Urezlý výfuk

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Urezlý výfuk

Příspěvek od maslisko »

Tak mi dneska ureznul výfuk, potvora. Jedu, jedu a najednou slyším, jak je auto hlučné. Prostě se ulomila trubka na sváru do zadního tlumiče:
2020-08-15_urezly_vyfuk_previa.jpg
2020-08-15_urezly_vyfuk_previa.jpg (70.69 KiB) Zobrazeno 2348 x
Letmo jsem hledal v českých e-shopech a zjistil, že takhle bych asi nějakou druhovýrobu nekoupil. Zachránil mě Ebay, z anglie i s poštou to vyšlo na necelých 2500.

Nevím, kolik nás tu s dvojkovými Previemi je, ale docela by mě zajímalo, kde a za kolik jste výfuk pořizovali :-)
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od Tomiq »

No, čeče. Já kupoval na tu jedničkovou a tam byl za pár kaček a velký výběr. Nevím proč, na dvojkovou nejsou.
Už máš udělaný sedačky?
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
maslisko
Navigátor
Příspěvky: 110
Registrován: úte 01.08.2017, 10:30
Bydliště: Valašsko

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od maslisko »

Sedačky ještě nemám a počítám, že se k nim tímhle tempem dostanu tak někdy na podzim :-)
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Ex: Honda Civic 1.5 VTEC MY97 4D alias Chřestýš
Tomixx
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06.01.2019, 09:59
Bydliště: Plzeň

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od Tomixx »

Já také koupil koncový díl výfuku v Anglii. Cena byla podobná.

Tuším i nějaké silentbloky, asi řízení. V Německu tuším silentbloky zadní nápravy.

Jo a když jsme u výfuku, který má na svém začátku lambda sondy, asi jsem přišel na příčinu občasné chyby týkající se špatné účinnosti katalyzátoru. Po výměně vadné civky je cca. 5000 km klid. V nízkých otáčkách s lehkým přidáním plynu si občas Previa cukla. Jedná cívka už je nová a další jsem trefil hned napoprvé. Auto jede klidněji, necuká ať se snažím jak chci a katalyzátor si nestěžuje.
Previa 2 , benzín+LPG
Plzeň
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od Tomiq »

To ti hlásilo P420 a P421?. Jak jsi přišel na to, že je vadná cívka a která? hlásilo ti to i chybu na válci? nebo pak odešla úplně?
Já jsem chyby P420 a P421 vyřešil jedním katalyzátorem a všema 4ma lambdama. Ale furt mi to hází P170 a P171 a nepřišel jsem na to, proč. Směs to má ok.
Kořen slova Toyota je Toy!
Tomixx
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06.01.2019, 09:59
Bydliště: Plzeň

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od Tomixx »

Ano, chyba 420 a 421. Na nic jineho si auto nestěžovalo.
Civku jsem prostě zkusil, u Fordu Focus 1,6 benzin co mám je
na to jednoduchý test. 40km/h , na čtyřku a plný plyn. Pokud cuká, vadná cívka. Tady to bylo podobný, tak jsem vyměnil 2 cívku (první je už měněna) a je klid. Ani ty chyby, které se objevovaly při klidné jízdě na 5 se neobjevily.
Jinak stará civka byla funkční, jen občas prostě vynechala. Svíčky jsou nové Denso co tam patří.
O katalyzátoru jsem také uvažoval. Myslím, že nový kat dokáže nějaký čas nespálený benzín odfiltrovat, ale časem se zadní lambdy nevejdou do rozsahu a zase bude chyba. Jen má domněnka.
Previa 2 , benzín+LPG
Plzeň
Uživatelský avatar
zaki
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: pát 22.01.2010, 22:55
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od zaki »

maslisko píše: sob 15.08.2020, 22:13 Tak mi dneska ureznul výfuk, potvora. Jedu, jedu a najednou slyším, jak je auto hlučné. Prostě se ulomila trubka na sváru do zadního tlumiče:
2020-08-15_urezly_vyfuk_previa.jpg

Letmo jsem hledal v českých e-shopech a zjistil, že takhle bych asi nějakou druhovýrobu nekoupil. Zachránil mě Ebay, z anglie i s poštou to vyšlo na necelých 2500.

Nevím, kolik nás tu s dvojkovými Previemi je, ale docela by mě zajímalo, kde a za kolik jste výfuk pořizovali :-)
A proč jsi to nazavařil?
Toyota Prévia 2.4 DOHC VVT-i 115 kw,r.v. 2002,stříbrná metla,LPG AC Stag 300 + Dodělané opěrky hlavy s DVD a 9 palcovou obrazovkou,pro děti.Obrázek
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od fsoos »

