8 miestna Previa na 7 miestnu

vše ohledně modelové řady Previa
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

Ahojte kamarati s Previami.
Ako uz nadpis naznacuje pustil som sa do pracudesnej prestavby. Previu mam 8 miestnu (2.gen, 2001) - teda s dvoma troj-miestnymi lavicami - ale po narodeni dcerky potrebujeme - podla manzelkynich slov - bezpodmienecne ISOfix. Mohol by som ho nechat navarit, ale to by isto nepreslo, takze som si vymyslel plan ovela slozitejsi. A sice prestavbu na 7 miestnu verziu bez potvrdenej informacie, ze sa to da. Kolajnicky uz mam doma a dnes som zadok rozobral a skusal som to nejako poskladat, kde by asi co mohlo ist. Diery vyvrtane nie su, aspon nie vsetky ale kde tu sa da objavit miesto, kde by kolajnicka mohla pasovat... ale je to dost loteria, takze by som sa rad aspon niecoho zachytil. Hladal som kade tade po nete a nevedel som najst nic, coho by sa dalo zachytit a tak s malou dusickou sa obraciam na Vas. Záchranou a by boli fotky podlahy bez koberca s dierami, ale to by som chcel urcite prilis, takze aj fotky podlahy bez sedaciek, strednych troch aj zadnych dvoch by mi velmi pomohli. Dopredu dakujem za ochotu - fotky, alebo aj nejake video kdesi z youtube by som neodmietol...
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od zvady2 »

Ahoj mam 7 miestnu ale nie su tam koľajnice ale len úchyty = 4 na každé koleso. Mozem ti nieco nafotit pomerať, ale neviem kedy sa k timu dostanem = nemám vsetky vin len zadné. Pošli mi email na zvady@azet(bodka)sk.
Aby som nemusel sem dávať foto pracne
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

A nepomohlo by Ti, kdybych nafotil auto zespoda? tam by díry vidět být měly.
Jinak řekni ženě, že isofix rozhodně není bezpečnější, než přichycení sedačky pásem. Je jen pohodlnější na manipulaci.
Edit: Tak ne, zespoda nic vidět není
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od zvady2 »

Jinak na isofix mám jen 2 sedačky v serií.
jako dají se měnit kdekoliv, ale chci tím říct, že když si vy bereš střední řádu nemusíš řešit poslední sedadla
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

No ahojte, dakujem vsetkym co sa zapojili milym slovom aj ponkukou praktickej pomoci. Ja som dnes nezahalal, a skusal som rozne kombinacie kolajniciek v roznych miestach auta a zda sa, ze som to asi viac-menej poskladal, teda zadne urcite dobre a stredne inak nemozu byt, hoci jeden detail od velavazenych japonskych inzinierov mi nie je jasny, hoci niekto z Vas mozno bude mat odpoved. Je to drziak krajnych strednych sedaciek (pri dverach) do dier uz vyvrtanych sedi, ale co je divne, ze polovica visi vo vzduchu - skusim pridat obrazky. Trosku mam respekt pred rezanim zavitov nad nadrzou - 4 sroby su priamo nad nadrzouy - je tam rezerva, ale budem vdacny ked to budem mat za sebou. No a potom ten krajiny drziak... skusim sem hodit fotky - este som to nerobil...
https://drive.google.com/file/d/1y4G-qo ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1znYssD ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1Yhzg2F ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1aOmEHD ... sp=sharing
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

Ta podlaha je úplně jiná. :-( U mé zasahuje plech podlahy až skoro mezi dveře a pod ním je kapsa, kam se u vyšších verzí dává servo na dveře. Ty tam máš schod. A jsou v podlaze prohlubně v místě těch čepů, do kterých zapadají zámky sedaček.
Takže, buď budeš muset hodně improvizovat a celé to upravit, nebo koupit jiné auto, nebo se smířit s 8mimístnýma lavicema.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

Tady je ta Tvoje 8mimístná se schodem Obrázek
A tady je 7mi a 6ti místná s podlahou až mezi dveře.
Obrázek
Kořen slova Toyota je Toy!
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

Mhhh, takze takto to je. No dobre, s tym sa da nieco urobit. Otazka je, ci je naozaj cela podlaha (plecharina) v tom mieste ina, alebo je to tam nejako vyspravene, aby to sedelo na 8 aj 7 miestnu verziu. Viem si predstavit dorobit to zeleznymi uholnikmi a okolie vyspravit preglejkou a na to koberec. NO uvidime, nejako pospekulujem a uvidime, co z toho vyjde. Dakujem Vam vsetkym za pomoc.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

