8 miestna Previa na 7 miestnu

vše ohledně modelové řady Previa
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

Tomiq píše: úte 23.02.2021, 20:24 Je-li paní posedlá bezpečností, měla by si trochu prostudovat problematiku. Pokud tu sedačku přiděláš třeba i jen dvoubodovým pásem, je to stejně bezpečné jako isofix. Pouze to není tak komfortní.
Ten tříbodový pás jsi montoval na prostřední místa do sedačky?
Ano, primontoval som to zozadu na sedacku, mozno prihodim fotografiu...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

fsoos píše: stř 24.02.2021, 12:10
Tomiq píše: úte 23.02.2021, 20:24 Je-li paní posedlá bezpečností, měla by si trochu prostudovat problematiku. Pokud tu sedačku přiděláš třeba i jen dvoubodovým pásem, je to stejně bezpečné jako isofix. Pouze to není tak komfortní.
Ten tříbodový pás jsi montoval na prostřední místa do sedačky?
Ano, primontoval som to zozadu na sedacku, mozno prihodim fotografiu...
Tohleto je z hlediska bezpečnosti průser. Sedačky, které mají upevněný vršek tříbodového pásu na sobě mají mnohem pevnější konstrukci a hlavně upevnění. Při nárazu je ohrožen nejen ten, kdo tam sedí, ale i zbylí dva postraní pasažéři. Samozřejmě, když tam bude 15kg dítě, nic se nestane. Když tam bude sedět 80kg dospělý, už to je o průšvih.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od zaki »

A s tímto budeš mít problém na STK , pokud je jednou auto zapsané , jako 8 místné a ty s toho uděláš 7 místné , tak STK neprojdeš .
Jednou jsem dělal STK , bez zadních dvou sedaček a byl problém . Jsem mu řekl , že je mám doma a on mi řekl , že pokud jich tam má být 6 nebo 7 tak tam musí při STK být . Pak si je zase můžu vyndat .
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

Fiha, to je zaujmave, uz som bol na STK s tymto autom 3x a vzdy som isiel s 5 miestami a niekdy nikto sa ma na pocet miest nepytal. Asi nejaky premotivovany pracovnik STK ocakavajuci uplatok :)
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od tonny »

Zatím jsi měl štěstí nebo pracovník na STK byl flákač. Já jsem zadní dvě sedačky v Pajeru uschoval a vlezli mi do nich myši, tak jsem se nasral a vyhodil. STK jsem neprošel jem s pěti, musel jsem požádat dovozce za poplatek 2,5tis czk o nějaké potvrzení o možnosti přestavby na pětimístné, do TP nechat za menší poplatek zapsat 5 míst a znovu na STK.

Na STK jsou neustále školeni, buzerování, vše se fotí a i fotky někdo kontroluje (byl jsem svědkem pojebu pracovníka). Není to jen o postihu (nebo rozvázání pracovního poměru) pracovníka ale i pokuty STk nebo odebrání licence na provoz STK.

Ale také se během pár let nemusí nic stát a nikdo to nemusí řešit. Je to na zváženou ale asi raději poslechneš manželku.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

Taky je otázka jak to máš v tp napsaný. Já mám u dvojkový napsaný 6. Takže na STK musím s 6ti. U jedničkový mám napsáno 4/7. Takže můžu se zadní řadou nebo bez ní, jak budu mít náladu.
Kořen slova Toyota je Toy!
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

tonny píše: čtv 25.02.2021, 21:57 Zatím jsi měl štěstí nebo pracovník na STK byl flákač. Já jsem zadní dvě sedačky v Pajeru uschoval a vlezli mi do nich myši, tak jsem se nasral a vyhodil. STK jsem neprošel jem s pěti, musel jsem požádat dovozce za poplatek 2,5tis czk o nějaké potvrzení o možnosti přestavby na pětimístné, do TP nechat za menší poplatek zapsat 5 míst a znovu na STK.

No ja sedacky ani nevyhodim, ani nepredam. (Hoci pri zhanani a nakupe samostatnych sedaciek sa mi stala dost zvlastna vec. Sedacky v polsku som kupil od chlapika, ktory mi potom pri rozhovore prezradil, ze ich predava preto, lebo si ide Previu prestavat na 8 miest ((v auguste sa im narodi 6-te dieta)). A ze ci by som mu teda nepustil lavice aj s kolajnickami - u neho bude prestavba o dost jednoduchsia). Lavicu vozit urcite nebudem, ale ak by bol problem na STK tak si vyrobim pripravok, na namontovanie zadnej lavice pre potreby uspesnej ucasti na STK. Co sa tyka postupu "prestavby" drziaky su na mieste, preglejky vyrezane, cakam na koberec, aby som ho mohol vyrezat do zelaneho tvaru.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

fsoos píše: sob 27.02.2021, 20:01
tonny píše: čtv 25.02.2021, 21:57 Zatím jsi měl štěstí nebo pracovník na STK byl flákač. Já jsem zadní dvě sedačky v Pajeru uschoval a vlezli mi do nich myši, tak jsem se nasral a vyhodil. STK jsem neprošel jem s pěti, musel jsem požádat dovozce za poplatek 2,5tis czk o nějaké potvrzení o možnosti přestavby na pětimístné, do TP nechat za menší poplatek zapsat 5 míst a znovu na STK.

