Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zelych
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20.08.2020, 00:05
Bydliště: Trutnov

Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od Zelych »

Zdravím, měl jsem auto na výměně oleje a od té doby se mi občas ukazují nesmyslně vysoké čísla u okamžité spotřeby.
Třeba při popojíždění v koloně mi tam skočilo 59l a to jsem plyn jen tak lechtal. To samé třeba když jsem couval, tak mi tam na parkovišti skočilo 27.
V servisním menu jsem pak našel tyhle chyby.
Po jejich smazání to ukazovalo už normálně, ale dneska se to zase opakovalo.
Netušíte co je špatně?
Obrázek
Naposledy upravil(a) Zelych dne pát 11.09.2020, 21:25, celkem upraveno 1 x.
Prius 2007
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od PetrPH »

Takove obcasne vysoke cisla (i vyssi) jsou naprosto normalni, obvzlaste pri studenem motoru. Predtim se urcite ukazovaly take.

Tyhle chyby jsou jen chyby multimedialniho systemu, nevypisuji se tam chyby diagnostiky motoru atd. Napr ta prvni chyba je chyba audia. Je to ale jen log udalosti, zadna skutecna chyba. viz https://priuschat.com/attachments/prius ... pdf.11734/
Prius II 2008
Uživatelský avatar
Zelych
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20.08.2020, 00:05
Bydliště: Trutnov

Re: Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od Zelych »

Takovéhle numera jsem si nikdy nevšiml. Jo když jsem potřeboval rychle do křižovatky tak to tam vylitlo před 20, ale aby když jedu nějakých 15 a jen trochu přidám plyn abych se rozjel na 20 a ono mi tam skočí 59l/100 mi nepřijde normální.
Díky za odkaz, ale 01 DB je tohle

Kód: Vybrat vše

CHYBA REŽIMU SENZORU
 OBLASTI PORUCH
 1. OBVOD SÍŤOVÉHO ZDROJE KOMPONENTU, KTERÝ SKLADOVAL
 KÓD
 2. OBVOD AVC-LAN MEZI MULTIDISPLAY A COMPONENET
 ZOBRAZENO PODKÓDEM
 3. KOMPONENT, KTERÝ ULOŽIL TENTO KÓD
Prius 2007
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od PetrPH »

jop, to je obecne popisek k 01 DB, je treba se podivat na ten sub-code;) To vysoke cislo je skutecne bezne. Se studenym motorem (a co teprve s vybitou baterii) se pri akceleraci jde dostat i na 99. Je to okamzita spotreba. Pokud se prumerna spotreba, ktera je mnohem dulezitejsi, drzi nejak podobne, vubec bych za tim certa nehledal. Tedy otazka: prumerna spotreba je stejna?
Prius II 2008
Uživatelský avatar
Zelych
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20.08.2020, 00:05
Bydliště: Trutnov

Re: Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od Zelych »

Je fakt, že ty čísla jsem tam viděl při studeném, nebo jen málo zahřátém motoru.
Průměrná spotřeba je zhruba stejná, byť se mi zvedla z 3.8 na 4.0, snad to není důsledkem těch dle mého abnormálních špiček?
Prius 2007
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od PetrPH »

to bude dusledkem pocasi, uz je chladneji. Ta spotreba je porad nize, nez je bezne. Doporucuji nehledat problemy kde nejsou;)
Prius II 2008
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od biscuit »

chlapi (tentokrát petrph), nepoužívejte citaci, když reagujete na příspěvek, který je přímo nad vaší reakcí. je to tu jak u blbejch pak. díky.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Zelych
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 20.08.2020, 00:05
Bydliště: Trutnov

Re: Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od Zelych »

Dneska další abnormalita, auto muselo být po cca 20km ohřáté, nešlo ani zapnout EV režim...
Měl jsem to tam takhle několik km při jízdě z mírného kopce a při zastavení na semaforu mi to vylítlo na 38.9!
Po vypnutí a zapnutí se to zase začalo chovat normálně.
Myslíte, že by pomohlo odpojení baterie?
Obrázek
Prius 2007
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Chvilkové velmi vysoké čísla okamžité spotřeby Prius II

Příspěvek od jarson »

trochu o niečom inom, ale v podstate spoločná pointa:
Prekalibrovali mi na honde RJ. Dôvodom ale bolo len nejaké zblbnutie imobilizéra, avšak popri tom zistili , že RJ je vraj "dosť divne rozladená". Kedže mam len normalne seriove auto, nepredpokladám, že obsahuje niečo " laditelné", takže asi islo o obnovenie tovarenských hodnot, možno nejaký novší softver. Na fakture nebolo nič. Info mam len od technika čo to robil.
Ja som ale nepozoroval predtým nič, teda okrem toho problemu s imobilizerom - to sa nedalo nevšimnúť - a potom odchýlka medzi spotrebou na pc a real tankovaním. Toto som ale považoval za normálne a nijako ma to nevzrušovalo. Mam iba ukazovatel priemernej a ten sa lišil od realu o cca. 0,6l. Teda nič, čo by stálo za reč.
Ovšem je zaujmavé, že odvtedy sa mi odchýlka zmenšila. Raz dokonca PC a tankovanie sedeli na chlp.
Teda skus sa opýtať napr. v toyote , aký by mali na takuto uvahu oni názor.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Prius“