Baterie Auris r.v. 2011

nová modelová řada - nástupce Corolly
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od biscuit »

auris s webastem jo? :-D
chlapi, rozumnej pohled na věc nemá nikdy ostrou hranu, tak to tak berte. je víc obecně rozumnejch řešení a každej si musí vybrat co mu nejvíc sedí pro jeho aplikaci ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od Standa50 »

Tomiq píše: čtv 11.02.2021, 12:51 Efekt má v tom, že se můžeš používat webasto, ledničku, vyhřívaná sedadla, pokud je máš zapojená jako já, autorádio, nabíjení mobilu. A taky, že můžeš nechat auto déle stát bez používání, páč moderní auta při stání baterku dost žerou. Cenový rozdíl je dneska minimální.
Klidový odběr u aurisu jsem naměřil 16 mA,takže o nějakém žraní baterie nemůže být ani řeč.Mám ještě 6 let starou původní baterii a světe div se, baterii vybít tak, abych nenastartoval se mi ještě nepodařilo.Webasto nemám, ale ten pokud je mi známo jede stejně přes zásuvku na 230V,ale zbytek
spotřebičů sezóně běžně používám. Jde o to v mrazech nastartovat, což u zážehového motoru nebývá takový problém jako u vznětového motoru ,kde žhaviče ještě před startem cucají z promrzlé baterie okolo 40A a nafta ve vyšší mrazech hůř chytá než benzín. Pokud baterie trpí samovybíjením, tak vyšší kapacita stejně ničemu nepomůže. Ale je každýho věc jak silnou baterii si koupí,jen tvrdím, že kupovaná nevydrží tolik jako původní bez ohledu na výrobce a kapacitu .Znám případ funkční 13leté origo baterie ,což u měněné baterie je sci-fi.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od sofer »

Ja som mal v starej honde pôvodnú batériu (36Ah) necelých desať rokov, potom som kúpil banner power bull (45Ah keďže som inú v tom rozmere nezohnal) a vydržala 12 rokov. Nikdy nebol problém naštartovať ani v zime a nikdy som batériu ani nedobijal.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od Standa50 »

Asi před půl hodinou jsem se při odklízení sněhu před garáží bavil se sousedem (majitel Honda civic 1.8 Vtec 8G) ,ten má taky takhle "slabou" baterii už 10 let a zatím startuje na první ťuknutí do tlačítka.To,že ti vydržela druhovýroba takhle dlouho je trefa na dobrý kus.Spíše se setkávám se stesky-odešla mi baterka,měla nárok,už měla 5 let .
Tady jsem našel článek,který je ještě více pesimistický k životnosti baterie než jsem já.
https://www.autozive.cz/jak-prodlouzit- ... tobaterie/
Naposledy upravil(a) Standa50 dne čtv 11.02.2021, 19:15, celkem upraveno 1 x.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2085
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od jarson »

Potvrdzujem. Len ja mam trochu silnejšiu - 38Ah. Akurat, že neviem kolko má tá baterka rokov, lebo auto nemám od novoty. Teraz je tam Exide. Je to rok 2006. Ak teoreticky povodná bola tých 10 , potom táto by mala cca.5. Na odchod sa teda zdá sa nechystá :)
Naposledy upravil(a) jarson dne čtv 11.02.2021, 19:31, celkem upraveno 1 x.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2085
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od jarson »

Standa50 píše: čtv 11.02.2021, 16:11 ...tvrdím, že kupovaná nevydrží tolik jako původní bez ohledu na výrobce a kapacitu .Znám případ funkční 13leté origo baterie ,což u měněné baterie je sci-fi.
Tak ja som mal taký prípad osobne.
Bateria Vesna, výroba vtedy juhoslavia ( myslím, že dnes sa volaju tie baterky TAB - ale nie som si tým uplne istý). Nijako extra som ju nevyberal, proste som v predajni kamennej povedal, nech mi dá co má najlacnejšie ( vtedy este nebol tak dostupný internet - teda ja som urcite nemal).
Kupil som ju vtedy do S105. Mal som ju 11 rokov. Ked som dal auto so šrotu, baterku som daroval kamaratovi, ktorý ma do toho šrotu dotiahol ( tesne pred vrakacom mi dosiel benzín - no, mam tankovat do auta , ktoré veziem na likvidáciu? )
Tento kamarat ju mal vo Felicii benzínovej este 2,5 roka.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od Tomiq »

Životnost baterky hodně záleží, jestli jezdíte dlouhé trasy, nebo několikrát denně startujete. Taky, jezdíte-li denně, nebo jednou za týden. Mě teda vždycky baterka vydržela maximálně 4-5 let. Jezdím hodně po městě a vypínám motor jak to jde.
Ale nemyslím, že by bylo třeba nějak nad baterkou dumat. Za 60 tis. km, co vydrží baterka, dám za palivo 50- 80 tis., podle auta, a za baterku 1200- 2000,-, což je zanedbatelné.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od biscuit »

ten odběr auta se může lišit i třeba v závislosti na nainstalovaném alarmu. u mx-3 mám tovární alarm, který kdysi montovala pravděpodobně česká mazda a ten se dá vypnout klíčkem v motorovým prostoru :-) když ho vypnu a auto nechám bez alarmu, vydrží mi baterka bez nastartování klidně půl roku v autě. když ten alarm zapnu, neprojedu-li v chladným počasí auto do měsíce, můžu si bejt skoro jistej, že pravděpodobně nenastartuju...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od Tomiq »