No ja sedacky ani nevyhodim, ani nepredam. (Hoci pri zhanani a nakupe samostatnych sedaciek sa mi stala dost zvlastna vec. Sedacky v polsku som kupil od chlapika, ktory mi potom pri rozhovore prezradil, ze ich predava preto, lebo si ide Previu prestavat na 8 miest ((v auguste sa im narodi 6-te dieta)). A ze ci by som mu teda nepustil lavice aj s kolajnickami - u neho bude prestavba o dost jednoduchsia). Lavicu vozit urcite nebudem, ale ak by bol problem na STK tak si vyrobim pripravok, na namontovanie zadnej lavice pre potreby uspesnej ucasti na STK. Co sa tyka postupu "prestavby" drziaky su na mieste, preglejky vyrezane, cakam na koberec, aby som ho mohol vyrezat do zelaneho tvaru.
Jste si mohli s Polákem jenom přehodit spztky a vyměnit auta. Bylo by to jednodušší :D
Kořen slova Toyota je Toy!
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

tonny píše: čtv 25.02.2021, 21:57 Zatím jsi měl štěstí nebo pracovník na STK byl flákač.
Doplnim este informaciu o STK. Vcera som hovoril zo školiteľom technikov STK z Testeku a pytal som sa ho an problematiku poctu sedadiel. Viac ich samozrejme nemoze byt za ziadnych okolnosti. Menej to je ale ina vec. V pripade, ze je auto od vyroby vybavene viac ako 5 sedadlami musia byt vsetky pritomne na STK, tak ako ste to uz viaceri pisali. Je tu vsak vynimka a tyka sa to aut, ktore maju variabilitu sedadiel - teda jeden model a viacero moznosti sedadiel. Previa je tento pripad, pretoze ma variabilitu sedadiel 6, 7 a 8. Teda ak pridem na STK zo 7 sedadlami a nijake nechyba (variabilita je v tom, ze 2 miesta samostatne sa daju vymenit za trojmiestnu lavicu), taktechnik skontroluje sedadla, funkcnost, pasy a ak vsetko sedi, STK prejdem. Uviedol mi tiez priklad ked v VW Transporter je zapisanych 9 miest a niekto si vymeni prednu dvojlavicu za kapitanske sedadlo, rovnako prejde pretoze sa jedna o variabilitu sedadla. Pre uplnost dokladam znenie zadania pre posudzovanie miest v automobile. Je to cast b, a druhy odsek (na prvej strane je este presne zadefinovane, co je system variabilneho usporiadania sedadiel. https://www.testek.sk/files/miesta_na_s ... 0_2016.pdf
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

Řekl bych, že to na Slovensku můžete mít jinak než my.
Kořen slova Toyota je Toy!
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od tonny »

fsoos píše: čtv 11.03.2021, 08:55 Vcera som hovoril zo školiteľom technikov STK z Testeku a pytal som sa ho an problematiku poctu sedadiel.
Jedna věc je počet sedadel a druhé jejich uchycení z výroby, což je i psáno v tom odkaze. Prostě pokud se něco udělá, a zvlášť uchycení sedaček jako bezpečnostní prvek, tak by to mělo být otypované, schválené a za tím si stojím. Pokud to bude procházet STK, jde to na vrub pracovníka který se pod tím podepsal, pokud se něco stane a bude se to řešit.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

