Stanova nova carina

vše ohledně modelové řady Carina
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od Stan »

Frostie tak dělám z toho auto, ve kterým budu mít radost jezdit a na který budu mít radost koukat z venku. To je tady u lidí na fóru docela normální myslím. Živit se tím ale nehodlám 😂
Jinak ta červená carina na inzerátu není GTI. To tam jen někdo nalepil emblém a namontoval křídlo. Motor je 98 nebo spíš 93kw.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od jarson »

Nazdar Frostie :D
je dost, že si sa objavil ....už si mi chýbal.
Medzi sviatkami čakaj poštára 8)
A inak krásny kusok si objavil. Akura škoda , že z GTI ma asi fakt iba emblem na kufri. No i tak, ano, nestojí málo ale podla mna zodpovedá cena stavu ( aspon co sa dá z foto vidiet).
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od frostie »

Aha,
no tak jako odborník přes motory stojím za starou bačkoru... :D

Dobře, že se ozýváš, Jarsone. Furt to mám v garáži, teď do toho vlezl ten blbý čínský virus. Zkoušel jsem Tě najít na webu (zapamatoval jsem si jméno a příjmení, a taky Rožňavu). Pak jsem zkusmo napsal pár SMS na inzeráty, co mi vylezly s Tvým jménem, ale asi to do SR nedorazilo.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od jarson »

No, ja som tiež pátral a pátral....a vypátral. Stan mi dal link na toto "nové" fórum a tak som sa dostal k mojim SZ a tam našiel tvoju adresu. Akurát, že do toho prišlo toto odobie, keď mám strašne veľa práce a malo času.
A keďže teraz mám konečne po dlhej dobe až dva dni voľna, tak ti ten balíček konečne pripravím a pošlem :).
Mimochodom , čo? Ideš si do Nemecka pre tu červenú krásavicu?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od frostie »

Jsem z těch, co nedělají ukvapená rozhodnutí, pro Carinu teď není místo. Tak jen sním vlhké sny. :) Možná trochu postuduji motory a budu čekat na tu GTI verzi, ale to mě asi nepustí rozpočet, který si sám držím velmi zkrátka.

Vím, že naopak se budu muset jednoho auta zbavit. Měním práci a nově budu do práce chodit pěšky, takže připravuji na prodej jednu Camrynu. Aby nebyly spory, dám jí novou STK, a ještě nějaké drobnosti poladit - trochu se vikle sedačka řidiče. Jinak motoricky je na tom skvěle, ale motor 5S-FE 2,2 l 96 kW v automatu je tak trochu žralok. V průměru si řekne o 10l benzínu.

No taky přemýšlím, jestli Ti to neposlat poštou. Ale po mých zkušenostech se zásilkami bych se tomu raději vyhnul. Jsem optimista, takže věřím, že lockdownu brzy odzvoní a zase budeme cestovat co hrdlo ráčí.
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od Stan »

No Frostie ta červená je moc hezká. A cena asi holt odpovídá peclivosti, s jakou k ní někdo celej život přistupoval. A jsem rád, že se takový kousky za takovou cenu v Německu a Rakousku najdou. Pomáhá to držet cenu těch našich strojů. Podle mě carinu GTI v použitelným stavu pod 100 sehnat nejde. Navíc ta SS přední náprava je trošku jiná, než na celice 6gen, takže její oprava bude ještě náročnější.
Možná na západě mají lidi jinou morálku. Nezkaženou. Přijde mi, že asi jen u nás už 40 let většina motoristů přesně ví, že nejlepší je přece škodovka a nic jinýho. A kdo ju má, tak chce VW a kdo má VW tak masturbuje nad Audi. A na Japonce jsou přece neskutečně drahý díly. Proto Jennu nás ceny jpn aut klesají exponenciálně, zatím co koncern je těžce lineární.
Předevčírem jsem objížděl bazary a nabízel Mazdu 6 a bazarnici mi zas jen potvrdili, že lidi dají víc za stočenou fabii se švihadlama, než za nebouranou japonskou limuzínu.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od jarson »

keby majiteľ červenej Cariny
v Nemecku poznal toto fórum mozno by bolo v inzeráte uvedene :
Stav zodpovedá ako keby ju mal Stan 😃
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od biscuit »

stan: ja myslim, ze se ledy pomalu prolamuji. uz hodne lidi si s novejsima koncernama uzilo sve. vnimam mirne vystrizliveni. samozrejme jen u lidi s alespon trochu otevrenou hlavou... ale treba muj kolega, mladej kluk, ten ted prokazal, ze ta skodovkarska "vychova" tady porad je a podepsala se i na nem. koupil si novou scalu :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od GammaRay »

