem od motoru řemen napnout. Nemám vercajk abych se tam dostal zeshora a heverovat a sundávat podběh se mi ale vůbec nechce. Tak ještě budu hledat nějakou alternativní metodu viz odpojení náhonu bez nutnosti demontáže převodovky
carina e, picnic, starlet
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od jarson »

...počkaj a tam nie je na napnutie taká kladka/ remenocka, taká jedna "naviac " ,proste na ktorej inak nič nie je ( ani pumpa, ani alternátor, ani servo...)
To zvykne byť na sponovanie

No asi nie je . nasiel som toto:
https://www.ukstarletowners.com/topic/6 ... placement/
Zda sa , ťe budes musiet fakt vliezt pod auto.
https://4.bp.blogspot.com/-FzmV9Wldgnw/ ... toyota.jpg
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Asi nezbude než vlézt pod auto no. Což ještě přežiju, ale nerad bych sundával plastový podběh, to by už nešlo. Dneska dopoledne mám volno, tak na to kouknu :-) K hornímu "nastavovacímu šroubu je super přístup, třeba to u spodního při lehnutí pod auto taky půjde. :lol:
carina e, picnic, starlet
Odpovědět

Zpět na „Starlet“