Starlet P91, demontáž přístrojové desky

vše ohledně modelové řady Starlet
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Ahoj.
Jde vymontovat přístrojovka i bez demontáže volantu a plastových krytů za volantem? Dneska jsem to zkoušel (potřebuji vyměnit žárovky podsvícení) a náznak tam byl, ale bál jsem pořádně zabrat, abych si nezlomil ten černý rámeček kolem přístrojovky. Nešlo mi to vytáhnout, možná by to větším násilím. Ale jelikož už ten plast něco pamatuje a určitě to nikdo předemnou nedemontoval, tak jsem radši pokus přerušil a řekl si, že se radši zkusím zeptat, dřív než něco zkur... :-) Díky
carina e, picnic, starlet
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od jarson »

Ha !
Tak si to nakoniec niekde zohnal pozerám. No gratulujem.
A k otazke- nemal som nikdy scarletku takto zblízka. Ale v carine napriklad to ide. Akurat, že tam je možne volant polohovat a teda ho das do najspodnejsej polohy. Preto nie je nutne nic demontovat len dve skrutky horného krytu . Potom už len samotná pristrojovka.
Myslím, že tu to bude podobne.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od jarson »

...že ma to hned nenapadlo :
https://www.youtube.com/watch?v=pxLT-l5EdwU
On to tu sice rozobera na kost, ale ocividne to ide aj bez toho - takže 2 skrutky kryt pristrojovky hora a potom 3 skrutky samotnej krostrojovky - 1hore v streda a dve dole po stranách . Hotovo.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Ahoj. Jojo nakonec sehnal, byla to náhoda jak blázen. Díky za odkaz. Youtube jsem samozřejmě projel, než jsem se do toho pustil.Přímo zrovna tohle video jsem viděl, ještě, než jsem pro ni jel :-) (věděl jsem to dopředu, že tam nesvítí podsvícení atd., teplota svítí, ještě vyměnit ten zbytek) Bohužel pro mě jsou ale všechna videa s touto tématikou natočený na pravostranném řízení a tam je to asi trochu jinak. U evropské verze ten černý rámeček drží jen na jednom šroubku a je v něm tlačítko ohřevu zadního skla. Oni ten rámeček na těch svých videích prostě trapně jednoduše vyndají, ale já to včera zkoušel a jako by to tam ještě někde drželo. Fakt jsem za to tahal fest a jako hýbe se to, ale ven jsem to nedostal, je tam málo místa. Tudíž možná moje otázka bude teď směřovat k tomu, jak vlastně sundat volant. Hlavně mi jde o to, jak sundat ten plast, pod kterým je airbag. a tak se dostat na matku. Na levé straně jsem objevil takový plastový obdélníček, který když vypáčím, je pod ním vidět Torx nebo nějaký tisícihran, nebylo tam pořádně vidět :-) Dneska jsem si alespoň vyměnil rádio. Po nastartování se mi zdálo, že cítím benzín, tak jsem otevřel kapotu a palivové hadičky od filtru unikal benzín, tak jsem to dotáhl a je snad klid. Až bude víc času, tak možná radši všechny hadičky, co souvisí s palivem vyměním. S korozí je na tom auto poměrně dost dobře. Jen na pár místech. Palivové nhrdlo nádrže bjebna tom hůř, ale to někde sehnat zdravé asi nebude možné. Možná spíš vyrobit nebo naimplementovat z něčeho podobného. Nicméně díry tam zatím nejsou, jen je to hnusně orezlý.
carina e, picnic, starlet
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Ono by podle mě stačilo sundat ty dvě plastové půlky, mezi kterými se ukrývá spínačka aslouoek řízení. Tam mám zespodu asi 5 šroubů a nevím jestli všechny drží jen ty dvě půlky u sebe (to se mi moc nezdá). Abych nepovolil všechny a něco vevnitř mi tam neodpadlo a plasty pořád u sebe, to bych vskutku nerad :-). Myslím, že by tohle mohlo být podobné jako u jiných starších toyot. Ani nevím, jak to máme u cariny. Asi se tam budu muset skočit stavit načerpat motivaci :-)
carina e, picnic, starlet
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Tak jsem na to asi přišel.Ale nemám už čas na to vletět. Tak pak, jak bude čas, vletím na to a zkusím poreferovat. :-)
carina e, picnic, starlet
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Tak jsem na to dneska zas trošku vletěl. Oddělal jsem všechny potřebný plasty, povolil tři šroubky, co drží přístrojovku a teď jsem ve fázi, že mi nejde vytáhnout, abych se dostal rukou na odpojení konektorů. Asi to drží náhon tachometru. Tak jsem se šel najíst a přemýšlím, jak to udělám. Nerad bych to nějak poškodil, kdybych ho "odmontoval" z převodovky, ale nevím jestli je tam našroubovaný nebo jak vlastně tam drží. Prý to rádo praská. U cariny je náhon už asi elektronicky?Teď si na chvilku zdřímnu po obědě a pak se na to zajdu podívat :-) Všechno je tak natěsno slícovaný, že to byl trochu porod se i do téhle fáze dostat, že si říkám, jestli tam radši rovnou nedat nějaký ledky s delší životností. Mám žárovky z autokelly, tak bych nerad aby se žárovky za 3 dny zas spálily :-)
carina e, picnic, starlet
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od biscuit »