Podle té Tvé fotky je podlaha jiná. Já mám plech podlahy v kuse opravdu až ke dveřím. Tam, kde Ti ty držáky visí ve vzduchu, já mám podlahu.
"Preglejku" jsem si musel dát do translateru. A to jsem myslel, že Slovensky rozumím :D . Počítej s tím, že cokoli tam budeš takhle bastlit, zvýšíš si výšku těch sedaček a snížíš prostor pro dospělého sedícího. Ty držáky jsou do té podlahy zapuštěné. Toho místa tam na výšku moc není. A taky mysli na bezpečnost při případné nehodě. Já bych ty držáky, cos koupil navařil na dva železné plocháče, třeba 60x4 mm, které budou příčně přes celou šíři auta a ty bych svrtal do původních děr a přišrouboval. A ještě pak budeš muset řešit vršek, koberec a plast, páč ten tam nebude pasovat. Budeš muset buď sehnat koberec a ty plastové prahy do dveří, nebo to nejak dobastlit.
A nebo se na celé vysrat. :)
Naposledy upravil(a) Tomiq dne úte 23.02.2021, 09:43, celkem upraveno 1 x.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od zvady2 »

Ja by som sa na to vysr*l a kupil sedačku na pás a nie ISOfix :D
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

zvady2 píše: úte 23.02.2021, 09:42 Ja by som sa na to vysr*l a kupil sedačku na pás a nie ISOfix :D
Prakticky všechny sedačky na isofix lze připevnit pásem. Jde-li jen o dětské sedačky, buď bych je připásoval, nebo ten isofix přivařil, pokud to půjde.
Jde-li o komfort těch samostatných sedaček, například možnost dát proti směru jízdy, což rád využívám, je lepší takt vyměnit auto.
Kořen slova Toyota je Toy!
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od fsoos »

No, ja by som to upevnoval pasom bez problemov, moja pani je ale tak trochu posadnuta "bezpecnostou". Do 8 miestnej som tiez dorobil trojbodovy pas (na vrakaci som stravil 3 hodiny, kym som nasiel spravny, co funguje presne (bolo to z Renaulta Clio). Takze v zaujme zachovania celistvosti rodiny, idem na to... no dnes som trochu meral ohybal a skusal a uz mam pomocne nozicky v miestach srobov (urobil som to s 7mm hrubej pasoviny, sirka 5cm). Drziaky ostanu zapustene v podlahe - presne tak ako su tie dve uchytene (na fotkach, co som dal) a medzi podlahu schodika a drziaku pojde ta nozicka v tvare C a okolie vyrezem preklizku :) a navrch koberec. Vo stvrtok sa do toho pustim a mozno budem zdielat aj nejaky postup prace. Samozrejme, ze bezpecnost je nadovsetko, tak to budem kotvit ako o zivot - vsade kde je na drziaku diera, by som chcel dat srob a istit to. Urcite to bude bezpecnejsie ako tie 4 sroby na ktorych boli uchytene tie lavice (aj predna aj zadna v 8 miestnej verzii)
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od Tomiq »

Je-li paní posedlá bezpečností, měla by si trochu prostudovat problematiku. Pokud tu sedačku přiděláš třeba i jen dvoubodovým pásem, je to stejně bezpečné jako isofix. Pouze to není tak komfortní.
Ten tříbodový pás jsi montoval na prostřední místa do sedačky?
Kořen slova Toyota je Toy!
tonny
Člen Týmu
Příspěvky: 65
Registrován: stř 02.03.2016, 06:40
Bydliště: Břeclav

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od tonny »

Cokoliv děláš svépomocí nejen z bezpečnostních prvků svépomocí, nikdo to neotypuje a máš problém, nedej bože v případě havárie jde všechno za tebou a ani pojišťovna nic platit nebude. Dej si říct, když si nedá manželka.
Corolla Verso 1,8VVTi 2006, Toyota Sienna 3,5 2007, Ford Explorer 4,0 1998
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: 8 miestna Previa na 7 miestnu

Příspěvek od zvady2 »

Áno je to tak, presveč manželku že lepšía sedačka na pásy ako dorábať čokolvek z hladiska bezpečnosti.
Mám tiež dve malé deti.
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
Odpovědět

Zpět na „Previa“