Tomixx píše: ned 23.08.2020, 15:49 Ano, chyba 420 a 421. Na nic jineho si auto nestěžovalo.
Civku jsem prostě zkusil, u Fordu Focus 1,6 benzin co mám je
na to jednoduchý test. 40km/h , na čtyřku a plný plyn. Pokud cuká, vadná cívka. Tady to bylo podobný, tak jsem vyměnil 2 cívku (první je už měněna) a je klid. Ani ty chyby, které se objevovaly při klidné jízdě na 5 se neobjevily.
Jinak stará civka byla funkční, jen občas prostě vynechala. Svíčky jsou nové Denso co tam patří.
O katalyzátoru jsem také uvažoval. Myslím, že nový kat dokáže nějaký čas nespálený benzín odfiltrovat, ale časem se zadní lambdy nevejdou do rozsahu a zase bude chyba. Jen má domněnka.
Fiha, toto by bolo mozno aj u mna poriesit, auto obcas pri nizkych otackach cukne, niekedy aj dost. Cievky su 4 ako zistim, ktora má uz toho dost? Ci vymenit vsetky styri (teda ak rozumiem spravne, ze cievka to co vytiahnem z motora tesne predtym ako vysrobujem sviecku. Mozno by to mohlo riesit aj tie moje teple starty. Mozno malo zmysel sem dnes podvecer prist a zacitat sa do fora...
Uživatelský avatar
Tomiq
Věčnej rejpal
Příspěvky: 521
Registrován: pon 06.07.2015, 21:04

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od Tomiq »

fsoos píše: pát 15.01.2021, 17:48
Tomixx píše: ned 23.08.2020, 15:49 Ano, chyba 420 a 421. Na nic jineho si auto nestěžovalo.
Civku jsem prostě zkusil, u Fordu Focus 1,6 benzin co mám je
na to jednoduchý test. 40km/h , na čtyřku a plný plyn. Pokud cuká, vadná cívka. Tady to bylo podobný, tak jsem vyměnil 2 cívku (první je už měněna) a je klid. Ani ty chyby, které se objevovaly při klidné jízdě na 5 se neobjevily.
Jinak stará civka byla funkční, jen občas prostě vynechala. Svíčky jsou nové Denso co tam patří.
O katalyzátoru jsem také uvažoval. Myslím, že nový kat dokáže nějaký čas nespálený benzín odfiltrovat, ale časem se zadní lambdy nevejdou do rozsahu a zase bude chyba. Jen má domněnka.
Fiha, toto by bolo mozno aj u mna poriesit, auto obcas pri nizkych otackach cukne, niekedy aj dost. Cievky su 4 ako zistim, ktora má uz toho dost? Ci vymenit vsetky styri (teda ak rozumiem spravne, ze cievka to co vytiahnem z motora tesne predtym ako vysrobujem sviecku. Mozno by to mohlo riesit aj tie moje teple starty. Mozno malo zmysel sem dnes podvecer prist a zacitat sa do fora...
Ten test bude relevantní pouze vyloučí-li se jiné příčiny. Začal bych svíčkama.
Kořen slova Toyota je Toy!
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od jarson »

Tomixx píše: ned 23.08.2020, 15:49 je na to jednoduchý test. 40km/h , na čtyřku a plný plyn.
...teda poviem ti, drastický test :?
40/h to jazdím na dvojku, trojka už to velmi nebere, leda rovinka a lahulinký plyn. Iný test by nebol?
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
fsoos
Člen Týmu
Příspěvky: 51
Registrován: stř 16.06.2010, 18:11
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od fsoos »

Sviecky vymenene za Denso iridiove TT, a postupne od kupy vymenene aj vsetky styri lambda sondy, niektore aj 2x. Preto sa mi zapacil napad vymeny cievok :)
Tomixx
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 06.01.2019, 09:59
Bydliště: Plzeň

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od Tomixx »

Ahoj, oživím toto téma. O dovolené se rozsvítila kontrolka motoru, chyba P0420, P0430 nízká účinnost katalyzátoru. Před chybou mi přišlo, že auto je méně živé, ale přikládal jsem to zatížení. Tož kouknu na cívky, 2 jsou nové. Naposledy nová cívka chybu katu na cca. 7000 km vyřešila. Třetí cívka vizuálně OK, čtvrtá měla praskliny na těle. Výměna, vymazání chyb a zatim cca. 2000 km nic. Auto ožilo.
Rovnou objednám a vyměním i tu poslední, přece jen je tam 243000 km tak má nárok.
Přílohy
Praskliny na cívce.
Praskliny na cívce.
IMG_20210816_174112.jpg (150.17 KiB) Zobrazeno 1412 x
Previa 2 , benzín+LPG
Plzeň
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od zvady2 »

:roll: ahoj jake civky máš namysli?
napiš mi to jak pro debila,nebo číslo dilu.

Diky
Kameraman a videoprodukce
http://www.adamvideo.cz
KLIKNI NA ODKAZ
-------------------
Toyota Pravia 2001,2.4b,automat,106 tis Km při koupě
Toyota Camry,3.0 V6,automat,167tis km při koupě,LPG
TOYOTA CARINA E Sedan,1997,1.6.,78kW 107tis km při koupě, Moje první Toyota
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od jarson »

vsak zapalovacie. Ake iné?
Leda by si mal este rozdelovac. Vtedy take v aute nemas :)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
zvady2
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22.05.2012, 10:35

Re: Urezlý výfuk

Příspěvek od zvady2 »

8) jasně, jakou značku si dával? Já tam mám Sentech :) a mám podobne příznaky :)
Odpovědět

Zpět na „Previa“