Koroze

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Koroze

Příspěvek od Hanys »

Tak uz jsem konecne koupil Yarisa.po dlouhem hledani,objeveni ruznych katastrof v bazarech a ruznych prekupniku,co nevedeli co za to auto chtit jsem koupil od soukrome osoby.Jak jsem zjistil uz pred nakupem,tak vetsina Yarisu ma rezave zadni lemy,coz slo videt i v bazarech.nastesti se mi povedlo sehnat pekneho,ale trapi me koroze podvozku.nemyslim napravy,nebo nejake casti,ale proste kastle rezava jak liska.Na to ze to mam rocnik 2011 a najeto poctivych 102tisic,tak si ani nechci predstavit,jak vypadaji starsi kousky.Prolezl jsem zde cele forum a o korozi se zde nic nepise,teda krom prvnich modelu,tak se chci zeptat,jestli je tohle normalni.Kazdopadne v nejblizsi dobe pojedu na osetreni podvozku,nez mi to zrezivi jeste vic
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Re: Koroze

Příspěvek od josuk »

na antikorozní ochraně se teď šetří u všech značek. Tak koroze zespoda hodně závisí třeba jestli auto parkovalo dlouhodobě na trávě, která se rosí, zajíždělo nasolené do teplé garáže, bylo opravované atp. Podle mě toyoty nijak nevybočují ze standardu, aspoň ty moje. Bylo to s korozí spíš lepší než třeba opely a fiaty, co jsem tak pozoroval.
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koroze

Příspěvek od Hanys »

Tak ten majitel od ktereho jsem kupoval,tak bydlel u reky a parkoval na trave,takze asi tohle hodne udelalo.ale i tak se mi to zda celkem hodne,hlavne zadni cast.myslim ze jeste par let a bylo by to rezave skrz.
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koroze

Příspěvek od slabostka »

skontroluj si prívod paliva od plniaceho hrdla do nádrže - to je kritické toyota miesto aby si nečapoval benzin rovno na asfalt... pokiaľ je hrdza na podvozku len povrchová to nevadí a nič sa s tým už nedá urobiť....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Hanys
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: stř 01.07.2020, 18:51

Re: Koroze

Příspěvek od Hanys »

slabostka píše:skontroluj si prívod paliva od plniaceho hrdla do nádrže - to je kritické toyota miesto aby si nečapoval benzin rovno na asfalt... pokiaľ je hrdza na podvozku len povrchová to nevadí a nič sa s tým už nedá urobiť....
Dik,kouknu na to.zatim nevypada,ze by neco teklo.neni nahodou ta trubka plastova?
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1938
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koroze

Příspěvek od slabostka »

zelezo ale na zlom mieste....vlhkost... a zle osetrena....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Odpovědět

Zpět na „Yaris“