to je divný. u celicy jsem měl přístrojovku rozebranou a kapličku s budíkama venku a žádnej náhon jsem neřešil. tvoje auto je přece o dost mladší...
ledky dej určitě, jestli nechceš zachovávat nějakou puntíčkářskou autenticitu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Jo jo náhon od převodovky do budíků tam je. Trošku je mi to divný, ale mají to tak všechny. Divím se, že by to japonci měli tak blbě vymyšlený, že se to nedá povytáhnout, aby tam bylo možno aspoň strčit ruku. Když jsem to dělal kdysi na audi 100, tak jsem to v pohodě vytáhnul. Hodila by se mi kamerka na endoskopu, strkal jsem tam mobil, ale není tam dost místa.
carina e, picnic, starlet
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od biscuit »

vlastně kecám čoveče. on tam ten náhon je, ale je to jednoduše vyndavatelný - jenom se to nasadí.
mrkni tady:


video sice na prd, ale i tak se tam dá něco vykoukat...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Jo jo náhon tam je a na straně zpoza volantu se dá asi jednoduše sundat, ale má to ten háček, že se ty budíky nedají povytáhnout, abych tam dal ruku vypojil to :-(, Jedině oddělat na straně převodovky ale v jiným videu tam říká něco, že se mu při tom ten kabel zlomil, tak nevím. Na tomhle videu to vidět není, že by to odpojoval u motoru, ale mně to povytáhnout nejde. Za chvíli na to půjdu, tak třeba budu moudřejší. Právě to je mi divný, že by to bylo z japonska vymyšlený stejně blbě jako na feldě, kde se to musí taky odpojit nejdřív z převodovky v motorovým prostoru.
carina e, picnic, starlet
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od biscuit »

já nejsem na tyhle věci úplně nejšikovnější, takže kdyby to bylo nějak moc náročný, tak to nevyndám. nemáš tam spíš ještě nějaký šroub? je to tam podle mě čistě nasazený - tudíž pouze pohyb budíků k tobě. na videu vidíš, že to je obyčejný čtyřhran.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Přezkoušeno, debilně krátkej bovden. Nelze přitáhnout, jedině povolit u převodovky. Nerad bych něco kurvil, ale fakt se mi to nechce skládat kousek od cíle, i povyndávat ty plasty, abych se dostal na budíky byl dost porod. Drží to jen na bovdenu náhonu, proto to nejde vytáhnout. Teď řeším, jestli se to jen povolí nebo jak to tam dřží.
carina e, picnic, starlet
stolidus
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 07.04.2019, 15:01
Bydliště: Brno

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od stolidus »

Tak jsem to pro dnešek vzdal. Vrátil jsem tam ty tři šroubky, co drží budíky a zapojil do konektoru tlačítko ohřevu zadního skla. Zbytek plastů hodil do kufru a nechám to takhle než se mi to nějak povede. Ten náhon na převodovce se mi povedlo povolit, ale jde tím otáčet ztuha přes "bovden", tak bych řekl, že hrozí jeho ukroucení, což fakt nechci, ani rozdělávat palubku. Za tohle řešení bych do Japonska poslal konstruktérům pár facek. No uvidím, vždycky když na to dostanu zas chuť to zkusit, tak budu pokračovat.
carina e, picnic, starlet
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Starlet P91, demontáž přístrojové desky

Příspěvek od jarson »

Náhon odpojujes v motorovom priestore. Je to na videu čo som sem už dával.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Starlet“