Stane, tvá nekonečná energie a činorodost je obdivuhodná! :D
Hodně dobrý!
Pokud jde o cukání, tak na jaře jsem zažil drobná cukání u své Cariny, což mě poměrně děsilo. Nakonec jsem zjistil, že byl problém s palivem. Léta jsem tankoval u TankOno a dozvěděl jsem se, že kvalita jejich benzínu je "nestálá" a někteří známí v této várce horšího benzínu měli s auty i trochu vážnější potíže. Naštěstí u Cariny stačilo začít tankovat jinde a problém se "vyřešil". Mimochodem: dodnes tam mám originál kabely ke svíčkám a jede to v pohodě :) . Jen palivový filtr bych měl asi vyměnit - kde vůbec je? Píšeš, že je to složitější.
A ty fólie na okna tě vyšly na kolik?
Jinak dnes má svátek "Karina" :lol:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od biscuit »

tak všechno nejlepší :-)

1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od Stan »

Zdáár chlapi v novým roce! Jojo, taky jsem si včera v květinářství všiml, kdo že to měl svátek. Ale svátek jsem teda neslavil :-D
Svou carinu jsem mezi svátkama postavil do Olomouckýho Trendcaru, kde dřív dělali dealerství toyot. Jejich asi šéfmechanik to auto zná, ptž ho sám měl. Tak jsem jim řekl příznaky a ať se snaží. Po půl dni práce mi volali, že mají hotovo. Platil jsem 4500 a dali mi jiný svíčky, seřídili předstih, sundali a znova namontovali rozvody a dotáhli víko ventilů. Ty svíčky ještě musím trošku prověřit, protože ty, co jsem tam dal já, tak jsem určitě kupoval podle manuálu v autě a kontroloval podle DYI katalogu toyoty. Je pravda, že to teď jede o něco líp, takže té částky nelituju.
Ještě musím konečně ukecat kámoša, co mi dělal nerez výfuky na obě auta, aby si udělal čas a předělal mi přírubu, abych na tuhle carinu mohl dát výkuk z té rozbité. Tam je novej čistej kat a koupím k tomu i novou lambdu. To by taky ještě mohlo pomoct.

4 GammaRay: no ten palivovej filtr, je v motorovým prostoru před šoférem, zhruba nad levým předním ramenem nápravy. Je k tomu nelidskej přístup. Já to měnil zhora, takže baterie, airbox a gumová trubka sání ven. A stejně to byla hrůza.
Folie na okna mi dělal kámoš. Zadní dveře a malý okýnka za nima mi lepil za tuším 1500. A za sklo na kufru jsem mu dával jen pětikilo. Při ceně ale zohleďnoval mou protislužbu - opravu a výměnu zářivky v UV lampě, co má na vytvrzení tmelu na opravu ťukanců do skla. Běžná cena je tak těch 1500 za ty zadni dveře a malý okýnka a za sklo kufru, který je dost vypouklý tak litr až 1500.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od GammaRay »

Stane, díky za info. Pokud TY jsi měl s výměnou palivového filtru problémy, tak to já radši nechám na někoho jiného. No, to ale plánuju už roky... :roll:
Fólie - jasný.
Mimochodem1: Měl by sis změnit ten automatický podpis :wink:
Mimochodem2: Píšeš: "seřídili předstih"??? Neměl jsi na mysli spíše odtrh (na svíčkách)?
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od Stan »

No ten filtr asi radši nech udělat nějakýmu mechanikovi, kterej bude mít spostu různých klíčů. Fakt se tam dá dost blbě dostat. Já musel obětovat dva plochý klíče a flexou je zkrátit, abych se tam vešel.
A odtrh na svíčkách si snad většina lidí při výměně zvládne změřit a nastavit sama. Mě seřizovali předstih. Ten se nastavuje rotací rozdělovače.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od GammaRay »

Jo jo, s tou výměnou palivového filtru je to cenná informace. Někdy pomůže i rada: "Vykašli se na to" :D

S tím "předstihem" jsem poněkud zmatený, měl jsem za to, že všechny Cariny E mají vstřikování a tudíž předstih tam určuje (vypočítává) řídící jednotka, ale to je jedno. Neřešme to už.

Tož hodně sil při dalším vymazlování :)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Stanova nova carina

Příspěvek od jarson »

Ano, mas pravdu, ale tzv. základný predstih je aj tak nutné nastavit. Myslím 10stupnov? Ale len matne sa mi to zdá...možem si to mýlit s iným motorom... :roll:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Carina“