tonny píše: čtv 25.02.2021, 21:57 Zatím jsi měl štěstí nebo pracovník na STK byl flákač. Já jsem zadní dvě sedačky v Pajeru uschoval a vlezli mi do nich myši, tak jsem se nasral a vyhodil. STK jsem neprošel jem s pěti, musel jsem požádat dovozce za poplatek 2,5tis czk o nějaké potvrzení o možnosti přestavby na pětimístné, do TP nechat za menší poplatek zapsat 5 míst a znovu na STK.
Na STK jsou neustále školeni, buzerování, vše se fotí a i fotky někdo kontroluje (byl jsem svědkem pojebu pracovníka). Není to jen o postihu (nebo rozvázání pracovního poměru) pracovníka ale i pokuty STk nebo odebrání licence na provoz STK.
Ale také se během pár let nemusí nic stát a nikdo to nemusí řešit. Je to na zváženou ale asi raději poslechneš manželku.
Pred dvoma tyzdnami som bol na STK. Nesiel som po znamosti a musim, povedat ze taku preciznu STK som este nezazil. Bol som zvedavy ako dopadne pocet sedaciek a ci budu nejake otazky a pripomienky. A tie boli, k stavu podvozku a karoserie, zanesenych svetlometov, pochvalu za lepiacu sadu a nie valajucu sa rezervu v kufri. Ku sedackam nic. Ked som si potom cital spravu o chybach objavil som zapisanu chybu typu A (ľahká): 6.2.6.b.1: Pocet sedadiel vozidla je menší, ako povolený počet miest na sedenie uvedený v dokladoch vozidla. Samozrejme neriesi to otazku typoveho schvalenia uchytenia konstrukcie, ale administrativne je to v poriadku.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od biscuit »

Podle mě je jakejkoliv postih nebo šikana za menší počet sedadel neoprávněnej a absurdní. Zvlášť u variabilních aut, u kterých se prostor dá využívat jak k přepravě osob (s namontovanými sedačkami), tak k přepravě neživého nákladu (ideálně bez nich). Je přece výhradním právem majitele vozu zacházet se svým majetkem podle svého uvážení, neodporuje-li jeho jednání nějakému zákonu. Nevím o zákonu, kterej by říkal, že vozidlo s nenamontovanými sedačkami v prostoru, ve kterém se nepřepravují osoby je nepřípustné. Takže podle mého laického mínění nemá STK právo kontrolovat zbytnou část vozidla. Zbytnou proto, že její nepřítomnost nikterak neovlivňuje technický stav ani bezpečnost vozidla.

To, že to technik zaznamenal do TP je myslím v pořádku, stejně jako to, že k tomu neřekl ani popel.

Jen můj osobní, laickej názor ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1939
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od slabostka »

Bohužiaľ je to hlúposť ale legislatíva je asi taká - "hlúpa" - u nás to kontrolujú celkom poctivo pretože ak nemáš zatmavené zadné sklá je to na kamere vidieť či sú sedačky všetky alebo nie, nesmú chýbať ani opierky hlavy.... nemam auto s "variabilitou" - logicky čo komu do toho že si napríklad vyhodím zozadu sedadlá ak jazdím sám a vzadu chcem viac miesta pre náklad - no a problém na STK - musí byť všetko...
K tomu majetku - to máš ako s tým že oficiálne nemôžeš svoje auto - svoj majetok slobodne odstaviť doma, vyhodiť značky, prestať platiť poistky a chodiť na STK - prečo? no lebo nejaký idiot vymyslel že musíš auto ekologicky zlikvidovať ak ho chceš odhlásiť. Predpokladám ak by to niekto hodil na ústavný súd možno by sa to aj zrušilo. Auto s platnou STK z ktorého tečie olej, dymí ako v Osvienčime komín je eko zato auto z ktorého si všetko vypustil a stojí ti na tvojom pozemku eko nie je a je to dokonca nelegálna skládka. Je to psycho že....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od biscuit »

To máš pravdu a já i samozřejmě chápu, že v některých věcech musí být v zákonech nastaven někdy nelogický kompromis (a omezení práv v konkrétních případech), protože jde o nějakou provázanou problematiku. Ale tady to rozhodně neplatí. Je to totální hloupost a nemá žádný význam. Když si nechám zadní sedačky přečalounit (a budou zrovna u čalouníka), tak kvůli tomu nesmím tím autem jezdit? Je to stejně hloupé, jako když si vymontuju přihrádku u spolujezdce, tovární autorádio, nebo vyhodím koberečky... s funkčností a bezpečností vozidla z pohledu zákona to nijak nesouvisí.

Jak píšeš s tou likvidací tak předpokládám, že se to dá stále vyřešit prohlášením jako v minulosti, že kastle automobilu odstavená na tvém pozemku bude sloužit třeba jako pěstírna žampionů ;-)

Jinak příklad z praxe. Měl jsem Mazdu MX-3, u které jsem měl trvale vymontované zadní sedačky. Jezdil jsem s ní tak na STK, několikrát mě stavěli policajti a dokonce jsem s ní měl totální nehodu a nikdy o tom nikdo ani nepíp... Chápu, že to u takovéhle karoserie třeba ani nikoho nemuselo trknout do očí, ale prostě to nikdy nikomu nevadilo a jak říkám, ani bych nevěděl proč by mělo.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Previa“