Je to jedno k druhýmu. Každá hovadina má pár mA. A pak se to načte. Androidový rádio, alarm... A taky jsem zjistil, že odemčený auto bere víc než zamčený. I blbá Fábie po otevření dveří pouští palivové čerpadlo. Na několika autech jsem měřil, že po otevření berou asi 400mA a až po třeba 15ti minutách to klesne. Takže auto odemčené na dvoře, od kterého furt pro něco lezu, vyfláká bateku jak nic.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2085
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od jarson »

Ja sa v takýchto prípadoch s oblubou vraciam k návodom k starým autám. A je to jedno ci ide o baterku alebo napríklad brzdy atd...
Vždy je to o jednom a to o udržbe.
Dnes veci, ktoré boli v starých príručkách nikto nerobí , vsak v nových príručkách vlastne ani nie su a potom sa cudujeme , že nič nevydrží. Resp. robia sa v rámci záručných prehliadok, ale tým pádom len kým táto záruka trvá. A potom ? Nič, kým sa to nerozsype.
Napríklad v starom Fiate 850 bolo v príručke napísané o baterke asi dve strany. Ano , cast sa týkala samotnej baterie, lebo vtedy este neboli "bezudržbové" - teda kontrola hladiny a hustoty elektrolytu..., casť o nabíjaní - lebo to este nemalo altík ale dynamo s reglerom , ktorý bolo treba kontrolovať a doštelovať, ale jedna cast si myslím platí dodnes .
Tri veci - 1x ročne nabiť , očistiť a ošetriť kontakty včítane kostry a hlavne jazdiť.
Jednoducho a stručne -najviac vydrží nabitá baterka. A tieto tri veci su pre dosiahnutie plného nabitia klúčové.
Ja teda 1x ročne nenabíjam. Resp. proste mimo auta nenabíjam vobec, ale ono tým , že na druhú stranu dosť jazdím, tak ako písal Tomiq, relatívne dlhšie trasy, asi to nie je pre životnosť tak podstatné. Resp. jazdím aj krátke samozrejme , ale min. 2x týždenne pravidelnu trasu 130km v kuse. No, zase to nie je bohvie aká štreka, ale na spolahlivé dobitie baterie bohate stačí. A kontakty tiež ošetrujem, aj ked iba občas - každý rok nie - som tak trochu lajdák ( ale ono ani častejšie netreba, jak to raz dobre namažeš , tak ono to dlho vydrží pekné).
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne pát 08.09.2023, 07:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od Tomiq »

Corolla: Jak že zněl dotaz? :D . Já jsem spokojen s Exide Premium. A jak jsem psal, dal bych největší, co se tam vejde.
Jarson: Z toho starého návodu k 850tce si toho do dneška moc nevezmeš. Regulace alternátoru, nebo dokonce dynama fungovala úplně jinak. Baterky byly také jiné než dneska. Dobíjení jednou za rok je sakra málo. Pokud denně nastartuješ auto a jedeš hodinu a déle v kuse, nemusíš nic řešit. Pokud jako já jedeš ráno kolimetr do školky, pak 5 km do skoly, cestou pro rohlíky, domů na snídani, pak k jednomu klientovi 15km, k dalšímu 15km... Pak jezdíš dva měsíce jen na mašině a auto stojí. Tak pokud chceš, aby baterka vydržela dýl než rok, musíš dobíjet tak každý týden. V létě mi pomáhají soláry. A baterka s větší kapacitou funguje v tomto režimu líp.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od Standa50 »

Corolla2014 píše: sob 13.02.2021, 08:14 Je hezké, jak jste se zde rozkecali :D Ale na můj dotaz, kromě Kocura, nikdo neodpověděl :(
Když koupíš vartu,bosch,exide, bannerku..pořád jen kupuješ zajíce v pytli ,o žádné nelze objektivně napsat,že je držák nebo šmejd.Já mám dobrý zkušenosti s vartou silver.Tradiční výdrž 5 let na dieselu.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od biscuit »

Corolla2014 píše: sob 13.02.2021, 08:14 Je hezké, jak jste se zde rozkecali :D Ale na můj dotaz, kromě Kocura, nikdo neodpověděl :(
no a co chceš víc, vždyť ti kocúr odpověděl. potřebuješ to slyšet desetkrát? :-)
navíc jsi ten svůj dotaz napsal vrámci příspěvku tak blbě, že by sis měl dát sám za vinu, že na něj reagoval jen jeden člověk ;-)

prostě to normálně odpoj a je to. k žádnejm ztrátám na životech nedojde, ani nepřijdeš o nic jinýho podstatnýho.

standa50: píšeš to, jak kdybys měl zkušenosti se všema ale.
osobně jsem třeba na exide neslyšel ještě žádnou konstruktivní kritiku. za posledních šest let jsem koupil čtyři do čtyřech aut a všechny naprosto bez problémů. diesel i benzín. kapacity a typy podle tabulky. ta nejstarší je shodou okolností na dieselu - kromě jednoho údržbového dobití před dvěma rokama je pouze v autě a pořád perfektně funguje, ačkoliv se s autem jezdí spíš málo. velmi často stojí 14 dní i dýl.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Standa50
Manager Týmu
Příspěvky: 495
Registrován: ned 25.01.2015, 20:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie Auris r.v. 2011

Příspěvek od Standa50 »

Já jsem měl v bývalých autech Akumu 2x,Boschku,Bannerku, Motorcraft (Varta pro ford) a Varta. Jako nedávný bývalý majitel fordu několik let jsem navštěvoval diskusi "ford klubu",kde na téma "autobaterie " bylo tuším okolo 250 stran příspěvků,takže informace o problémech majitelů s autobateriemi jsem čerpal mimo jiné právě z něho a okruhu známých.Exide patří mezi kvalitní baterie,ale zrovna tak není bezproblémová.
Toyota Auris HB 1,6 Valvematic trend+,6M/T 2015
Odpovědět

Zpět na „Auris“